Viimased kommentaarid

Meie olime kaks nädalat ja ekskursiooni ostsime vaid James Islandile. Hinnad on väga erinevad, tasub võrrelda erinevaid pakkumisi ja väiksematelt tegijatelt annab ka allahindlust küsida. Nali on selles, et üks kõik kellele ja palju sa maksad kokkuvõttes pannakse kõik ikka kokku ühte paati.

Serekundas käisime esimest korda turistitaksoga, mis hinna poolest on röövellik võrreldes muude võimalustega. Banjuli sõitsime juba kohaliku taksoga ja järgnevad Serekundas käimised kohalike minibussidega, mis tegutsevad liinitakso põhimõttel. Näevad välja küll hirmutavad, aga sõidavad kindlal marsruudil ja hind on olematu nt Kololi Serekunda ots 5 kohalikku (jaga 2,44 saamaks EEK'i), samas kui turistitakso võttis selle eest üle 200 kohaliku. Veel käisime paaris pisemas loodusreservuaaris - võimalus näha veel säilinud metsa, kahte-kolme liiki pärdikuid ja suurel hulgal erinevaid linde, (Abukos on ka mingi miniloomaaed).

Kindel idee oli minna ka Georgtowni, Wassu kiviringe vaatama ja näha ära looduslikus keskkonnas jõehobud ja krokodillid. Ekskursiooni sinna meil leida ei õnnestunudki, küsisime neljast erinevast firmast ja kõik vastasid, et hetkel ei sinna ei tehta, kuna huvilisi liiga vähe. Kaalusime võimalust minna kohaliku transpordiga, aga kuna see oleks võtnud vähemalt 3 päeva, et näha kõike mida soovisime ja aeg surus natuke peale, siis otsustasime autorendi kasuks. Üldiselt soovitatakse rentida auto koos juhiga, meie võtsime riski ja läksime omal käel. Väikesi viperusi esines, aga asi tasus end ära. Tee oli väga hea (põhjakaldal) ja jõehobud said nähtud :)

Söögid-joogid ei ole soodsad, aga kindlasti ka mitte kallid. Mida enam hotellide lähedal seda kallimad. Meie leidsime soodsaid kohti mööda randa jalutades hotellidevahelistelt aladelt. Välimuselt on need kohad pigem tagasihoidlikud, aga toit väga maitsev, eriti kala.

Üldiselt soovitaks esimesed paar päeva ringi vaadata ja saada selgeks kuidas asjad toimivad. Mina isiklikult ei soovitaks eriti välja teha kõikidest neist tüütutest soovitajatest, kes lubavad kõik ära korraldada, igale poole viia jne. Kui just ei ole soov endale terveks reisiks saatjat saada (seda varianti kasutatakse väga palju), kes sind kõikjale viib, sinuga kõikjal kaasas käib ja kelle söök jms on kõik sinu kulu. Meile meeldis kahekesi avastamine natukene enam.

Hoolimata sellest tüütamisest oli see sihtkoht tore, ilm oli suurepärane ja kaheks nädalaks jagub ka aktiivset tegevust.

Tore, et meeldis! Mälestus neist hispaaniakeelsetest lembelauludest, mis võrkkiiges lebades taustaks mängisid, aitab mul hetkel tööle keskenduda eesmärgiga peagi jälle kuhugi rännata. :)

Sääsed ja putukad täitsa olemas ning kohapeal müüakse erinevaid tõrjevahendeid (sh lodges, aga kallimalt kui mujal), meie kodunt kaasa ei võtnud. Igaks juhuks manustasime vastavalt skeemile malarone tablette, mida reisimeditsiini konsultatsioonil soovitati. Päikesekreemi saab kohapealt ka, aga meil oli kaasas kaitsefaktoriga 25 ja igaks juhuks ka 60 (ostetud küll Taist). viimast kasutasin üksikud korrad mägede piirkonnas ninal ja põsesarnadel. Soovitan poodides ringi vaadata või küsida apteegist, olen justkui näinud spf40 faktoriga tooteid, mis peaks olema täiesti piisav. oluline on korralik ennetav kreemitamine, mitte väga tugev faktor olukorras, kus on juba nahapõletus :)

ja olime umbes sama kaugel kui Sinu valitud sihtkoht Cumaceba lodges ja jäime väga rahule. Kohta soovitas ka Lonely Planet ja hind oli soodsam, kui Sul hetkel. Võtsime 4 päeva ja 3 ööd paketi ja broneerisime selle kohapeal lodge kontorisse helistades. Nii Iquitose lähedal väga metsikut loodust ja loomi ei leia, kuid džungel ümbritseb kõikjal ja ahvid, maod, konnad, tarantlid jms tegelased on täiesti olemas. Kompleks ise oli parajalt väike, staff väga sõbralik. elektrit on päevas kaks tundi õhtueel, sooja vett jms mugavusi ei ole. samas elamine on korralikes puhastes tubades kus külmavee dužž jms olemas. Programm oli piisavalt tihe jättes samas võimalusi võrkkiiges lugemiseks ja puhkamiseks:)koduleht ja pakutavad programmid: http://www.cumaceba.com/i_cumaceba_programa1.htm

samas on Iquitos täis erinevaid pakkujaid, võimalus on minna kohale ja seal valida.

toredat reisi:)

Nüüd saan siia lisada vastused ise enda küsimustele, et lennupiletite ostmisel kohapeal ei olnud mingeid probleeme, hinnad olid osaliselt isegi soodsamad kui kodus ette ostes oleks olnud. Arveldasime üldjuhul nii Peruus kui Boliivias kohalikus rahas, mida võtsime välja ATM-idest (linnades leidus kõikjal, isegi Uyunis - 2007 Lonely Planeti info kohaselt seal ATM'i ei ole, aga oodatavat selle paigaldamist st nüüd on see kohal:). La Paz'is tekkis tõrge SEB'i deebetkaardiga ATM'ist raha kätte saamisel, aga krediitkaart toimis igati. Soojad soovitused kõikidele neisse riikidesse reisimiseks :)

Tänud vihjete eest! Arequipa ongi mõeldud nö kõrgusega harjumiseks - paar päeva lennuväsimusest puhkamiseks. Omame varasemat mägede kogemust kahel korral Kaukaasiast ja teame, et see on teema millega kiirustada ei saa :) Aga edasi Colca kanjon, Cuzco, La Paz, Uyuni ning siis madalamale tagasi kogemaks reisi lõpetuseks ka sooja suve :)

Tänud info eest! Võtame arvatavasti ette piletid suunal LIM-ARQ kuna mõte saabumisel kohe edasi lennata ja edasi vaatame, mis kohapeal saab.

Aga teine küsimus veel teie kogemuste kohta-kas olete raha(dollaris) siit kaasa vahetanud ning kohapeal kohalikuks rahaks vahetanud? Kuivõrd toimib kohapeal raha välja võtmine (pangas, sularahaautomaadist)? LP väidab, et suuremates asustustes (linnades) on maksevahendina aktsepteeritud ka dollar, vaiksemas piirkonnas vaid kohalik raha. Millised on teie kogemused selles osas?

Tänud vastuste eest! tegelikult on mul eeltöö erinevate alternatiivide osas (st transpordivõimalused, kestvus, hinnad jne) tehtud. Küsimus on pigem selles, kas on kogemusi, mille alusel oskaks soovitada, kas soovitav oleks planeeritavad lennud ette broneerida/osta juba enne Peruusse lendamist või ei ole probleeme lennupiletite saamisega ka kohapeal olles ja saab paar päeva pileteid ette ostes. Ette ostmine annab kindlasti hinnas võidu, samas kohapeal ostmine võimaldab paindlikumalt ringi liikuda seadmata kindlate lennupäevadega piiranguid.

ARQ-CUZ otselende tegelikult ei olegi vist. On läbi Lima. Samas võrreldes bussiga annab see ikka ajavõidu. Kaalume hetkel erinevaid võimalusi ja püüame teha kompromisse lähtudes ajasurvest ja rahakoti võimalustest. Aga küsimus on eelkõige selles, kas on lootust, et ka kohapeal saab osta lennupileteid paar päeva ette või tuleks need eelnevalt osta, võttes arvesse, et sel ajal on alanud juba turismihooaeg.