trip-krainetrip-ukraine-dark

priitsamuel

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

18 meeldimist
36 postitust
81 kommentaari

1 külastatud kontinenti

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Me saime Grigoletis (Bathumist randa pidi ülespoole ja LIIVARANNAGA) veel end isegi vette kasta nädala algul. Ilusa ilmaga oli päeval üle 20, vihmasega nagu eestis 10-15.

Tulime just Gruusiast. Olime enamuse ajast Kutaisis. Saime kogemata taksojuhilt ühe kohaliku naise aadressi, kelle juures saab  nii kohalikku sööki 150 kohalikku, kui ka seda ise teha 200 kohalikku. Keskväljakult ca. 1km, jala u. 10minutit https://www.facebook.com/EthnoWineHouse

See oli Ainuke koht, kus viimasel päeval head šašlõkki sain veiselihast, Tavalistes söögikohtades restoranides oli pigem vintske või kuivanud, lambaliha šašlõki saab pigem Eestis, seal see ikka väga harv asi.

Wizz airi lennupiletid said just ostetud novembriks. Küsimus aga selline, et Web-s laseb check in-i teha, aga istmete valiku juures, kas muud valikut polegi, et pean raha eest kohad juurde ostma 8.50 üks suund?

Üldiselt paras närvide mäng see viisa saamine. Saime viisa reedel, lend oli esmasp vastu teisipäeva. Varem kui kuu enne lendu pole mõtet dokumente sinna viia, nad ei tegele varem.  Jah lapse sünnitunnistuse koopia on ülioluline reisile kaasa võtta. Meid poleks peaaegu tallinnas ja ka istanbulis lennukisse lastud. Saime tlf s ära näidata õnneks et lapsed on minu nimel.

Me ostsime see aasta dets. Algul 11-28detsembriks 430e. Kui oleks 5 jaanuari tagasilennuga võtnud, oli hind 530e.

Mina enam taisse ei läheks, hinnad seal mõttetult kalliks läinud, vähemalt phuketis ja hullult venelasi täis. Ütleme nii, et menüüd vene keeles ja saaks seal ka vene keelega hakkama

Me ostsime see aasta alles detsembris 430 nägu 11-28dets jõulude ajaks. Üldiselt tai kalliks muutunud ja venelasi täis, minge pigem Vietnam.

Jah vabandan. Aga milline on hea hind kesk Ameerikasse? 

EI tule kuskilt asjalike nõuandeid. Tegelikult poleks midagi ka Kesk Ameerika soovituste vastu.

Me oleme palju reisinud erinevates riikides ilma laste sünnitunnistusteta ja see oli esimene kord, kui selline tõrge tekkis.

Me lähme 2ndl pärast Durbanisse, ehk siis pärast saame muljeid jagada.

Ega vist kuskilt naaberriigist sealt ka väga head hinda tule nädal hiljem tagasitulekuks. Vaatasin,et ega alla 4-500e nägu ühe otsa eest ei näita.

Uurides riigi kohta infot, pole tegelikult tegemist eriti odava riigiga Aafrika kohta. Hinnatase nagu Eestis.

Meil tuli Lav-i 330.- nägu, singapuri enam ei saanud. 29.01-12.02.19 perega

Tundub,et sealkandis väga meie rahvas ei liigu. Samas vast oskab keegi sinnakanti turvalisse riiki hea hinnaga lende soovitada?

Jah selle summaga tõesti mingit kõrgema klassi majutust ei saa. Meil läks kaks täiskasvanut ´ja 2a laps 2 nädalat majutus ja kuluraha u. 2000-2500e. Mingit luksust erilist polnud, pigem keskmine. Natuke tripisime ka seal, nädal Phuketis ja nädal Koh Samuil.

No lastega 1000km lastega järjest panna Poola on päris karm ilma ööbimiseta. Gdansk ise oma liivarannaga ilus nagu Pärnu

Üldiselt, teist korda ei läheks, Tai oli puhtam ja puhtamate randadega. Me polnud pepsid, pigem mõistliku eelarvega, kokku u. 1000e nägu koos piletitega. Kiidan Edithad Airi - väga viisakas teenindus. Me läksime perega omal käel. Lendu tuli kokku u.20h 4lendu. Jakarta on lärmakas suurlinn ja seal pole miskit tarka teha, olime seal päeva enne tagasilendu. Lombok - olime lõunas kuta piirkonnas, põhjas pole eriti midagi. Praegu oli temperatuur u. 30-35kraadi. Suvel - seal kõrghooaeg, ehk siis hinnad tunduvalt kõrgememad. Soovitan Juli`s homestay , väga korralik, puhas ja mõistliku hinnaga koht. Ka bookingus olid head hinded. Bali pidi olema veel mustem sellepärast valisime Lomboki, kuna seal ka vähem turiste. Kuta rand puhas, 800m majutusest. Danjungani rand ilus, puhas,kuid majutus läheduses puudub. Kosed - ägedad kuid 3a lapsega- seega palju ei kõnni. Astari restoran - biutiful vaatega Kutale. Kohalike küla - näed millistes hüttides nad kunagi elasid. ei midagi erilist, Põhirõhk, et mingeid kangaid neilt sealt ostaksid. Belanak rand - kalurite küla, ilusa vaatega merele kui räpane rand ja ümbrus. Gili air - saar Lombokist üleval , rand kenam ülevalpool saart, majutusi palju igalpool, puhtam rand kui kõrval oleval Gili meno saarel. Pidime minema taksojuhi soovitusel enne eelnevaid Gili saari Gili Nanggu saarele (Lombokist idas, Mataramist allpool),kus pidi olema privaatne ja mõnus ehk 1 majutus tervel saarel. Kohapeal aga - saar selline keskmine, rand jube (plastikut jm sodi täis), keerasime kohe ots ringi. LÜHIDALT!

Kui meil on 2 last (3,14)kaasas siis vist veits keeruline rolleriga liigelda. Lombokil oleme mõelnud jääda lõuna randadesse (Kuta). On kellelgi soovitusi?

Tere, meil on perega minek Indoneesias Bali kõrvalsaarele, ehk siis Lombokile veebruari lõpus 2nädalaks ja seal lõunaranda, ehk siis Kuta. Oskate miskit soovitada, olen uurinud bookingust ja ka mujalt, kuid pole sobivat leidnud. Esmatingimus on rannalähedus ja odavamast hinnaklassist. Ise mõtlesin, et võtaks mõne koha paariks päevaks ja siis otsiks kohapealt.

Võta juht autoga (riksa) seal, palju lihtsam.