KerliL

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Täiesti reaalne, nüüd hakkab Türgis juba talv. Juba pisut sisemaa poole on hetkene temperatuur 18 kraadi ja täna sadas jälle vihma.

Nüüd Marmarise piirkonnas juba õhtune temperatuur 20 kraadi, kiirelt langeb see nende temp.

Marmarise piirkonnas eelmine nädal kohalike sõnul 40 kraadi sooja, usun seda rohkem, kui ilmateadet.

Kaitsen ikka täiel rinnal Teztouri! Olen käinud Novatoursi ja TezTouriga Türgis, mõlemal korral Marmarises ja kui uuesti peaksin minema, siis valin kindlasti Teztouri, kes hoolib tegelikkuses ikka tunduvalt rohkem inimesest, kui Novatours, kus suhtumine on a la selline, et kui hotelli jõuad, siis ise vaata edasi, mis peale hakkad, kui midagi peaks juhtuma. Teztour lahendas Marmarises kõik tekkinud küsimused ja ekskursioonibussid saabusid õigel ajal või isegi veidi varem, lennuk väljus nii siit minnes kui ka sealt tulles õigeaegselt ja millegi üle pole nuriseda. Seega ei tasu selle Teztouriga siin hirmutada midagi.

Kogemusi ei ole, kui tean, et on väga tõenäoline oht sattuda Marmarise lähedal asuvasse Içmeleri, kus aga kindlasti ei sooviks see inimene viibida, kes on kindlalt valinud oma puhkusekohaks Marmarise, kui ööelu paradiisi. :P

Mina käisin Tez touriga Marmarises ja olen palju rohkem rahul, kui Novatoursiga samas kohas käies. Ma kindlasti usun , et reis läheb hästi ja Bodrumis on ka tore. Head reisi ja ära muretse! :)

Mis jutt see on? Olen selle suve jooksul juba 2 korda olnud Marmarises ja ei ole neid venelasi seal midagi nii palju. Tropikal hotellis küll pidi olema. Keskuses kuuleb vähem. Meie hotellis polnud venelasi praktiliselt üldse ja restorani poissidest oskas vaid 1 nii vene kui ka inglise keelt. Ülejäänud suhtlesid ainult inglise keeles. Receptionis suheldi mõlemas keeles üsna puhtalt. Kaupmehed ei oska ka suurt vene keelt rääkida, inglise keeles on oma asju palju lihtsam ajada. Ja eestlasena ei peetud mind küll kordagi venelaseks, küll aga keele järgi ära tundes aeti segi soomlastega.

Ei sure selle soojaga keegi ära seal ja 28,5 öösiti on lausa külm, kui päeval on 42 (ja 42 soojakraadiga saab ka väga edukalt käia ja jalutada - ausalt :) ).

Dolmušis puhus päris mõnus tuuleke, hea ja mugav oli sõita. See 2km võib olla jah lühem käik kui esialgu tundub. Dolmuši piletid Marmarise siseselt 1,25 ytl ja icmeleri 1,75-2 ytl, umbes sellised hinnad. Liiguvad nad päris tihti.

Ei olnud küll Rhodosel vaid Marmarises ja raputas ka nii, et ärkasin selle peale üles, et voodi liikus. Midagi hullu ei olnud, kohalikud ei reageerinud kuidagi. Osad turistid tegid küll paanikat, kuid päeva peale ununes ilmselt kõigil ära. :)

Juuni lõpus jaanipäeva paiku spf 25 kreemiga oli ka veel võimalik ära põleda ja seda veepargis. Kuigi mul on nahk tumedam ja Eestis ära ei põle, kuid sealne päike oli ikka väga intensiivne. Nüüd juulis on kuumus suurem ning tasuks kindlasti võtta suurema kaitsefaktoriga kreem kaasa.

Käisime ka Tez touriga ja jäime väga rahule. Reisisaatja oli eestlane, ekskursioonid eesti keeles. Ostsime reisi läbi Anhel toursi.

Tulin ka alles Marmarisest ja olen väga rahul. Ei tea kuskohast tuleb see jutt paljudest vene turistidest, pole neid seal midagi nii hirmsasti. Meie hotellis oli ainult paar perekonda ja needki Eesti venelased.

Marmarises on võimalik rentida nii autosid kui ka rollereid. Autode kohta tean, et kilometraažipiirangut ei ole ja kütuse ostab igaüks ise. Hindade kohta ei oska midagi öelda. Klubisid on nii, et maa must, seal selle jaoks kohe olemas nn bar street, kus on tuntumad klubid (Areena, Craizy Daisy jne.) Palju vahupidusid. Ööelu on väga kirev. Üldiselt kui Türki üldse minna, siis soovitan igal juhul Marmarist, te kindlasti ei kahetse! Ekstreemsematest aladest on erinevad veespordialad rannas esindatud. Ekskursioonina rafting on Marmarises kõige kõrgem? 4's tase, mida algajatele ei soovitatud. Kohalikud väga sõbralikud ja toredad. Omapead käies saab täiesti hakkama. Marmarises on ka amfiteater, mida linnaekskursioonil ei näidatud, kuid iseseisvalt leiate kindlasti üles - tasub vaadata. Ja kindlasti loss, kus on muuseum, saab sisse vist iga päev või argipäeviti kuni 18.00 (seda ütles üks kohalik, aga keegi võib üle täpsustada, kui teab paremini), kindlasti käige jahisadama ümbruses, väga ilus. Ilusat reisi!