Viimased kommentaarid

Kurb kyll, kuid välismaalastel on Hiinlaste byrokraatialembuse tõttu paras piin mingit mootorsõidukit ise juhtida. Vahet pole, kas auto või roller, kõigi jaoks on tarvis hiina juhiluba, mille saab ainult äriviisa (parandage mind kui eksin) omanik, turistiviisaga pole lootust. Töötan ise hetkel Yangshuos vabatahtlikuna ja siin renditakse rollereid kyll, kuid hind on ~100rmb päev ja vaja läheb vaid halvas tujus miilitsat, et sind rajalt maha võtta ja korralik rahatrahv keerata. Yangshuo on paras turistikas ja ju on sellest tulenevalt ka seadused veidi leebemad, kuid siiski. Yunnanis oleks võimalik ehk ainult Dali ja Lijangi ymbruses ringi sõita, mujal peab juba ettevaatlik olema.

Kohtasin siin kyll yhte välismaalasest mootorratturit, kes siin nagu õige mees ringi sõidab ja oma nägu kiivri taha peidab - seni pole jama olnud kui kuigi kindel see ei ole.

Tahaks isegi Hiinast mingi odava 125cc ratta kaasa võtta ja Laoses ringi kimamiseks kaasa võtta, kuid sellega yle piiri saamine on vist pea võimatu.

Ai kurja, kus on hinnad. 2008 alguses sai Moskvast Pekingisse 4000 ja kopikate eest. Go Travelist pole mõtet Peking-Hong Kong pileteid osta, keevitavad korralikult hinnale juurde. Osta siis kas kohapealt või läbi mõne teise veebilehe. Hard sleeper Hiinas on mugav küll, pole mõtet softi eest juurde maksta.

Olen plaani enda jaoks korralikult läbi mõelnud, väga ilus vanasõna sellegipoolest. Kunming tundus esimesel külastusel eriti sümpaatne, samuti on plussiks asukoht - hea alguspunkt Yunnani või isegi Tiibeti looduse avastamiseks.

Alustame Eestist õega koos, seega elaksime need seiklused koos läbi. Tema tuleb pärast lühikest rändamist tagasi kodumaale, mina jään Kunmingi õnne otsima. Mihkel.

Ai kurja, mukikassi toodud 4500.- oli küll hea pakkumine. Saite AirChinaga otse Amsterdamist Pekingisse? Enam nad Hollandist ei lenda mingil põhjusel.

Oh, lähen heidan pilgu peale. Tänud! Kui kellelgi veel soovitusi on, siis laske aga tulla.

Bangkoki saad odavalt ka Saksamaalt AirBerlini abiga.

Oleks valmis ka räämas hruštšovkades koos viie generatsiooniga elama, kuid selliseid kortereid vaevalt et turistidele odavalt välja üüritakse? Kas te Lvovi kohta ka midagi öelda oskate? Pidavat ikkagi ju kultuuripealinn olema.

Tänud!

Esmaspäeval juba minek, ehk on kellelgi nõuandeid?

Võin sulle laenata Hiina RG'd kui soov on. Vastutasuks pead seal võimalikult palju nuudlisuppi sööma ja nautima. Lõuna-Hiinas bronne küll vaja ei ole, eks sa liigud pigem ikka väiksemates asulates, kus öömaja leidmisega probleeme ei tule. Pekingisse esimeseks päevaks-kaheks oleks vaja ainult, siis on lennujaamast kuskile minna, mitte ei pea kodinatega öömaja otsima hakata.

Asun peamiselt Tartus, kohati ka pealinnas. Kui huvi on, saada mail kosmos@planet.ee ja lepime midagi kokku.

Pidasin silmas jah Kambodza viisat, mis läks 20 doltsi ja mida sai Vietnami-Kambodza piiril imelihtsalt teha. Ja seda kohalike backpackerite juttu küll ära usu, minule jättis Kambodza võrreldes Laosega just eriti eheda mulje. Ent ehk plaanid teistsugust reisi kah. Igastahes edu!

Tai-Kambodza piir peaks minema probleemideta, mais maksis viisa 20dollarit ning võttis aega 2 minutit pluss 20 minutit ametniku äratamiseks. Vietnami viisat vähemalt Hiinast tulles piirilt ei saanud, pead kas Phnom Penhis või siis Bangkokis valmis tegema. Kõige odavamalt saab hääletades, nii Tai kui Kambodza on selleks ideaalsed paigad. Kui hääletada ei taha, siis bussid. Reisibüroodest broneerides on küll mugav, kuid maksad ekstra. Kõige lihtsam on bussi või tukitukiga bussijaama sõita ning seal ise orgunnida. Igati lõbus!

Kindlasti soovitan sul selle reisi ette v6tta. Kuu tagasi s6itsin isegi Moskvast Pekingisse ning j2in v2gav2ga rahule. Pilet l2ks kokkuv6ttes kyll v2he kallimaks kui sul - ca. 4500.- Moskva rongijaamast ostes. L2bi Mongoolia on pilet veidi soodsam, kuid siis on j2llegi lisaviisat vaja ja see rong minuteada Harbinisse ei satu. Esialgu k6lab n2dal rongis kyll hirmsalt, kuid katki pole midagi - l6puks on terve vagun tuttav ja igav kindlasti ei hakka.