trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Meie plaanime Los Angeles - Las Vegas -Grand Canyon -San Francisco. Booking.com-ist on Grand Canyoni ööbimine broneeritud ülaltoodud Best Westernis. Tagasisõit San Franciscosse Los Angelese kaudu mööda rannikut. Auto on veel üürimata, mõtleme kasutada http://www.billiger-mietwagen.de

Jagan kogemusi eelmisest nädalast.Pileteid bookides ei tohi vahepeal teises aknas katsetada erinevaid variante. Ma kinnitasin krediitkaardi maksega ühe summa ja reisijate nimed, kuid kui makse teostatuks sai, oli broneeringus kinnitatud andmed võetud teiselt lehelt. Makstud summas pagasi tasu ei olnud ja 3-l reisijal oli nimedeks sdf... , mida vahepeal teises aknas oli katsetatud. See on veebilehe bugi. Õnnestus telefoni teel nimevahetused 10 EUR-i eest kokku ära teha(ühes eesnimes on 1 täht nüüd üleliia) ja pagasi tellisin uuesti ise juurde. Mul ei õnnestunud teenindajale tõestada, et rakendus on vigane, küll oli teenindaja väga sõbralik ja abistas nimevahetustes. Helistada ei tasu kohe hommikul, olin ootejärjekorras 8 minutit, proovisin paari tunni pärast uuesti ja sain korda.

Siin on demo http://www.lufthansa-demo.de/automaten-cki/popup_automaten_check-in_demo_en.html

Id kaarti ei saa 1.sammus tuvastamiseks kasutada, siit on näha, et saad kindlasti valida variandi booking code ja nime sisestuse. Nii et ära krediitkaarti üldse kuskile sisesta. Id kaarti, passi küsitakse alles edaspidises sammus, siin demos nad väidavad, et Euroopa sisestel lendudel ei küsi. Maikuus vähemalt Nice-Frankfurt ja Frankfurt-Tallinn oli see nõue.

Saab ikka, piisab su pileti või broneeringu numbrist. Kasutasin Nizzas. Lennujaamas saadeti kõik reisijad iseteeninduse terminali juurde ja tegelikult võttis see kordades rohkem aega, et kõik reisijad check-in-i tehtud said. Lisaks oli seal 3 juhendajat, kes aitasid. Programm ise ei olnud kõige kasutajasõbralikum, miskipärast väga palju ekraanivorme pidi läbi surfama. Kui oli vaja lugeda passi või id-kaardi andmeid, siis id-kaardiga oli paras trikitamine, et läbi läheks. Pidi asetama anduri kas paremasse või vasakusse nurka. Kokkuvõttes midagi keerulist polnud, aga aega kulus küll.

Kuidas olete lahendanud üksikeseme kompenseerimist? Paljudes kindlusutuslepingutes on lisaks pagasikindlustusele lepingusäte, mis ütleb, et üksikeseme puhul kompenseeritakse ainult 300 eurot. Seega näiteks fotokat kohvrisse ju ei pane ja kui tänaval varastatakse, siis kompenseeritakse 300 eurot. Tegin lisaks olemasolevale kindlustusele teisest firmast teise kindlustuse juurde, kus puudus üksikeseme piirang. Samas maksin topelt tervisekindlustuse eest, sest ilma tervisekindlustuseta paketti ei saa.

http://www.heathrow-airport-guide.co.uk/transport.html Ise lähen märtsis Easyjetiga Stanstedi ja broneerisin EasyjetBus edasi-tagasi. Linnas liikumiseks püüan 1.tsooniga hakkama saada ja mõtlesin kasutada Oyster cardi. Ühe sõidu hind tuleb odavam kui tavapiletiga ja kuna täpselt ei tea palju ikkagi sõidan, siis päevalimiit on maksimum vastavalt sõidule tipptunnil või mitte. Täpsemalt http://www.tfl.gov.uk/tickets/oysteronline/2732.aspx

Olime Le Rossignoli kämpingus 2008.aasta suvel 35 eur-i öö neljakesi, suurem plats ja elekter. Väga meeldis. http://www.campingrossignol.com/content/gb/home/1/ Itaalias Savona kandis sattusime üsna koledasse piirkonda ööbima.

Näiteks MALAGA - MIAMI, 12 ööga üle Atlandi

VÄLJUMINE: 09.11.2009 MARSRUUT: Malaga, Hispaania > Funchal (Madeira), Portugal > Tenerife, Kanaari saared > Santa Cruz, Kanaari Saared > Nassau, Bahama > Miami, Florida LAEV: Navigator of the Seas (Royal Caribbean International) HIND: alates 8170 kr sisekajutis, 9625 kr aknaga kajutis

Kas olete ööbinud lennujaama hotellides Pariisi lähedal, tunduvad lausa luksuslikud võrreldes sama hinnaga kesklinnas. 4 ööd 370 euri. Kas RER-i ja metrooga 4 päeva sõita korra edasi tagasi on tülikas. Samas sõidan kodus ka 15 km iga päev tööle ja lisaks ka ummikud. Hotellist saab jälle lihtsamalt lennuki peale.

Ööbisime eelmisel suvel 3 ööd kämpingus nimega Camping Le Rossignol, see asub Antibes Juan Les Pinsis, kuid see ei ole kaugel, Nizza ja Cannese vahepeal. Neil on päris korralik koduleht ka, eelmisel aastal 4 inimest, auto ja suurem telkimisplats koos elektriga maksis 35 euri ööpäev. Võid ehk leida ka odavamaid, kuid see koht oli igati oma hinda väärt. Igal juhul oli ta meie 18 päevasel eurotripil üks odavamaid ja paremaid kämpinguid.

Helsingi lähedal umbes 40-50 km raadiuses asub Nuuksio looduspark. Telkimine täiesti tasuta, ilusad järved, matkarajad, grillimiskohad, lõkkepuud jne. Olime mõned aastad tagasi seal nii, et telgi jätsime 2 päevaks ilma valveta. Õhtul naastes oli kõik endiselt alles. Ühel ööl häiris kahjuks lähedal pidu pidavate soomlaste lärm.

Õnnestus ööbida kämpingus nimega Charly, elu oli seal nagu vanas Sofia Loreniga itaalia filmis, kohalikud ehk nn. agulirahvas suvitas seal. Pimedas oli päris hirmus ja hommikuks olid üldkasutavad ruumid väga räpased. Soovitus -kui näed kämpingus ka teisi autosid peale itaalia omade näiteks NL, siis ok, muul juhul kahtlane. Meri küll lähedal, kuid ka rongid sõidavad pidevalt. Jube tööstuspiirkond oli.

Kodulehel tundub see üsna salajane info, mul silma ei hakanud. Endal on selline kogemus jaanuaris 2007, kus olime hommikul 2 tundi enne lendu suveriietes lennujaamas, aga uks oli lukus ja avati alles poole tunni pärast. Et varastel tundidel 2 tundi enne ei kehti. Võib-olla on uuenenud lennujaamas midagi muutunud, aga varem ta küll enne kella viit lahti ei olnud.

See ajavahe on ikka päris raske asi. Tavaliselt saab 24 tundi enne teha check-in internetist, seal saab valida koha. Ma ei tea AA kohta, KLM-l sai.

Stockholmist otse üles Sundsvallist vasakule ja õhtul pool kaheksa olime Tegefjällis. GPS suunas otseteele läbi mägede enne Sundsvalli, sealt ei tasu sõita oli väga mägine, jäine ja külavahetee, kiiruses talvel kindlasti kaotab. Käisime nädala jooksul kõik mäed läbi. Sõitsime teistesse mägedesse autoga ja lapsed kasutasid ka tasuta bussi. Bussid olid üsna inimtühjad. Olime enne aastavahetust nädala, broneerisime septembris, siis oli sooduspakkumine, mökki oli üsna odav ~4000 krooni laupäevast laupäevani, kõige kallimad olid muidugi mäepiletid. Suusad laenutasime sealtsamast kohapealt, mugavuse pärast ja hind ei olnud oluliselt kallim kui Eestis. Üleval toodud skistari lingilt saad reserveerida maju ja pileteid ja suuski, seal näitab ka hinna ära eelnevalt enne kinnitamist. 2007 dets. hind 13300 SEK-i, lastest 13-aastane sai lapsehinna, 16-ne mitte. Majake Tegefjäll, Övre Alpen 13d 3540 SEK Cancellation insurance 375 SEK , 1 SKIPASS 1580 SEK, lapsel 1265 SEK suusalaenutus 910 SEK, lapsel 650 SEK. Lisaks laevapiletid ja bensiin ja söök. Söögi võtsime põhiliselt kaasa, ostsime ka kohapealt. Sõita saime kõikidel mägedel sama piletiga. Oleneb , mis huvid on, kui põhiliselt mustad mäed, siis ehk tasub Are keskuses olla ja VM8 jm ümbruses olevatel radadel sõita.

Ma täpselt ei mäleta, aga suvel startisime Tallinnast kell 4 hommikul ja kuskil 1 paiku päeval olime piiril. Võid ise uurida näiteks google mapsist, get directions -võid panna sihtpunkte A, B jne. Näitab ära vahemaad. Urli saab ka saata e-kirjaga ja hiljem vaadata.

Käisime eelmisel aastal jõulude ajal. Eelnevalt olime mures, sest internetist näitas ka, et väga vähe radu avatud. Eestist ärasõidu päeval tehti enamus radu lahti hooaja avamise puhul. Tegelikult lund oleks võinud rohkem olla, kõige pikem tõstuk oli kogu aeg kinni. Aga see on seal tihti kinni, kui selget ilma ei ole. Tegelikult sõltub tõesti palju lumeoludest. Kui öö jooksul pisutki sadas oli väga ok. Üks päev oli 6 kraadi sooja ja järgmine päev mägi jääs, siis oli natuke jama.

Omal kogemus Nizzas ühest hotellist võetud voldikust eksursiooniga. Jäime väga rahule. Viiakse paikadesse, mis väga ilusad ja ise ei oleks osanud sinna minna. Olime kolmekesi, meie päralt oli auto ja autojuht-giid. Rääkis inglise keelt vabalt, saime kõike küsida ja rääkida. See eriline koht Cape of Antibes-es Chapel de la Garoupe ja vaated selle ümber. Sel suvel perega oma autoga Nizza kanti sattudes tahtsin sinna uuesti minna, sõitsime poolsaarel ringi, aega oli vähe ja seda kõige õigemat kohta ei leidnudki ja gps-s teda polnud.

Inglise keelega saab hakkama hotellides, kämpingutes, söögikohtades.Mõned elementaarsemad toidud liha, kala kana soovitaks enne enam-vähem kirjapildis endale selgeks teha.

Camping Village Alba d'Oro, seal oli bassein ja mullivannid ka. Kahjuks väga lennujaama lähedal. Üldjuhul kämpingutes rongidest ja lennukitest pääsu pole. Telk, elekter ja 4 inimest 1 öö 47.20 euri

Parkisime parkimismajas või õigemini selle katusel ja maksis 24 euri. Selle eest saab kuni 24 tundi parkida. Olime 3-4 tundi, aga vähem maksta ei saa.