Viimased kommentaarid

Koplimendid nende piltide tegijale ja nendes situatsioonides olijatele. Ei jõua Iraani reisi planeerima hakkamise võimalust ära oodata.

Minu arvates said õigesti aru, pead uurima, mingid kohad on, kust saab, peaks veel olema, minu arvates ei piirdu see ainult Hanoi lennujaamaga. Confirmation letterit on vaja.

Sama, kaks toidupeatust, üks teise otsa põhimõtteliselt. Tai peatus oli ilmselgelt mingi kohaliku naise ja bussijuhi kokkumäng, sest piiril tuli naine bussi, rääkis midagi bussijuhiga ja siis sõitsime söögikohta, bussijuht sai tasuta eine jne - nii nagu asjad käivad.

Kambodžas on suuremates linnades ka automaadid täiesti olemas, saab USD võtta välja.

Soovitan mööda maad. Ise liikusin kaaslasega mööda maad Hanoi-Ho Chi Minh Vietnamis ja sealt Pnom Penh-Siem Reap-Bangkok, läbi Kambodža Taisse bussiga. Mitte muidugi ülimugav, aga kui sellisesse kohta lähed, siis ei arvestagi just suurte mugavustega. Ära ka ei tapa. Vietnami-Kambodža piir on päris äge. Bussipileteid saab praktiliselt igalt poolt - hotellidest, reisibüroodelt. Kõikidel kordadel toimis ausalt. Siiski kui reisida nii, et raha on oluline, peaks võrdlema hinda Lonely Planetiga ja kui tundub üleliia kõrge, siis tuleb ära öelda ja järgmisse kohta küsima minna. Ja kui tundub mõistlik, võib ikkagi teeselda ära minemist, et viimast hinda kuulda ja siis ära võtta. Kambodžas olid selle aasta jaanuari seisuga päris mitu teejuppi korda tehtud, päris korralikuks isegi. Muidugi mõnel pool sõidab buss üsna hullusti, aga millegi sellisega, mis Vietnamis toimub, võrrelda ei anna. Ja see jutt, et turistid maad mööda ei liigu, ei vasta tõele. Väga palju on eurooplasi, ameeriklasi ja austraallasi, kes ainult mööda maad liiguvadki.

Mulle isiklikult meeldis Siem Reapis olev Psar Chaa turg. T-särgid näiteks saab kätte 1-2 dollariga ja igasuguseid Amoki maitseained on kah kuum kaup. Eks see ole üsna turistiderohke koht, kuid on kerge laenutada jalgratas ja sõita linnast kaugemale maaelu nautima. Ja muidugi põhilist vaatamisväärsust kaema - Angkori templid, kus igal pool müüakse kõike, tullakse pakkuma jne.

Saabusin paar päeva tagasi Aasia reisilt. Vietnami osa oli Hanoist Saigonini mööda maad. Danangist Hoi Ani sai mindud bussiga, mille peatasime tänavalt. Reisiagentuurid pakuvad samuti busse - üsna tihti (mitu korda päevas), kuid umbes kaks korda kallimalt. Siiski on Danang Hoi Anile väga lähedal ning kallis ei ole see kindlasti. Mäletamist mööda ja nüüd ka järgi vaadates maksis ühele agentuuri kaudu 60 000 dongi ja bussiga tänavalt või bussijaamast 30 000 dongi. Agentuuri saab valida Lonely Planetist või vaadata ise tänavalt, nendest puudust ei ole. Saabudes Hoi Ani pakutakse palju mopeede jne, aga kui palju kompse ei ole, on mõttekas jala minna, sest koht, kus buss maha paneb asub linnast vaid 1-2 km. Kõikidele Vietnamiga seotud küsimustele vastan hea meelega. Üldiselt soovitan võimalikult palju rongiga reisida - mugavam ja öösel tundus ka ohutum. Bussiga öösel sõites valdas kogu aeg tunne, et elu on ohus (liiklus). Paljudes rongides peaks olema restoran. Ebamugavustunne tingitult vietnamlaste intiimtsooni puudumisest ja räigest karjumisest ka keset ööd on nii bussis kui rongis olenevalt sellest, milline seltskond satub sama.

Veelkord positiivset tagasisidet Vietnami viisa tegemisest üleval toodud aadressi kaudu ning läbi makse sooritamise Xoom'is. Väga kiire, võttis mõned päevad, et saada väga ametliku väljanägemisega kinnitus riiki sisenemiseks. Väga mõnus.

Järjekordne kinnitus, et Tai viisa saamine on lihtne ning kõik, kes Helsinkis oleva Tai saatkonna kodukal rippuvat inffi järgivad, saavad kätte. Saatsin kaks passi koos avalduste, piltide, lennpiletite, tagasisaatmisümbriku ja rahaga tähitud kirjana 30.10 ja täna sain kätte.

Olen UAE viisa kohta samuti uurinud, 8-96 h kehtib ainult riiki sisenemisel (nn transiitviisa). Sul ei ole vaja.

Vastan enda küsimusele ise. Kui ei soovi kallist hotelli läbi reisifirma viisa saamiseks läbi nende osta, saab hotelli ka ise broneerida ning viisa tegemiseks saab pöörduda Emiratesi office'i poole. Kirjutasin mõnda ning Stockholmist sain vastuse, et aidatakse, kuid tuleks pöörduda u. kuu enne reisi nende poole uuesti, siis tuleb tasuda 500sek inimese kohta, saata passikoopiad ning täidetud avaldused. Siis saadetakse kinnitus ning lõplikult lüüakse luba passi juba kohal olles. Seega 96 h transiitviisaks peab ikkagi ennem majandama vaatamata UAE Department of Naturalization and Residency kodukal olevale infole, et transiit viisa service provaiditakse entry pointides. Vanasti sai ka koha pealt nagu olen lugenud mitmest foorumist, aga nüüd enam mitte. Kogemus veel puudub, aga kui tuleb, viin kurssi.