siskin

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
26 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Plaan siis peale eksamisessi väheke reisida. Tahaks saada Napolisse. Praegu plaan Tallinn-Rooma Aribaltic ja siis rong. Oleks huvi ka mõne odavama transporditeekonna vastu. Võibolla saab kuidagimoodi bussiga loksudes. Pole eriti bussiga loksumise varianti otsinud.

Võta takso, sõida t-centralen arlanda expressile! Jõuad kiiremini! Stocholmist-Arlandasse kuskil 20 minsa sõitu Arlanda expressiga taksogo pakuks tund vähemalt.

Kui ei tea kuhu täpselt minna siis soovitan siiski taksot. Airport-Miami beach fixt price 32+tip seega ära eriti pabista, et taksojuht pärapõrgu kaudu viib sind kuhugi. Taksopussid võib võtta vetis rohkem. Aga kui isegi 2 taksot 11-12 taala näkku pole eriti palju.

Need samad küsimused ja ankeedid täidad nagunii piiril uuesti. Võetakse sult sõrmejäljed ja küsitakse paar küsimust. Niipalju kui mina aru saanud olen siis see ESTA asi on pigem sinu jaoks ja piiril pead selle protseduuri jällegi läbima :D

On jah olemas oli vist 30 kohaliku, aga päris suur me olime 4 kesi ja mahutasime kõik ühte ära, 4 keskmist spordikotti plus koolikotti mõõtu seljakott. Ei ütleks et eriti kallis oleks

Käisin jaanuaris samade odavete piletitega ja ei olnud mingeid probleeme. Ega piletipeal ei ole kuskil kirjas, et see pilet maksis allapoole igasugust mõisuts. Väikeselt nurgas E (economy) nagu enamus reisijatel ja kogu lugu.

Tõenäoliselt jäi su sõber siiski chekinni hiljaks või siis oleks pidanud pöörduma targemate teenindajate poole (äärmisel juhul ka tähtsamate nindae poole). Võis ka väike keelebarjäär olla, ei saanud täpselt aru mida tast tahti (ma pidin päris tihti üleküsima enne kui sain aru mida mult küsiti).

Mul Miamis ei tahtnud checkin aparaat väljastada piletit ja meesoost teenindaja, kes minu juurte tuli väitis, et mind ei olnudki sellel reisil sellepärast ta ei väljastagi mulle piletit. Selle juttu peale ütlesin ma talle, loll jutt suhu tagasi ja läksin cheking järjekorda kus noor neiu seletas mulla kuna mul ühenduslend international lennule siis aparaat ei osanud kõiki pileteid ja koti kleepse mulle väljastada.

Ka Miami poole lennates ümberiistumisel USA lennujaamas öeldi mulle, et äraantavas pagasis ei tohi olla vedelike üle 100g :D. Sellepeale võtsin ma välja 1l viina, mis ma just eelneval lennul olin ostnud, ja ütlesin talle ehk aitad ära juua. Teine tädi astus ligi ja ütles, et võib küll olla. Panin tagasi kotti pudeli ning andsin kotti ära.

Enne lendu peaks ikka uurima oma õiguseid ja kohustusi.

Ma tulin Usast A3 formaadil pildiga kuid mitte raamitu kuid ikkagi ja mingeid probleeme ei esinenud ...

Kui ta käsipagasi mõõtudesse mahub siis ei näe probleemi ...

autoga sissesõit lõpetatakse 45 minsa varem ?

Kottide kättesaamine umbes 30 minsa seega kaheldav... kui ilma autota siis veel aga oma autoga kaheldav

Olime jaanuari keskel miamis, Miami Beachi Daysinn ei soovita üldse üks kaks ööd seal viibida on veel talutav kui ikka pikkem puhkus plaanis siis ei soovita. Hirmus kolisev lift, kohe kohe alla kukkumas, sitased plekilised laigulised vaibad ruumides, vana mööbel mitte just kõige puhtamad linad (tõenäoliselt vanadusest tingitud hallikas-kollakas värvus). Küll aga asus otse rannas.

Mult piirilt isegi ei küsitud palju sisse vead. Mul oli 1200$ seega polnud mingi suurt summat. Täidad lennukis või piiripunktis selle lehekese seal lehekesel on summad kirjas. Mingi summast alates pead sa deklareerima palju sa sisse vead. Põhimõtteliselt pead sa lihtsalt neile ütlema, et vead 1 000 000 $ väärtuses sularaha. Nad seda sult vähemaks ei tohi võtta :D

Ma sain tellida teleri kaudu kuni kella 22:00 eelva õhtul ja piletid toodi sulle kajutisse.

Ei pidanud mingites järjekordades seisma ega kohalike lõbustama oma aksendiga. Kui nad mult ikka 3 korda samat asja üle küsivad siis ma küsin neilt vastu ka kolm korda.

Soovitatakse kindlasti delfiinidega ujumine, see ostutus minu raha koti jaoks pisut liiga kalliks seega ei oska kommenteerida.

Ise võtsin Mayade varemed Tulumis, mis oli päris hea ja igati väärt oma raha.

Veel oli mingi ekskursioon maa-alustesse koobastesse, mis pidi ka väga hea olema sõber kes eelnevalt käinud ütles, et väga mõnus koobastes ringi kolada ja maa-alustest järvedes snorgeldada.

kiir pass 24 tundi või viimase jutu järgi saad isegi samal päeval

Põhimõtteliselt alkot laeva ei tohi viia. Kui ostad mõnes peatuse saarel siis võetakse ta sult ära antaks lipik ja võid maabumisel selle tagasi saada. Õlle maksab 5$ koos tippiga ja kokteilid 5-7$ koos tippiga.

  • Viisime Miamis niimodi sisse, et valasime joogivee pudelisse viina või võib teha mingi muu koksi valmis ja valad vastava värvi pudelisse. Pakkid äraantavasse pagasisse. Õhtul ilmub sinu ruumi kott koos joogipudelitega. Liiga palju pudeleid ühte kotti ära pakki 1-2 lähevad veel läbi. Kui on rohkem äkki ei lähe? Riiteuse koha pealt oli Carnivalil 7 päevasel kruiisil 2 formal õhtut kus sind restorani õhtusöögile ei lasta ilma formal riietuseta. "formal" läheb läbi ka teksad ja triiksärk vms. Formal peab olema ainult restoranis kuskilt mujalt sind ära ei aeta. Ülejäänud ajal k.a. õhtune restorani söök on vaba riietus. Restorani päris lühkades ja T-särgis ei läheks (v.a. esimene õhtu kus sa ei pruugi kotti enne 8 kätte saada) aga keegi vist ei kipu keelama kah. Üldiselt viltu ei vaadata sinu peale nii, et ära pabista. Lihtsalt ära roni sinna seltskonda kus kõik formalis istuvad :D. Lido dekil (Libertil oli see 9) oli söögi võimalus alati olemas.

Sai siis Carnival Libertiga kariibidele tiir peale tehtu. Elamus suurepärane igati väärt oma raha 600$ näkku. Kaks kahest kajutit. Süüa saab niipalju kui jaksad. Kui meeldivad karastusjoogid osta fauntain kaart 5,5$ x päevade arv ja saad tasuta mittealkohoolseid jooke niipalju kui jaksad. Alkohol on pisut kalli võitu 5$ koos tipiga õlle eest, 0,355 pudel on neil. Saarte ekskursioonid võtsime otse Carnivalit tellida saab läbi teleri piletit tuuakse sulle kajutisse, väga hea lahendus. Ekskursioonid hästi korraldatud ja kõik sissepääsud ja transpordid on hinnas v.a. nn gratiude. USA traditsioonide kohaselt tuleb kõiki ka tippida, kuid kui ei tipi ei juhtu ka midagi halba. Meelelahutus laeval väga hästi korraldatud. Nooremapoolset rahvast on vähevõitu. Kui õhtul kohalikusse ööklubis ronivad ikka mõned kohale kah. Peab arvestama suure hulga vanainimestega ja ratastoolidega. Kuid enamasti nende probleemi ei tekki (loe: käi kaarega mööda). Päevituskohti kipub nappima kui koha päikese alla leiab ikka. Laev on suur ja ilus (loe: täis plastik vidinaid). Kui vähegi võimalu siis soovitan ära käia parem kui hotellis istumine ja odavam kah kui arvestada, et toitlustus, jõusaalid, saunad, ettendused, restorani õhtusöögid, hulganisti muud meelelahtust on hinnas.

http://www.trip.ee/node/47389#new

Teema on juba läbi käinud ja sellele juba kommetaarid lisatud

Seal võis maksta ka osade kaupa, bronn oli vist 500$ ja ülejäänu 30 päeva enne väljasõitu. Kuna arvasin, et dollar hakkab tõusma ja otsustatsin korraga ära maksta. Dollar oli siis 10,5kr, nüüd ~12kr sealt ka omajagu kokkuhoidu.

Ise tellisin seal. Üldiselt kõige odavam variant kvaliteeti ei oska küll veel hinnata alles järgmine nädal sõidan Miami poole, et asi ära proovida. Netifoorumid kiidavad! Küll ei ole nii šikk, kui mõned teised kallimad variandid kuid oma raha teenivad nad tasa. Söögid ja mõningad joogid hinnas nagu ikka ja alkohol lisaraha eest. Pardal hulgaliselt meelelahutust, mis ei jää alla kallimatele firmadele ja maabumisekskursioonid päris mõnusad.

Kodukal neil saab ka otse netist tellida, kuid foorumid soovitasid, et võtaks ühendust nende klienditeenindusega siis saab paremaid diile (otse netist tellidest oli vajalik USA aadres vist). Tellisin maili kaudu sain nädalaga asjad aetud (ajavahetõttu on meilivahetus suhteliselt aeglane) ja maksin krediit kaardiga. Vali suurem ja uuem laev siis saada ka rohkem sama raha eest.

http://www.carnival.com/

Ma ka jaanuaris minemas kuigi mitte otseselt Floridasse vaid kruiisile. Niipalju kui uurinud on see amplituud päris kõikuv loota paremat valmistuda halvemaks. Kui rannas või basseini ääres ei saa pikutada tuleb kuskil varjulisemas kohas pidu panna.

Üks hea asi on see, et troopilist orkaani vähemalt jaanuaris ei tohiks tekkida temp on ikka liiga madal :D

Ennast huvitaks ka see. Minemas Miami Florida.

Lennupiletitega on ikka tavaliselt nii, mida lähemale väljalennule seda kallimaks pilet läheb. Teine asi kui otsid viimase hetke pakkumisi turismifirma pakketidele. Minuteada aastavahetus ja jõulude periood on alati välja müüdud ja päris suure tõenäosusega ei saa sa kuskilt viimase hetke pakkumist sellele perioodile.

Mul sõber tellis ka auto (BWM X5) sai vist mingi 200 000 odavamalt. Miinused Peab kogu summa korraga välja käima kuna ei saa liisida. Siin arvele võtmeine (eesti numbri saamine) oli kuradi keerukas protsess kord ei olnud piisav tulede valgustus siis oli mingid tuled üleliigsed siis tuli välja veel midagi. Minuteada on ta sellege juba aasta jamanud ja maja ees seisab ikka veel auto mille numbrimärgile on kirjutatud TEXAS :D Seega arvan et kui juba ostad auto mile väärtus on ligi miljon siis tasuks ikka mõelda kas ei oleks lihtsam siin liisingusse võtta kui jääbki 200 000 puudu. Kui ei osta autot mille väärtus läheneb miljonile siis ei ole ka mõtet eriti usast vedada siia võit ei ole nii märkimisväärne ja arvestated seda peavalu mida ta sul siin põhjustab on ehk mõtekam see auto kohe siit osta.

Kas kuskil ametlikus kohas on ka see kuupäev välja öeldud, mis ajast lastakse usasse viisavabalt?

Sellise asja leidsin küll

The Embassy wishes to remind Estonian travelers that visa-free travel to the United States will not begin until a specific date which has yet to be announced. The exact date on which eligible Estonian travelers can begin to travel to the United States under the Visa Waiver Program will be confirmed by DHS Secretary Chertoff.

Kavatseme siis sõpradega USA-sse minna jaanuari keskel eeldan siis, et siis on juba viisavaba?