trip-krainetrip-ukraine-dark

KunnV

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Detsembri lõpus käisin Safaril, estours pakkus 65 dollarit, aga võtsime Merikese kaudu 45-ga. Olime seal u 80 inimesest ainukest 2 eestlast, kõik jagati eri keele gruppidesse(u 20 inimest grupis) ja saime valida kas inglise või vene.. peale nende oli veel holland ja poola valikus. (Estoursiga käisime Luxoris ja seal ajas ausalt öelda närvi et pean kõike vene ja eesti keeles kuulama, ainult inglise töötas väga hästi.)

Algas Land Cruiseritega 35 km läbi kõrbe mägede juurde. Juht kihutas päris korralikult, max mis nägime oli 90 km/h, aga liiva sees sõites ja vahel päris korralikult driftides oli see isegi hirmus algul, huvitav kogemus vähemalt. Aga kuna nad seda iga päev teevad tundus, et mingit ohtu küll ei olnud. Beduiinide ajalugu ja jutt oli vast isegi huvitav, aga küla on ikka täielikult turistide jaoks tehtud. Umbes tunnikese olime seal ja siis tagasi.

Peale seda ATV-dega umbes 40-50 minutit. Korra ta ütles midagi 20 km sinna ja sama palju tagasi aga see tundus natuke liiga palju samas mägedele jõudsime väga ligidale jälle. U 15 ATV-d kästi ühte rivvi, giid ees ja kontrolliv mees taga ja keskel. Kes vähegi midagi ägedamat tahab jääge täiesti lõppu, isegi kui satute kuhugi ette või keskele tehke nagu teil oleks mingi probleem ja laske kõik mööda. Keskel olles kui lastete vahe sisse esimestega ja siis kihutate järgi võivad nad natuke kurjustama hakata. Rivi lõpus aga see mingi probleem ei olnud. Lased teised eest ära, isegi kontroliv mees jättis meid rahulikult taha, ja siis saab teha mis tahad. Driftida, täisgaasiga üle luidete nii palju kui julgust on jne. Sain kõik neli ratast õhku ilusti. Olen väga heas füüsilises vormis aga lõpuks olin suht läbi ikka. Kui jääte grupi ette või keskele saate ka täisgaasiga sõita kuid pigem jääb sõit veits rahulikuks ja liiga kontrollituks, samas paljudele on ka see väga hea ma arvan.

Peale tagasi jõudmist saime süüa, täiesti korralik soe toit.

Siis kaamelitega sõit u 100-150 m ring.

Siis bagid, kahekesi sees, kahe peale kokku 3 umbes 500 m ringi.

Siis hobused ja eeslid, aga selleks ajaks oli täis pime ja enamus rahvast ei viitsinud enam.

Edasi pakuti vesipiipu ja tuli sõu: mingi seeliku tants; kõhutantsija; mees kes lamas naelaplaadil ja tegi klaasikildudega igast asju; kobrasõu 3 kobraga. Kõik kaasasid ka pealtvaatajaid. Samal ajal sai teleskoobiga mingit tähte vaadata, aga see tundus tavainimesele suht mõtetu.

Passimist väga palju ei olnud, bagide juures pidi pisut ootama, sest neid oli kõige vähem. Samas nii suurte gruppidega töötades viivitusi ikka tekib, nii et varuge pisut kannatust.

Detsembri õhtud on juba päris jahedad, nii et ilma soojade riieteta on asi väga hull ja räti varem ostmisest juba räägiti.

Üks asi, mis veel väga positiivsena meelde jäi: kõik on hinna sees ja keegi ei paku või ei kõsi sult midagi. Kuid tahad võid anda dziibi juhile või kaameli tüübile ja seda ka korra mainiti aga see oli ka kõik. Kogu värki filmiti ja ka seda mainiti vaid korra, et kes tahab andke teada. Hullu pressimist ja seebitamist ei olnud.

Soovitan kindlasti see järgi proovida. Väga tegus ja huvitav päev, Eestis ei saa 500 krooni eest isegi nii pikka ATV sõitu kuskilt. Tervitused Merikesele ja soovitan ta üles otsida Hurgadast!