trip-krainetrip-ukraine-dark

koitn

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Hispaania/Andorra osa on siis üleval. See oligi reisi põnevaim osa, kus sai ikka kõvasti pingutatud. Eriti põnev oli just algus. Olin esimestel päevadel korduvalt dilemma ees, kuid leidsin ikkagi väljapääsu. Kuidas Sul Brutus Barcelonast väljapääs õnnestus? Ma ei saanud kuidagi mägedest üle, viitasid ka polnud. Kolm korda vähemalt sõitsin kõrgele üles mäkke ja sama targalt alla tagasi! Vahva oli ka Aigüestortes ja metsikud Püreneed, kus puudusid korralikud teed ja inimasustus. Edasine matk jätkus mööda Vahemere kallast. Peab ka piltidest veel valiku tegema... Tagantjärele on raske otsustada, kas mööda rannikut sõit oli õige otsus. Vähemalt soojem ja mugavam. Mägedes oli ju öösel ja hommikuti vaid mõned kraadid üle nulli. Samas ühendasid paljusid asustatud punkte Prantsusmaal vaid magistraalid ja liiklus on lõunamaades ikka kordades hullem kui Eestis. Jäin küll ilma Prantsuse alpide ilust, kuid see-eest sain viinamarjadest isu peaaegu täis, suuri põlde oli lõuna-Prantsusmaa teede ääred täis. Viinamarjad enamus juhtudel koristatud, kuid mõned kobarad ikka jäetud. Itaaliasse jõudsin üle Tende kuru, mis oli ka omamoodi põnev. Lõpuks olin sihtpunktis, ehk Malpensas mitu päeva varem kohal. Need kulutasin lähimate järvede - Varese, Como, Lugano, Maggiore jt ümber tiirutamisele. Lõpuks tekkis isegi kerge reisiväsimus, kuid muljed on endiselt laes ja nõuavad seedimist. Nüüd on pikema reisikogemuse maik suus ja miks mitte põrutada juba Ameerikasse.:) http://picasaweb.google.com/koitnn

Mul sai ka nädalavahetusel reis otsa, õigemini juba 9ndal, reedel. Nüüd hea Brutuse reisiga võrrelda :) Mul tuli ajaliselt veidi lühem..28 päeva, esimene ja viimane päev maha arvata siis 26 täispäeva. Samas veidi sportlikum, sest kokku sõitsin 2499,5 km. Üks km enne ljaama läks kumm katki ja lohistasin ratta kuidagi kohale. Annaksin ka kõrge hinde kogu üritusele, kuigi lõpus, eriti viimastel päevadel tekkis juba reisiväsimus. Nüüd palju tegemata asju vaja ära teha. Pildimaterjal nõuab ka veidi kohendamist ning muljed selginemist, siis ehk pikemalt.

Brutus, kus te priimusele gaasi saite. Kas spordipood või vajalik kaubamaja oli kergesti leitav?

Mis iganes, aga super reis tundus olevat. Ilmaga vist ka vedas, enamus ajast päikseline ja vist mitte liiga palav. Kuigi ega temperatuuri pildi pealt näha ole. Osa pilte oli varem ka juba üleval... Ons lühikommentaar ka kogu retkele? Ise alustan järgmine nädal, marsruut kavandatud veidi teistsugune ja veidi lühem.

Esimese päeva plaan on ööbida kämingus "Estrella.." kohe lennujaama lähedal. Google järgi 6,4 km. On keegi käind. Teine küsimus..palukas..ilmselt ka lennukiga jõudsid sinna(barc). Esimene asi, mida kohe vaja oleks, on gaas priimusele. Kui kerge/raske taolisi poode seal leida on? Itaalia alpi tuuril leidsime alles teise päeva õhtul ühe väikse pudupoe como ääres.