trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Leidsime ööbimise. See ei jäänud küll eelarve sisse, kuid mugavus sai võitu: Sohos neli ööd kahele topeltvoodiga toas 4000 krooni. Suur tänu kõigile soovituste ja nõuannete eest!

Oh, super!! Suur tänu, vaatan kohe järgi! ;D

Kuulsin, et kuni kolmanda tsoonini on täitsa mõistlik ööbimist vaadata, muidu jääb liiga kaugele? Sõidu ajaks olen 6. kuud rase (vaatasin kohe järgi ja õnneks pole siis veel mingeid arstitõendeid vajal, et lennukile pääseda), kasutasin mõistet kõrgrase natukene valesti. Ma usun, et saan kenasti hakkama, terve raseduse ajal on enesetunne olnud suurepärane, mingeid komplikatsioone pole seni olnud, lihtsalt väsimus tuleb kiiremini peale, seepärast oleks hea, kui hotell oleks piisavalt lähedal, et väsimuse korral saaks päeval sinna puhkama minna.

Kuna vaadatud kohad olid kesklinnast liiga kaugel, on igasugused nõuanded endiselt väga oodatud! Kuna kõrgrasedal on vist keeruline metroode ja muude asjadega tunde liigelda, siis oleks hea, kui ööbimine oleks kusagil kesklinna kandis.

Tänud, vaatan kohe need üle. Leidsin ise ka ühe hea ja ülevaatliku ööbimiskoha otsingumootori eurobookings.com, kus ei nõuta ettemaksu ja hinnad olid üsna soodsad (lisaks veel sooduspakkumised viimastele allesjäänud kohtadele). Hetkel leidsingi sealt parima pakkumise: 2800 krooni kahele neljaks ööks, koos kööginurgaga.

Tere!

Sain sünnipäevaks lennupiletid Londonisse ja läheme sinna koos elukaaslasega 21. aprillil, ööbimist vajaks neljaks ööks. Kuna eelarve on üsna napp ja rohkem tahaks aega ja raha panna vaatamisväärsustega tutvumisele, mitte ööbimisele, sooviksin informatsiooni odavamate ööbimisvõimaluste kohta (kuni 3000 krooni neli ööd kahese toa eest).

Oleks huvitatud ühest kaheinimese toast (eriti hea oleks, kui oleks ka kööginurga kasutamise võimalus) topeltvoodiga ja korraliku tualetiga, samuti peaks see koht sobima rasedale (suitsuvaba ja piisavalt puhas). Hommikusöögi soovi ei ole.

Olen siin kõik haakuvad teemad läbi uurinud ja vaatasin ka ise hostelite hindu, kuid kõige odavam variant, mis ma leidsin oli 3600 krooni neli ööd. Kuulsin, et kodumajutus võib odavam olla? Ehk teab keegi midagi soovitada?

Tere!

Elasime perega ligi kümme aastat Norras ja oma labradoriga oleme ilma probleemidega sadu kordi Eesti ja Norra vahet sõitnud, laevaga kas Stockholmi või Kappelskjäri (soovitan viimast, sest piletid on odavamad ja seal on spetsiaalne koerakajut, nii et ei pea koera enda juurest ära puuriruumi andma) ja mingeid probleeme pole kunagi olnud, tavaliselt ei küsitud tollis isegi pabereid. Siiski on mul ka kurbi kogemusi just lennureisiga seoses.

Paar aastat tagasi sain endale taksikutsika ja kuna oli plaanis reis Norra, siis pidin ta kaasa võtma. Käisin koeraga regulaarselt arsti juures, kõik vaktsineerimised olid korralikult ära tehtud ja ussikuur vastselt läbitud. Sõitsin lennukiga, koer oli terve reisi puuriga süles. Norra pinnal pikas tollijärjekorras unustasin ennast ammuse tuttavaga rääkima, rahvast oli massiliselt ja seetõttu ei pannud ma tolli hargnemiskohta tähele (koeraga peab teatavasti tollist läbi käima) ja enne, kui jõudsin ümber pöörata, et õiget kohta otsima hakata, olid juba paar tollipolitseinikku kohal ja sisisesid vihaselt, et ma tulgu kohe kaasa.

Närvilised ametnikud vaatasid koera paberid läbi ja väitsid, et ussikuur on tegemata. Ruumis oli külm ja kutsikas oli täiesti endast väljas, aga sülle ei lubatud teda võtta ega puurist eemaldada, sest ussid võivat siis pindadel levima hakata ja nii võivat ussimunad tolliametnike ajudesse sattuda (kui ma selle peale naerma puhkesin, sain veelgi karmima kohtlemise osaliseks). Lõpuks leidsid nad õige koha üles ja ussikartus ununes, kuid siis avastasid, et marutaudi antikehade proov oli tegemata (koer oli siis juba rohkem kui pool aastat vaktsineeritud olnud ja mingeid haigusnähte tal muidugi ei olnud). Ma olin kindel, et see proov on olemas, kuid tõepoolest, seda polnud koerapassi märgitud. Üritasin küll juhtida tähelepanu sellele, et tegu on kutsikaga, kes suurt väljas pole käinudki ja marutaudi poleks saanud kusagilt saada, kuid midagi ei aidanud. See kõik oli suur läbielamine kutsikale, kes puuris üle kogu keha värises. Kui juhtisin sellele tähelepanu ja julgesin kahelda politseinike inimlikkuses, lubati politseiniku solvamine mu süüdistusse sisse panna. Kuna oli plaanis Norrasse jääda pooleks aastaks ja töö oli juba leitud, siis pidin oma 8-kuuse kutsika vastumeelselt karantiini andma, kuni vereproovi tulemused Taani laboratooriumitest saabuvad.

Lõppes see saaga sellega, et koera keelati vaatama tulla ja kui lõpuks kahe nädala pärast negatiivsed proovitulemused saabusid, leidsin eest hirmunud ja poole oma kehakaalust kaotanud täiesti ahastuses kutsika. Lisaks sellele sain süüdistuse smuuugeldamises ja pidin maksma kokku kulusid 15 000 norra krooni ulatuses. Koerale mõjus see katsumus aga palju rängemalt, kui minu rahakotile. Mitu nädalat oli pidevalt nurgas, värises, ega lasknud kedagi ligi. Praeguseks on see õnneks möödanik.

Igatahes oli see hea õppetund kõigile, et tähelepanu ei tohi korrakski kaduda ja et inimesed on kõike muud kui mõistvad. Kindlasti tuleks koeraga reisides kontrollida, et vaktsiinid on tehtud, marutaudi antikehade proov olemas ja ussikuur äsja tehtud ning kõige sobivam on reisida laevaga Tallinnast Kappelskjäri, kus koer saab kajutis vabalt ringi käia ja omanikega koos olla.