trip-krainetrip-ukraine-dark

Annek4s

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

www.hospitalityclub.org olla üks levinumaid www.couchsurfing.com on mu sõbrantsi üks lemmikumaid.

No nii ei saa ju üldse reisida, kui ainult mõelda, et mis siis kui.. Pealegi on Jaapan piisavalt tsiviliseeritud koht, et seal väga tervise pärast muretsema ei peaks. Kui laps koju jätta, siis võib reis selle nahka minna, et ema ainult lapse pärast muretsebki. Kaks nädalat on ikka pikk aeg. Ja ma ei saa nõustuda, et nii pisikesele reisimine rõõmu ei saa valmistada. Pered on muidugi erinevad. Nii et eks igaüks otsustab ise, aga mina olen väga rahul, et imikuga koos Jaapanis käisin.

Käisime 11-kuuse lapsega Jaapanis, kes õppis seal kõndima. Kuna rahulik laps ning rinnapiimal, siis läks reis väga kenasti. Ajavahet tundus ta vähem tajuvat kui mina ja mees. Lennukis käputas mööda vahekäiku ja enamus ajast magas süles. Soovitan samuti pigem kandelina või -kott kaasa võtta kui vanker. Samuti tuleb arvestada kohalike tähelepanuga. Meie põnn nautis seda kawaiii! hüüdmist väga, aga ma ise väsisin lõpuks veidi ära..

Huvitab, mis oleks tasu Maarikale nt ühepäevase ekskursiooni eest? Ja kuidas on Tenerifel lood snorkeldamisega? Kas suuremates randades on midagi näha/vaadata või on mõttekam lasta mõnel laevukesel end snorkeldama viia?

Vaatasin Tallinn-Tenerife lennuplaani nii Horizon Traveli kui Novatoursi lehelt. Muidu nagu klapiks, aga Novatoursi väitel väljuvad aprillis lennud 1 tund hiljem. Horizoni lehel sellist infot pole. Kumba uskuda?

Võibolla pole see just kõige õigem koht selle mure kurtmiseks, aga ma paremat ei leidnud. Nimelt üks pisike riigike on puudu - St Lucia Kesk-Ameerikas..

Rongiliiklus on Jaapanis super. Peatuste nimed kenasti inglise keeles. Võibolla natuke vaeva tuleb näha, et esimese hooga see Eestis saadav paber passiks ümber vahetada. Ehk siis selle koha leidmisega. Aga muidu on pass igati abiks - ei pea tegelema piletiautomaatidega (kus küll enamasti ka nupp peal english, aga ma ei pannud seda esialgu üldse tähele), tuleb vaid mehitatud väravas passi näidata ning koos Railpassiga saab ka sõiduplaanid. Kui ei piirdu ühe-kahe linna külastamisega, siis tasub mu meelest rahaliselt kenasti ära. Oo, ja need mugavad rongid... Väljaspool tipptunde muidugi. Nagu ka metroo. Osakas oli meil JapanRaili asemel mõttekam ja kiirem liikuda kohaliku metrooga. Skeemid on lihtsad, arusaadavad, peatuste nimesid teadustatakse kena häälega. Eelmiste-järgmiste peatuste nimed ka hästi näha. Aga siis oligi tegemist nende piletiautomaatidega.. tegelikult on nad lihtsad ja loogilised, kui esialgsest kirevusest üle saada. Kui on vaja kelleltki kohapeal inglise keeles nõu küsida, siis tasub teha pähe eksinud turisti nägu, vaadata nõutult kaarti või piletiautomaati ja küll siis mõni inglise keelt kõnelev jaapanlane (või ka nt 30 aastat seal elanud poolakas) abi tuleb pakkuma.
Kui ma ise kõnetasin kedagi inglise keeles, siis enamasti muututi soolasambaks ega osatud kuidagi reageerida. Mul oli ühest noormehest täitsa kahju, kui ta nagu kokku jooksis/lühisesse läks mu küsimuse peale, et kas see rong sõidab sinna peatusesse. Keeleoskusest veel rääkides - parim juhus oli laevapileti broneerimine reisibüroos, kus töötaja inglise keelt ei rääkinud. Ja meie omakorda jaapani keelt. Aga käte-jalgade ning meie eelneva internetist leitud info abiga saime ikka õige laeva peale ning ka kajutisse :) Kaunist reisi!