trip-krainetrip-ukraine-dark

nadinunnadi

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

peab malaariarohtu võtma. Moskiitosid(kihulasi) nagu polegi, aga ühest putukast piisab haigestumiseks. Tundub, et ookeanituul puhub kõik eemale, aga mõned ikka tiirutamast-hammustamast leiab. Viimase hetke pakkumisega sõitnud reisijaid haigestub loogu. Hoidke ennast. Jääkuubikutest joogis hoiduge ja kui ainult pudelivett joote, jäävad kõhuhädad ära. Kilekottides müüdavaid mahlu ei julgenud osta hirmust, et sinna on kraanivett lisatud. Pääsesingi vaevadeta.

Põhjaranniku hotellis oli tualett+dušš magamisruumiga ühendet ja ilma usteta. Oli harjumatu kuulata voodist kaaslase hügieeni tegemise hääli. Rannast korjatud ja hotelli toodud teokarbid hakkavad öösel krabinal ringi sibama - neil on erakvähid sees. Kaotasin allveelaeva oma passi ja rahakoti kogu rahaga. Sain kõik kätte kui 5 tundi hiljem küsima läksin. Naeratusega. Suhkruroopõldude teedele ei maksa õhtul sattuda, seal eksib kergesti ja neid põlde on oi kui palju. Lõunaranniku teed sillutatakse korallidega. Seda puru seal on. Snorkeldades tuleb hoiduda meremadudest, neid on seal palju. Õhtul rannal jalutades ei maksa paljajalu vees kahlata kui see hägune on - mürgised tiigerkalad tulevad õhtuti randa, kohe väga veepiirile. Igal päeval oli nn.sadu, kestis 5-15 minutit, vahel oli neid sapsakaid oma 10 tk. Iga päev nägi vähemalt 5 vikerkaart. Päris, eesti mõistes, sadu küll polnud. Autot tasub rentida küladest ja nurgatagustest äridest - hind on soodne ja autod korras. Kreooli köök on igav ja tuim ja mulle ei maitsenud ka. Söögiga seal just ei hiilata. Aga ega see peamine polegi.

Käisin mõned aastad tagasi ja rentisime auto. Pääses igale poole. Parkisime hotelli ees, probleeme polnud. Soovitan võimalusel kasutada vanu maanteid, mitte kiirteed - näeb ja kogeb rohkem. Teed on vähekogenule ohtlikud, kitsad ja järsud, aga päikesetõusu kogemus seal kõrgel on vapustav. Kliima on saarele vastav - enamvähem kogu aeg keskmiselt +25 kraadi nii talvel kui suvel. Mõnus. Kalaturule peab minema väga vara, 5-6 ajal. Kell 10 on seal juba kõik läbi. Kui teil on kokkamisvõimalus, tasub seda pikka suurte mustade silmadega ja teravhambulist angerjataolist kala osta, mida nad 6km sügavuselt välja traalivad. See on superhea. Nimi küll ei tule meelde. Tuunikala oli aga üllatavalt sitke ja üsna tuim nii ise tehes kui restoranis. Taimi tohib Madeiralt kaasa viia, aga mulda ei tohi, nii, et tuleb kõik juured puhtaks rookida.

Kollapalaviku vastu on kohustuslik - see haigus lõpeb surmaga. Lisaks A-hepatiit, teetanus, difteeria ja malaariatabletid. Viimastega on jama - peab juba nädal enne ja mitu nädalat järgselt võtma. Kogu asjaajamine maksis kokku umbes 1800 krooni