raiks

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

12 meeldimist
1 postitust
97 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

to n37 Kahjuks pead oma perega ikka isolatsiooni jääma, maailm on muutuses.

To n37

Suren kui ei saa reisida?

Aastate eest sai palju autoga trippe tehtud.Sain selgeks, et kahekesi autoga tasub minna ca 800-1000km kaugusele, kaugemale minekuks juba mõtekam kas rong või lennuk. Autos magamine peaks jääma sinna kaugemasse minevikku, tänapäeval on selleks palju mugavamad võimalused. Edu!

Pikalt süttiva tüüpilise eestlasena leidsin vajaduse ka paar sõna sekka ytelda.Teemaalgataja arusaamisest elust- olust paneb mind mõtlema väide nagu oleks eesti valitsus, eesti riik ja eesti rahvas tema jaoks erinevad seosetud moisted, ok,see selleks. Eks meie valitud valitsus on ju läbilõige meist endist, Teiseks, äkki on sul voimalus oma postitusi lugeda anda mõnele võõrale, et mis ta sinu mõtete toonist arvab, mulle tundub see ikka väga ülbe olema. Teema sisust lähtudes, soovitan sul ära teha tohutu eeltöö erinevaid riike ja voimalusi kaaludes. Siin võivad juba alguses tulla ette sulle sellised bürokraatilisetd tõkked, et nõrgemad loobuvad.Aga kui ikka aega ja tahtmist, siis proovi erinevaid riike nii aasta kaupa, siis saad ka kohalikust elust pildi, mida turistina ei näe.Endast niipalju, et olen erinevates riikides elanud ja töötanud 2-5a, aga ikka tagasi siin, ja vaatamatameie sitale suusailmale tunnen end päris koduselt. Edu!

Selge, tänud reageerimast!

Tervitus! Mul tekkisid antud teemas ka mõned täpsustavad küsimused.Juunis valitud lend TLL- podgorica, vahemaandumisega Istambulis ja edasilend 18 tunni pärast Opereerib TK. Kas siia 10 tunni sisse arvestatakse ka võimalikud lennud vahepeatustega x linnades ja x firmadega või ainuld otselennud. Vaatasin, et saan Istambulist minema varem, aga erinevad vedajad ja erinevad linnad, aga sihtkohta jõuan varem ikka TK'ga lennates.Tänud kui keegi oskab täpsustada.

Dokumente on meil võimalik teha ka kiirkorras, oleksid ehk pidanud valima selle variandi.

Tegelikult ei maksa riskida ja väga sinisilmne olla lootuses, et minuga midagi ei juhtu. Ja juhiluba pole samamoodi reisidokument nagu kehtiv pildiga jahimehepiletki seda pole.Dokumentideta võõras linnas....oli vist selline Ruja laul.

Elasinin Sarajevos viimati 2011a-ni ja piiridel mingit lauskontrolli ei tuvastanud. BiH-i tolli kodulehelt muidugi leiad ka lubatud sissetoodavad kogused, aga ei näe põhjust , mida peaks peale suveniiride kaasa tooma. Toiduaineid seal müüakse ja hinnad pigem odavamad kui meil. Turismimaksu minu meelest pole piiril kunagi olnud.

aga 20 tundi ongi 2 juhi tööpäeva pikkus.

Láhtudes töö- ja puhkeseadusest saab buss sind sõidutada korraga 20 tundi, edasi saad ise arvutada kui kiiresti kohale jõuate,

Tervitus Zlatiboris soovitaksin ikka paar päeva peatuda- see koht on seda väärt. Sealt saad ka teha tripi vabaõhumuuseumisse ja kindlasti käige ära Mokra Goras, mis seal lähedal suunaga BiH-i poole, Mul vanast ajast seal ka üks hea tuttav, kes majutusega tegeleb ja majutust saab ikka, ka asulas sees on pakkujaid.

Tulin just reisibussiga Poolast- Lomza- Ostrow Maz-i teed pole mõtet peljata, eriti nädalavahetusel.

Tegelikult pole mõtet olusid BiH-s väga masendavalt ka võtta. Sarajevos soovitan auto parkida pigem rahvarohkes kohas või siis turvaparklas, vältida auto jätmist vaiksetele kõrvaltänavatele. Kindlasti ei tohiks midagi autos hinnalist nähtaval olla ja parem kui ei arvataks, et olete turistid. Mostari äärelinnas olen ööbinud kodumajutuses Villa Rosas, seal eestlasi perenaise jutu järgi rohkemgi käinud.

No, mida silmas pidada? Käitu normaalselt ja kõik ok. Arvan, et kerjavad persoonid pole sealt kuhugi kadunud ja ega ei kao ka. Kui ise ekstreemi ei otsi, siis üldjuhul jamadesse sattumise oht minimaalne. Kahjuks võõra numbritega autodesse sissemurdmist tuli tihti ette, enda oma hoidsin turvaliselt garaazis. Samas sõitsin väga palju riigis ringi ja probleeme ei tekkinud. P.S Endiselt saadaval hulgaliselt Bosnia raha.

Sain kunagi täielikud Balkani riikide kaardid Montenegros pudeli Vana Tallinna eest navide maaletiija juures uuendatud- niiet ärge kartke küsida.

Tulin BiH-st aasta tagasi, kus elasin 1,5a. Rahvas on normaalne, aga õhustik on väga depressiivne. Pead vaatama, kellega mis teemadel räägid. Sarajevos endas elasin, aga ega seal üle 2-3 tunni miskit vaadata pole, peale vanalinna turu, Bascarsia, kus cevapid pead ära proovima kindlasti. Aga kindlasti käi Mostaris ja Jahorinjas. Visegradis peale Ali- Pasa silla ei leidnud tarka midagi. Muidugi ringi sõites leiab huvitavaid väikekülasid ka ikka. Palju käisin Banjades, arajevo ligidal Ilica pargis tasub ka jalutada ja saad kaarikuga sõita. Banja- Luka ligidal on väga ilusaid kohti, kus koskesid ja väikseid vesiveskeid imetleda. Liikluses hoia silmad lahti, palju mõõdetakse kiirust, aega varu liiklemiseks piisavalt. Marsuut oleneb sellest kus poole Sarajevot sul vaja saada, kas tuled Läbi Banja- Luka või Beogradist läbi Mali Zvorniku Sarajevo peale. Muuseas kui soovi, siis mul jäi juhuslikult järgi paras ports Bih-i raha.

Korra kui elasin Crna Goras sõitsin sama marsuuti, mida Charly pakkus, ainult selle vahega, et kohaliku autoga piirini ja seal oli vastas Kosovo numbritega masin, sest kohalike numbritega ei soovitata siiamaani Kosovosse sõita. Viimati nimetatut tee peaks mälu järgi ka lühim olema. Tavaliselt käusin läbi Albaania Ohridi kaudu.Muidu tee oli ok, aga kuskilaasta tagasi hakati rekkima teed Podgoricast Shodarisse, mis oli siis ikka tõeline kannatuste rada. Kaugele sellega on jõutud hetkel pole mul infi.Kosovost läbisõiduks vajalik osta ka kohalik kindlustus, mis pidi olema päris kallis.

Teema algataja pidas silmas plasttaaras gaasilisi jooke, kuigi ei näe sügavat põhjust miks neid sinna kaasa vedada...

Slovakkias ei pea ostma kleepsu kui ei kasuta kiirteed.

Klaaspudeliga olnud kõik ok, eks neid sai ikka sisse ka pakitud riiete sisse. Plastist vurtsuga pudelitega võib halbu üllatusi juhtuda, see võib viitsütikuga pommiks kujuneda. Lisaks kui nad kuuma saavad pole sisu eriti tervislik enam vist kasutada.

Kui absurdist rääkida, siis oli mendil Horvaatias sõrm kogu aeg päästikul kui soovisin näha nende liiklus seadust, et teada saada mille eest ta mind trahvida tahab.Minu meelest meil on absurdikas kustuti igaastane kohustuslik kontroll. Selle puhuks on mul omad nipid. Aga kui pikemalt kuskil riigis sõita, siis tuleb kasuks kohaliku liiklusseaduse ja trahvide suht täpne tundmine. Olude sunnil sai tehtud endale ex- Jugoslaavia riikides see asi selgeks,sest mõni kord ikka üritati kotti pähe tõmmata. Kus ikka 0,5 promilli lubatud, saad tunda end kui normaalne valge inimene. Eestis üle ühe saunaõlle ei saa paraku lubada. 6a Balkanil olles ei õnnestunud a-meetrisse kordagi puhuda, aga fakt, et Montenegro promillide rekord muuseas kuulub Eesti kodanikule, sellest oli möödund aastal lausa sealses pressis pikk artikkel.

Tegelikult võib see isegi kujuneda ootamatult tõsiseks probleemiks- nimelt paljud riigid nõuavad notari juures apostillitud tõendit, vajadusel veel, et see oleks notariaalselt tõestatud sihtkohariigi keelde tõlgituna. Vältimaks probleeme, uurige täpselt järgi VM-st või Ukraina saatkonnast.