trip-krainetrip-ukraine-dark

kilu-mari

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
16 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Miks Te ironiseerite? See, mis selles hotellis oli-seda on raske sõnadesse panna! Antonio jutt on tõde. Seal hotellis oli üle 100 inimese Eestist koos lastega ja mitte keegi ei jäänud rahule. Lihtsalt inimesed kannatasid ja nautisid päikest ja merd, aga hotell oli ise küll jube! Hetkel jääb mulje, et Sultanja Sa töötad Toptoursi kasuks, sest meie vintsutused ei lõppenud 23.nov. õhtul Tallinnas, vaid pärast ebaõnnestunud maandumiskatset suundus lennuk Soome Turku. Siis olid inimesed veetnud lennukis umbes 7 - 8 tundi ja mitte keegi ei olnud ebaviisakas või rahulolematu.Kogu reisiseltskond olid väga toredad inimesed. Antud juhul ei ole viga reisijates vaid ikka reisikorraldajas, kes müüb 2 tärni räpast hotelli 3+ tärni pähe. Toidud olid halvad ja muutusid iga päevaga halvemaks ja minimaalsemaks. Kõik hinnas kliendile kallati klaasi näiteks 3-me pudel õllepärad kus kärbsed ujusid sees jne. Teenindajad kurjad ja ülbed-ei jätkunud rannas lebamistoole ega ka madratseid, tihti ei olnud rannarätikuid. Nägin kuidas hotelli töötaja tahtis puhata rannas, siis see sama mees kes enne vastas , et pole madratseid, tõi talle selle. Me läksime küsima, et me soovime ka ja siis äkki saime meie ka madratsid! Sellest reisist võiks veel palju kirjutada, aga käsi väsib ära...

Sul on täiesti õigus, asi pole rahas vaid põhimõttes. Ma samuti selline rahulik klient, aga igal asjal piirid ja ma arvan, et Toptours läheb selle viisandusega üle piiride. Olen reisinud Novatoursiga palju, aga mingit viisat seal büroos küll kaela ei määrita ja kõik on sujunud hästi. Tahtsin Sind ka eile tänada-andsid mulle palju infot! Sest tõesti kui maksta 3 inim. peale igal korral 500.-eeki rohkem, siis mitme reisi kohta aastas teeb see suure summa. Kui kellegil veel kogemusi viisade ostmisega-jagage oma kogemusi!

Tänan kõiki vastamast, eriti Sultanjat! Hoiatasin ka Toptoursi esindajat büroos, et kui selgub Taba lennujaamas, et viisa ostmine võimalik, siis pöördun Tarbijakaitseametisse.

...siis teen pilti ja panen foto sellest trip.ee-sse üles. Aga minek pühapäeval 16.nov. Kui tulen tagasi, siis annan teada.

Alati on maksnud 15 usd per inimene, aga Toptoursist Taba reisi ostes väideti, et ei saa ise viisat osta ja seda peab büroo kaudu tegema, sest Taba lennujaamas puudub viisa ostmise võimalus. Küsimus peale, et miks pean maksma 3-me reisija eest kokku 900eek-i kui tegelik hind on poole väiksem. Vastati mulle, et nii on kohaliku reisiesindajaga kokkulepitud ja kõik. Nüüdseks reis makstud ja oma silm on kuningas. Kui keegi on käinud Tabas ja teab kohapealset olukorda, siis andke teada, kas büroo väide tõene või see üks moodus kuidas kergelt raha teha. Huvitav, mida Tarbijakaitseamet asjast arvab!?

Tänud! Ma olen ka El Alameini reise vaadanud, aga veidi pelgan, et seal ei ole ostukeskusi ja õlut ei pidanud ka müügil olema( abikaasa tingimus, et Egiptusesse minna ). Käisime Egiptuses Hurghadas märtsi lõpul ja kultuurishokk oli nii heas kui halvas mõttes väga tugev. Oleme eelistanud puhkamiseks Türgit, Portugali jms. kohti. Kuid midagi selles Egiptuses on, et tahame tagasi minna, hoolimata minu kõhuhaigusest( negatiivne )ja Kairo väsitavast, kuid huvitavast reisist ( positiivne ).Kaasas on meil ka alati laps ja temale on meie senistest reisidest meeldinud kõige rohkem Egiptus ja Kairo.

Kirjuta palun, kus käisite Top Clubiga. Soovin minna ka, aga ei ole veel otsustanud kuhu täpsemalt! Mis hotell? Kuidas teenindus ja toit ja toad? Ei ole enne reisinud Top Toursiga, vaid kasutanud muude reisikorraldajate teenuseid. Jään vastust ootama!

Hea disco koht on Havana Club, see jääb Kleopatra ranna algusesse, vaata ka nende kodulehteja linna keskel Robin Hood. Joogid seal muidugi kallid nagu ka mujal, aga sissepääsu raha ei ole.Mõnes suuremas baaris on ka Happy Hourid kus õlu või muud joogid odavamad. Vein ei ole Türgis kõige maitsvam. Mcdonalds on 3 korda umbes kallim kui Eestis. Kuid linnas kui näed kohti kus Döner Kebab kirjad, siis need väga maitsvad ja maksavad tavaliselt 2 eurot-kõhu saab täis isegi ühest kebabist.Liiridega on arveldada kõige kasulikum.Aga tahavad türklased ikkagi eurosid, seejärel dollareid. Suuremates kohtades saab maksta kaardiga, aga kehtivad siiski ettevaatusreeglid nagu mujal maailmas s.t. et ära lase oma kaarti silmist. Hinnad on kõrged-toit väga kallis ja jook ka.Riided ja kuld odav kui oskad kaubelda. Hinnad võrreldes mitu aastat tagasi on palju tõusnud. Kui oled napsitaja, siis soovitan kaasa osta joogid Antalya lennujaamast tax-freest.Seal alati mingeid soodsaid pakkumisi. Üks soovitus veel, et nagu ikka lõunas siis varu palju kannatust nii kohvikus kui poes-seal ajal hoopis teine tähendus. Minna tasub kindlasti Tauruse mägedesse dziibisafarile või kui kannatad bussiga loksumist siis väga fantastiline koht on Kappadookia või Pamukkale. Reise saad osta tänavalt, pettust pole vaja karta. Linna sees on mägi, kus kindlus-sealt ülevalt avaneb hea vaade kogu linnale. Sinna saab jalgsi või bussiga. Kleopatra ranna alguses on ka avatud stalahiidide koobas ja seal lähedal arheoloogia muuseum, mis muide on väga huvitav.

Tasub küll okt.lõpus minna Alanyasse, sest pruuniks saad ja ujuda ka kindlasti.Olen seal palju puhanud(ka oktoobri lõpul) ja kordagi pole pidanud pettuma. Okt.lõpus hea,sest vähem turiste nii linnas kui rannas. Kui on küsimusi-vastan meelsasti!

Kui kaua kestab laevareis Petrasse? Soovin veel teada kas igakord peab maksma Iisraeli piirimaksu? Kui palju see 88,5 sheeklit eesti rahas teeb? Tahaks minna nyyd lähemal ajal Tabasse ja sealt Iisraeli ja ka kylastada Jordaaniat. Kui palju maksab Jordaania viisa? Kas 1 nädalast piisab või peaks võtma reisi 2 nädalase? Kui kellegil on soovitusi, siis kirjutage!

Oleneb kõik endast ja lastest kas neid võtta kaasa kaugele maale puhkama või mitte! Mul laps alati kaasas, aga ta ka ei sega lennukis teisi reisijaid vaid istub oma kohal ja joonistab või magab vms tegeleb.Aga kui tüütu on sõita lennukis mitmeid tunde ja kui mõned lapsed sagivad edasi-tagasi ringi või mis veel hullem-häirivad ka teisi, kes muideks on ka maksnud lennukipileti eest ja mite vähe! Ükskord mõni aasta tagasi sattusin lennukisse, milles oli mitukümmend last-koolivaheaja reis ja nad ei jäänud kohtadele isegi siis kui stjuuardessid seda teha palusid.Pakuti teed -kohvi ja mul oli see "õnn" saada küljele üks müks ja kogu mu kuum kohvi lendas mulle sülle ja mille tagajärjeks olid märjad riided,villid ja rikutud reis.Vabandama see laps ei tulnud,sest isa ei lubanud( laps umbes 10-12a.).Ühel ööreisil kevadel sattus mu taha istuma imik, kes karjus kõik see 5 tundi ja kõrvale veel 2 last vanustes 2-6a, kes ka ei tahtnud magada. See oli jube, sest vanemad ei teinud ka midagi,et neid lapsi vaigistada...Nii, et võiks ikka enne mõtelda kui oma lapsi vedada kaugetele maadele.Teised reisijad ei sõida teie armust seal lennukis.

Kõige paremad hinnad on Antalyas, aga järgmiseks Alanyas. Muidugi sõltub endast ka kui palju jaksad kaubelda. Sel aastal näiteks Alanya kaupmehed väga nahaalsed ja tahavad algul kõrget hinda saada kaubast. Siis neid tasub ignoreerida ja pärast jooksevad ise järgi sulle tänaval. Kemeris ei eelmisel kevadel ei saanud eriti midagi alla kaubelda.Kui siis väga vähe...Ilmselt rikkad turistid on neid ära rikkunud seal.

Eelmisel aastal Alanyas okt algul oli veel soe-nagu meie suvi.Kuu keskel juba tuuline ja vähe tuli ka vihma. Vesi oli umbes 25 kraadi. Üleeelmisel aastal olime Alanyas okt lõpus, siis ilmad päeval umbes 32 ja vesi 27. Viimasel päeval seal olles, see oli 31.okt, siis ilm vines ja Kleopatra rannapool linnas oli ka vihma sadanud.

Kirjutage palun värskemaid uudiseid Tabast ja seal asuvatest hotellidest(mida müüvad Eesti reisikorraldajad)Kas poode ka on läheduses ja mida seal müüakse ja mis hindadega. Huvitab ka kas keegi omal käel on käinud hetkel Iisraelis ja kas peab tagasitulles ostma uue Egiptuse viisa? Kas lastele seal tegevust leidub? Või tõesti ainult ujumise ja rannas päevitamise koht? Veel huvitab mind kui kaugek asub Jordaania ja kuidas sinna saab? Kas viisa vajalik? Soovin minna sinna kuu aja jooksul ja seepärast Teie antud info oluline.

Kohalikku raha tasub vahetada Eestis ja lisaks võta kaasa 1 dollarilisi nii palju kui võimalik ja lisaks 5 ,10 dollarilisi rahatähti. Suuremad kupüürid jäta suuremate ostude jaoks. Ma sain osta 50 naelaseid Eestist ja näiteks toidupoes kus fikseeritud hinnad, saad nad lahti vahetada kui ostad vett või midagi muud. Ise kasutasin võimalust Hurgadas olles kaupluses Cleopatra, mis asub keskuses. Kulla ostul maksin Eesti Visa Electron kaardiga ja petta ei saanud.

Hurgadas ei müüda õlut peale tax-free kaupluste ja restoranide-baaride. Tax-freest saad osta kaupa 48 tunni jooksul peale maale saabumist. Seal myyakse Grolsch õlut-kohalikku ei ole seal. Muud alkoholi on ja see on väga odav. Näiteks must 1 liitrine Grants viski maksis 8 dollarit ehk siis 80 eek-i ja blokk suitsu 4 dollarit. Hotellis ei tahetud nendega sisse lasta, aga ytlesin neile turvameestele, et ise annate turistidele võimaluse osta ja kus me peame need joogid siis ära tarbima.Eesmärk oli neil ju raha saada uksel! Aga lõpuks võtsin telefoni välja ja ytlesin, et helistan politseisse, siis lasti meil kohe minna ja enam meil kotte ei kontrollitud. Viibisin reisil mehe ja 9a lapsega.

Kohalikku õlut sain osta tänavakauplejalt, kes pakkus müüa rihmasid. Ma ytlesin, et ei taha neid, et tahan õlut. Sellepeale ta naeratas ja viis mind baari,kus kauplesin 10 purki kohalikku õlut hinnaga umbes alla 10 eek-i purk