travelbugs

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Rongiga u 3,5 h Gatwick-Leeds, hind nt jaanuari alguses 29 naela.

http://www.eastmidlandstrains.co.uk/emtrains/

Mõned näited turvalisusest - autosse ei soovitata tõepoolest mitte midagi nähtavale jätta, uksed alati lukustada, pimedal ajal mitte sõita jne. Meie korra olime sunnitud ikka ka pimeda peale jääma ja teed olidki tühjad, nii et seda nõuannet järgivad ka kohalikud.. Põhjuseks ikka see, et keegi sinu vara endale võib tahta ja inimelul on selles subkultuuris sageli tühine hind. VÄGA suur osa sealsest rahvastikust elab väga vaeselt, samas on hinnatase Eestiga üsna võrreldav - sotsiaalsed pinged ja ebavõrdsus tulenevalt nii minevikust kui ka hetke majandusolukorrast muudavad olukorra keeruliseks. Lehest lugedes on röövide-mõrvade stoorid igapäevased, naisteajakirjad annavad muuhulgas nõu, kuidas käituda, kui valgusfoori taga seistes sulle püstol otsaette surutakse ja tundus, et mõrva eest tuleb maksta u 5000 eeku kautsjonit ja jalutad jälle vabaduses...

Olen ka Indias reisinud, kus vaesus ja kontrastid samuti suured kuid mingit muret enda ohutuse pärast seal nt ei tundnud.

Endal midagi hullu ei juhtunud ja vastupidi - inimesed jätsid kõikjal supersõbraliku mulje, eriti "valgest tsivilisatsioonist" kaugemal. Samas aga, piinlik küll, tuli ikka hirm naha vahele kui rendiauto keset tühja teed otsad andis ja kamp kohalikke meie poole jalutas. Ei juhtunud muidugi midagi:)

Olen täiesti nõus, et kuritegevust on kõikjal ja reeglina selliseid hoiatusi ülitõsiselt ei võta kuid - seal tundus mõttetu riskida. Lihtsalt peale nende lugude kuulmist ei ole endal mugav end ohuolukorda seada ning samas olid kämpingud-hostelid-lodge-id alati piisavalt kättesaadavad. Kuid kõik sõltub ju ka sellest, kuhu satud ja kui külma närviga oled:)

Hostelites jaotatakse muide tasuta erinevaid majutuskohtade inforaamatuid, nii et kui ka paksu "planetit" v "guide-i" ei viitsi kaasa vedada, siis infot võimalike ööbimiskohtade kohta on lihtne leida ka kohapeal.

Eelarvet ei mäleta - kokku kulus piisavalt palju, et olen selle mälestuse mõtetest välja surunud:) Hinnatase üsna Eesti-sarnane kuid turistil kulub ju ikka palju. Ööbimise eest maksime kahepeale vist reeglina 300-450 eeku öö.

Poodides (suuremates) ja hostelites sai reeglina ka kaardiga maksta kuid üsna palju oli vaja ka sularahas arveldada - tanklad reeglina millegipärast kaarte ei tunnistanud nt. Kütus oli odavam kui Eestis...

Reisisime eelmise aasta novembris 3 nädalat rendiautoga marsruudil Kaplinn-Garden Route-Wild coast (e siis jääbki juba sinna zululandi kanti) ja väikese ringiga tagasi. Kuna tegemist surfi- ja rannapuhkusega, siis rahvusparke ei oska eriti kommenteerida (peale selle, et meie sealoleku ajal käis uudistest läbi nupuke, kus ühes lõunaranniku rahvuspargis ronis turistide autokapotile ninasarvik:).

Ka ise ei harrasta pikka etteplaneerimist ja algselt lootsime meiegi metsikult ööbida (telkigi vedasime kaasas) - kuid kuritegevus on seal siiski piisavalt murettekitav, et kohapeal enam sellisele mõttelegi ei tulnud. Kui enam-vähem marsruut selge, helistasime lodgidesse ja guesthouse-idesse paar päeva enne tulekt ette ja reeglina öömajaga probleeme ei olnud. Kui kusagil meeldis ja kauem peatuda tahtsime, siis oli alati võimalus järgmine bronn tühistada v edasi lükata.

Piirkondadest niipalju, et kui Kaplinnas küsisime kohalikelt, kas Durbani suunas automatka teha on ok, siis loomulikult soovitati kõigest hingest Garden Route-i kuid Port Elizabethist edasi minek pidi olema paras ekstreemsus - turvalisuse mõttes. Päris Durbanini küll ajahäda tõttu ei jõudnud kui Coffee Bay- Hole-in-the-Wall olid juba Zuulumaal ja vahe mitte-endiste-reservaatidega oli suur. Alates rahvastiku koosseisust ja elustiilist/külade väljanägemisest kuni selleni, et endiselt ei ole kõik piirkonnad lõpuni kaardistatud (ja palju muud seal vahel:). Pakutakse ka turistipakette, mis hõlmavad ööbimist kohalikes kodudes külades (või ka linnade slummides, kui huvi on). Loomulikult aga jätsid just need alad kõige suurema mulje ja inimesed olid muidugi kõikjal väga sõbralikud (kuritegevusest saime meie õnneks ülevaate mitte omal nahal vaid kohalikke ajalehti lugedes, ja see teema OLI hirmutav).

Kokkuvõtteks aga - LAV on autoreisiks super ja tahaks kohe tagasi:)