lucientes

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

5 meeldimist
1 postitust
11 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Paar korda olen sattunud Simjudi laadale  ( Selline vist laada nimi). Pakutakse kohalikku toodangut: toidukraami ( suitsukala, maiustused, pagaritooted, kohalikud napsud, mett) Lisaks sügisande.. Mõnevõrra käsitööd, riidekaupa jne... . 

Laat väga suur ei ole, sõltub aastast muidugi. Toimub kesklinnas Valletta kaubanduskeskuse ja ordulinnuse vahelisel alal.  Hauka laadaga võrrelda ei anna. Ise olen käinud hommikul, siis rahvast vähem,  Mis päeva peale toimub, seda kommenteerida ei oska. 

Enamik kauplejaid Lätist, kuid mõningaid eestlasi on ka kohatud.

Kuldiga kivisild, Venta juga ja  Kuldiga mõis.  Südalinn on väike ja kompaktne. Läbi linna voolab majade vahelt Alekšupite jõgi. Kuldigast natuke põhja poole on Riezupite koopad.  Koobastesse saab sisse koos giidiga, päris huvitav elamus. Kui sõita Kuldigasse Tukums - Sabile  - Kuldiga.  Sel juhul jääksid te peale Cinevilla kinopark, koht kus on filmitud nii mõnigi läti film.Pures on šokolaaditehas.Sabile on tuntud oma viinamarjamäe poolest. Suvel pole marjad veel valmis, kuid väikseks jalutuskäiguks oleks see sobiv. 

Poolas:Zamosc - väike kena kompaktne vanalinn, võimas militaarmuuseumLublin - Vaba-õhumuuseum. Krakow - vanalinn Krakowi lähedal Wieliczka soolakaevandus; Auschwitzi- Birkenau koonduslaagridZakopane - väike linnake, palju erinevaid matkaradu, sh võimalik tõusta Poola  kõrgeima mäe Rysy tippu. Mais võivad küll olud mägedes olla lumised. Dunajecis ( Mitte väga kaugel Zakopanest) peaks pakutama jõeraftingut. Wroclawi vanalinn, päris korralik loomaaedZloty Stok - kullakaevandusSlovakkias:Tatranska Lomnica - funikulööriga saab tõusta Lomnicky Štit (2634) tippu.  Kõrgeim tipp Tatrates, kuhu viiakse funikulööriga.  Spiši kindlus  - Popradi lähistelPalju koopaid: Demänovska jääkoobas,  Ochtinska aragoniidi koobas ( väga võimas), Dobšinska jääkoobasMatkarajad Tatrates,  Slovakkia Paradiisi rahvuspargi matkarajad. Cicmany ja Vkolineci küladBanska Stiavnicas asuv kaevandusmuuseumTatralandia veepark

Tere!Skrunda-1 tasuks uurida, kuid aprillis kui seal käisin oli ligipääs suletud.   Tõkkepuu oli ees ja linna sissepääsu valvasid sõjaväelased.  Liepajas on huvi korral mõistlik käia Karosta vanglamuuseumis. Üleüldse on Karosta kunagine sõjaväe linnak, seega üht- teist sealt leiab. Liepaja muulist põhjapoole jäävad Ziemilu rannakindlustused, kus siis saab näha looduse jõudu.   Muuli otsas on kohvik ja wc, samas rattaga päris muuli lõppu sõit võib olla raske, sest sile tee saab poolel muulil otsa. Sõjaväe huvilisele on Zante militaarmuuseum ( Tukumsi ja Salduse vahel). Ise ei saanud külastada, kuna tol hetkel oli muuseum suletud. Piki rannikut Liepajast põhja poole liikudes on võimalik ka Läti majakaid avastada. Akmenrags, Uzava.  Mõlemasse peaks ka sisse pääsema. Ventspilsist põhjapoole jääb Irbene raadioteleskoop.  Muidugi tasub külastada Kuldigat - Venta juga, Kuldiga vanalinn.  Kuldigast põhjapoole ca 8 km, jäävad Riezupe koopad, mida tasuks ka vaatama minna. Tukumsis on Durbe mõis, ja Tukumsi lähedal Cinevilla filmilinnak, veidi turistikas, kuid samas tasub külastada. Zebrene lähedal asub Ile punker, mis väidetavalt olla suurim metsavendade punker Baltikumis.  Punkris olla viibinud 29 inimest.

Tere!Sõltub, kuidas Krakowist Budapesti liikuda.  Tatranska Lomnica lähedal on Lomnicky Stit. Gondliga saab sõita 2634m kõrgusele.  Nautida vaadet ümbrusele. Vist ka ainus koht Tatrates kuhu gondliga tippu viiakse. Liptovsky Mikulaše lähistel on Demanovska koobas ja samanimeline jääkoobas. Cicmany küla , Vkolineci küla Ruzomberoki külje allBojnice loss (Prievidza linna lähistel) - Tornidega loss meenutab veidi Disney lossi.  Lossis saab koos giidiga jalutada. Tornidest keldrini, vaatamist jagub. Banska Štiavnica - kaevanduslinnake mägede vahel. Külastamist ehk vääriks kohalik kaevandusmuuseum. Tuurid igal täistunnil. Rahvusparke on samuti mitmeid juba mainitud Slovensky raj - kus siis erinevad matkarajad. tuleb turnida mööda redeleid. Põnevust päris palju. Kõrgust muidugi ei tohi karta.Sealt mitte kaugel on Ochtinska aragoniidikoobas, muljetavaldav koht.  Uskumatu milliseid moodustisi on loodus suuteline looma. Ungari poolel  Aggteleki karstikoopadHollokö küla Ungaris.

  1. aastal sai käidud Ungari reisil, tõsi mitte juuli lõpus vaid juuli alguses. Vihma eriti ei sadanud, ent soe oli küll. Temperatuurid olid +30....+36 kraadi. Üle mõistuse midagi polnud, täiesti talutav. Mõned kohad mis sattusid teel, ent kõigis ei käinud. Boldogkö kindlus, Kirde- Ungaris Tokaj lähedal. Kindlus asub mäeotsas ja müüri pealt avanevad vaated ümbruskonnale. (https://boldogkovara.hu/) sinna lähedale jääb palju erinevaid suuremaid ja väiksemaid veinikeldreid, mida külastada. Meie käisime Arvay Pinceseti nimelises kohakeses. Ja oli väga põnev koht. Pustades korraldatakse enamasti turistidele ratsashowsid. Hortobagys, Bugac pusztas ja Kiskunsagi rahvuspargis. Lõunas Peci lähedal asuvad veel kaks veinipiirkonda Villany ja Szekszard. Külastasime Szekszardis Takleri veinimõisa, oli suurem uhkem juba see veinimõis ise oli vaatamist väärt. http://www.takler.com/.

Kui midagi ütleb seriaal Kapten Tenkeš, siis seriaali tegevuskohaks olev Siklosi kindlus on ka Peci lähedal.

Kaposvari lähistel on väike vabaõhumuuseum Szenna külakeses Kaposvari külje all. Meie käisime küll Szentendres, aga alternatiivina oleks ka Szennat külastanud. Balatonist mitte kaugel Zalakomari lähedal on Vesipühvlite reservaat, võimalus näha neid loomi vabas õhus jalutamas. Oli väike ja mitte eriti turiste täis. (http://bfnp.hu/en/buffalo-reserve-kapolnapuszta)

Kui on veel küsimusi proovin vastata!

Tere!

Plaanin ise ka suvel Ungari külastust. Ungarist leidsin sellised kohad, mis jäävad teie trassi lähedusse:

Pannonhalma klooster Herendi portselani tehas Tapolca koobasjärv ( Tapolcai tavasbarlang) Hevizi termaaljärv

Kuna pole neid kohti külastanud, siis täpsemalt midagi öelda ei oska, kuid minule endale tundusid need huvitavad olevat.

Poolast pakuks veel Söekaevandus ja kaevandusmuuseum Guido (Kopalnia Guido Zaberze linna juures, Katowicest läänes)

Brnos olen käinud tehnikamuuseumis (http://www.technicalmuseum.cz/). Neljal korrusel erinevaid eksponaate, kodumasinatest, mootorrataste ja autodeni, lisaks aurumasinad, mootorid, automudelid jpm.

Brnos saab veel käia maa-aluses labürindis koos giidiga. Audiogiid anti kaasa ja oli üsnagi huvitav ringkäik. Samas lähedal on Kaputsiinlaste krüpt, kus siis munkade muumiaid eksponeeritakse. Vägagi morbiidne kogemus.

Tšehhis oli väga võrratu ja kaunis Ceske Krumlovi väike linn, mis jääb Ceske Budejovicest lõunasse.

Ning Wroclawis pakkus positiivse elamuse kohalik loomaaed, eriti selle Aafrika sektsioon. Muidugi Wroclawi vanalinn on ka ääretult ilus.

Seega edu planeerimisel ja kui on küsimusi olen nõus vastama. Edu!

Mexico Cityst bussiga, San Luis de Potosisse (sõiduaeg 5-6 tundi), sealt järgmise bussiga Matehualasse ( sõit kestab 2,5 tundi) ja edasi juba järgmise bussiga Real de Catorce'sse ( 2 tundi sõitu).

Endal kogemus sinna kanti sõiduks puudub - andmed Lonely Planetist...

Olen m30, ja samuti Mehhikos sel ajal, 18.02 - 11.03. Algul Mexico Citys ja siis hakkan liikuma vaikselt Vaikse ookeani äärde ja sealt Kariibi mere äärde

Eelmisel aastal tegime ka nädalase reisi Tšehhi.... Tegemist oli esmakordse reisiga, kuid Poola läbisime 2-s osas (kusjuures autojuhte oli 3) ühepäevaga sõitsime Varssavisse välja seal ööbisime ja siis hommikul ühe jutiga Praha suunas (üle Wroclawi) ja tagasi tulime Brnost Katowice kaudu jällegi Varssavisse. Samas olid meil hotelli kohad kinnipandud. Ja Varssavist läbisõit kulges üllatavalt lihtsalt, mingeid apsakaid polnud. Eelnevalt muidugi oli meeletult eeltööd tehtud kust kuhu sõitma peab... . Meil kulus Lõuna-Eestist 14 tundi Varssavisse jõudmiseks. Ja Varssavist alustasime kell 8:00 hommikul ning Kutna Horas olime ca 17:30 Ja Prahas 22:00 paiku... . Teisest küljest oleneb teie plaanidest sest näiteks Varssavi - Katowice - Olomouc-Brno seal valdavalt kiirtee, seega annab sealt kaudu suhteliselt kiiresti Tšehhi jõuda... . Ja eelmine aasta olid piirid ka vahepeal... . Mina kasutasin Via Michelini ja Autoroute'i abi.

Terve Tšehhi on losse täis, nüüd oleneb sellest kuidas Tšehhit läbida. Kas sõita Varssavist Brnosse ja hakata sealt läbi Tšehhi Saksamaa poole liikuma, või sõita Varssavi - Wroclaw - Nachod - Praha. Vaadata ringi Praha ümbruses ning põigata lõuna poole.

Ise käisime möödunud suvel ka esmakordselt autoga Euroopas ja ainult Tšehhis, Poolast Leedust Lätist kimasime läbi. Meie marsruut oli selline Varssavi - Wroclaw - Kutna Hora - Praha - Karlstejni loss - Karlovy Vary - Plzen - Ceske Krumlov - Ceske Budejovice - Brno - Varssavi.

Mida soovitaks siis ise vaadata: Ceske Krumlovi kindlus + vanalinn, hästi ilus ja põnev, rahvast oli ka suht vähe.

Hluboka nad Vltavou loss - Ceske Budejovicest ca 8 km; samas ligidal on Ohrada jahiloss, kus on siis jahitrofeede muuseum ja loomaaed.

Brno ligidal on Moraavia karstiala, kus siis erinevad koopad sh. Punkva koopad.

Prahast ca 40 km lõunas Karlstejni loss, seal lähedal on Koneprusy koopad.

Päris huvitav on muidugi ka Kutna Hora (ca 80 km Prahast) oma kuulsa kondikabeliga ja Kutna Horas asub ka Hõbedamuuseum.

Karlovy varys asub Moseri klaasimuuseum. Ceske Budejovices ja Plzenis õllemuuseumid. Seda loetelu võiks veel jätkata... kõik oleneb teie täpsest teekonnast. Palju te näha soovite.