Viimased kommentaarid

ja ärgem unustagem amsterdami ;)

hea 6nne korral saab soodsalt ka PARIISi. ja rooma on vapustav. oleneb, mida otsid.

Kui tegu on Kreetaga, siis Hania ja Agios Nicolaus. Hoidu Heraklionist! . . . Trip.ee arvas, et kohanimed ja laused võiks alata suure algustähega ja tegi vastavaid parandusi!

Inspiratsioon ei tee ju paha, detailne planeerimine oleks lollus.

Oma kogemustest ütlen, et lühikese aja jooksul oleks natuke nutune Rooma ja Veneetsia läbi tormata, et jõuda randa... Roomas saad sa sel ajal päikest niimoodi kaela, et põled punasemaks kui rannas :) suht piinarikas on tegelikult sel ajal turistide ja kivide keskel kuumas, aga Rooma on kindlasti seda väärt koht. Samas, tõesti, tee plaanid (broneeringud) võimalikult vara (high season) ja ole valmis muutusteks (tegu on itaallastega).

Roomast ja Veneetsiast on aga nii palju juttu olnud igal pool, et kohti küll ei näe mõtet soovitada, midagi väga erilist ei ole lihtsalt esile tuua. Roomast on tohutult kirjutatud, kui on viitsimist lugeda, ja Veneetsia imetlusväärne osa on väike, selle käid läbi, kui mõned päevad aega ja tahtmist on. Odavalt sel ajal midagi saada on aga tõesti suht keeruline, juba lennud ja majutus on kallid. Aga eks sa ürita hosteleid leida. Noortehostelid on suht odavad. _Ja siis odavlennukompaniid... kohapeal on väljas söömine ikka suht kallis, nii et kui näpud päris põhjas, siis mine kuskile toidumarketisse; samas, kas ikka tasub niimoodi minna, et itaalia kööki ei saa nautida? Inimese peale tuleb õhtusöögiks (ilma veinita) 20 eurot ikka arvestada. kuid muidugi saab söönuks ka 10 või isegi 5ga (kui leppida nt mingite tänaval küpsetatud plönnidega). alati saab hakkama, aga oleneb, mida tahta. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal jälgida eesti keele õigekirjareegleid!

Ööelu selle reisi puhul ei huvita. Samuti ei igatse tänavatantsijaid jms meelelahutuslikku. Samas kaubitsejad ei häiri, kuid räpasust ei taha (samas kannatan välja, kui see on paratamatus, tolerantsusega probleeme ei ole). Ilusad tänavad ja arhitektuur võiks olla. Omapärased butiigid ei teeks paha :) mitte tuntud brändid, vaid just kohalike käsitöö. Kõige olulisemaks oleks loodus (siiski peab tunnistama, et eelistan liivarandu, mitte kiviklibu, ent ka suured mülkad võivad kenad näida). Kohalike oma kultuuri väärtustamine, samas avatus võõraste suhtes. austus oleks tore. Aga eeskätt, mida otsin, on ilu. Ükskõik, kas siis linnas või rannas või roheluses (mida kummalgi saarel vist eriti pole).

Niisiis tahaksin teada, kumba, ja mida seal kindlasti külastada/vaadata tasub :) Otsin pigem ehedat ja vahetut kogemust/kogemist kui muuseume ja kirikuid. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Poisiga hääletades, kui öösel magate, läheb 3-4 päeva, arvan. Arvestama peab sellega, et väljapuhkamine on oluline, ja et reisil ei ole hea olla, kui m i d a g i endale lubada ei saa. Käisin Austrias häälega: http://liisz.blogspot.com

Edu teile!

"Kreeta eriti Kreeka kuivmaastikust ei erine, päästab vaid meri."

Just tulin Kreetalt ja rohelust oli seal ootamatult palju. Meri ulatub vahel niimoodi mandrile, et jätab mõnele mulje, et on hoopis järv ;) Kreeta on väga ilus. Samas Kanaaride kohta ei oska öelda, kuna pole käinud. Sõbranna ütles, et Tenerife oli väga hotellidest täisehitatud ja rannandusele ja baarindusele rõhuv ehk siis Kreetal oli rohkem pakkuda... Loodust ja kultuuri ka, lisaks lõõgastusvõludele. Aga vaata Lonely Planteist, mis Sulle huvi pakub...

jaa, suurtes linnades on lisaks väljasaamisele probleemiks vähese raha olemasolu, mis võib väljenduda tühjas kõhus ja hügieense outlooki puudumises. sõps võta kindlasti kaasa, telefoni akulaadja ka ;) tagasitulekuks - ainult sõit - kulub sul 4-5 päeva.

tsauu :)

no loomulikult hea mõte ;) ära ainult ööbimist alahinda, sest patareisid tuleb laadida (vt - http://www.trip.ee/node/11633), muidu saab see äratahtmise tunne kiirest otsa... sebi portaali kaudu ööbimised, see on hea mõte. ja edasi - mine! karta pole midagi, lisaks kõigele muudele omadustele näed sa veel poiss välja ka (selle neg poolena pead sa kauem autosid ootama, haha)

Live Earth igal kontinendil 07.07.07! Super elamus, minge kõik, kes saavad! http://liveearth.org/