ristl

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
80 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Soovitan vaadata 6.kvartalisse korteri või hotelli. Mõnus piirkond :)

Travelodge hotellikett on hea valik, kohalikud soovitavad. Rongipiletihinnad lähevad jah pidevalt kallimaks, eriti kui korduvalt samast arvutist sama marsruuti vaadata - nagu lennupiletite ostmisel, nii ka rongipileteid ostes soovitatakse korra kustutada kõik küpsised oma arvutist ja puhastada veebilehitseja ajalugu. Ehk siis: delete cookies ja clear history. Pärast seda on piletid hulga normaalsema hinnaga tavaliselt. Kui sellest polnud abi, siis ongi vahepeal piletite saadavus oluliselt vähenenud ja pileteid müüakse kõrgema hinnaga.

Olen Nice's mitmeid kordi käinud ja mulle tundub, et hea, odav ja ranna ääres on üksteist välistavad tingimused. Sest hea ja ranna ääres on ikka pigem kallis. Oleme seetõttu samuti kasutanud korteri rentimist - ja külaliskorterid on seal väga mõnusad. Siin foorumis on juba ohtrasti viiteid ka - nii majutusele kui ka söögikohtadele.

Mina soovitaks algatuseks läbi lugeda U.Väljaotsa raamatu "Minu Pariis". Ja siis (või hoopiski esimese asjana) otsida restoranisoovitusi ja jõulueelse Pariisi kohta näiteks Silja Luide blogist: http://siljafoodparis.blogspot.com/p/pariis.html

Hotellide ja korterite soovitusi on ka siin Tripis Pariisi teema all ohtrasti jagatud, koos otselinkidega.

Minu isiklik eelistus on 2., 3. või 10.kvartal (ööbimise ja söömise seisukohalt). Seekord peatun hoopis 5.kvartalis ja loodan, et meeldib ka seal.

Üks variant on näiteks selline: http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/resultat-detaille/start/Aeroport+Cdg+1+%28SNCF%29%2C+Tremblay-en-France/end/Invalides+%28RER%29%2C+Paris/is_date_start/1/date/2014-07-31/time/15%3A20%3A00/route_type/plus_rapide

Teine variant on sõita lennujaamast RER B-ga kuni Chatelet-Les Halles peatuseni, seal istuda ümber metrooliini nr 1 rongile (metroo peatusesse jõuad maa alt väljumata ja sama pilet kehtib, kuni maa peale tagasi jõuad) ja sõita Concordi peatuseni. Siis üle jõe ja edasi jalutad, kaart näpus. Mulle endale tundub see teine variant kõige lihtsam, ainus veidi keerulisem asi on Chatelet's ümberistumine, kuna see peatus on paras labürint. Jälgi metrooliini märke, suunaga La Defence.

Pilet tuleb osta zone 1-5, kuna lennujaam ise asub 5.tsoonis. Hind on 8€ millegagi.

Meil oli küll rendiauto, aga näiteks Sienas jäime parkimiskoha leidmisega nii hätta, et Firenzesse sõitsime rongiga. Ja rongiga oli tegelikult väga mugav. Autoga oleks muidugi neljakesi odavam olnud.

http://www.sakuautokool.ee/autokoolist/

Õppesõit toimub Tallinnas, saad võtta ka ainult sõidutunde. Õpetajate nimed on ka sellel lehel olemas, isiklikku kogemust kellegagi neist küll pole, aga midagi halba ka pole kuulnud. Võta asja rahulikult ja lepi esialgu mingi 10 tundi kokku. Kui oled vähegi varem sõitnud, peaks see olema piisav, et julgus tagasi saada.

Seda veebilehte ei ole kasutanud, aga http://www.homelidays.com/ küll. Kui kirjutad prantslasele inglise keeles ja satud juhtumisi vanema inimese otsa, siis ta ei pruugi jah niipea vastata. Ootab mõnd nooremat sugulast külla näiteks ja siis tema abiga tõlgib kirja ära ja saadab vastuse (on kogetud). Aga nad suhtlevad väga sõbralikult ja abivalmilt telefoni teel. Nii et kui sul on telefoni number ka sealt veebilehelt kättesaadav, siis helista. Kusjuures suuliselt saadakse ka hädapärase inglise keelega hakkama väidetavalt. Seda ma pole tegelikult jälle ise proovinud, sest saan ka prantsuse keelega hakkama.

Sinu teisest kommentaarist selgub, et otsid korterit Pariisis. Lapsega soovitan minna 2.kvartalisse või 6.kvartalisse või 8.kvartalisse.

http://www.hotels-paris.fr/fr/result.htm?none=true&in=true

Vaadake neid hotelle, 1.metrooliini läheduses, Gare de Lyon ja Bastille piirkond.

http://www.homelidays.com/paris-06/studio416211fr1.htm

See on stuudiokorter ST.Germain-des-Près, ka metroo lähedal, hind öö kohta tuleb umbes 79 €. Registreeri end kasutajaks, et saaksid omanikuga ühendust võtta. (keele saad muuta ülevalt vasakult)

Carnet pileteid saab kasutada ainult tsoonides 1-2, nii et kui tahate sõita näiteks La Defence'i ja muidugi ka lennujaama, siis need piletid tuleb osta eraldi. Viimati kasutasin tütre ja emaga käies seda eraldi piletite ostmise varianti, aga ausalt öeldes oli Paris Visite ikka väga palju mugavam.

Kui Sa kirjutasid inglise keeles, siis on täitsa võimalik, et rendileandja lihtsalt ei oska hästi kirjutada Sulle ingliskeelset vastust ja ootab näiteks mõnda tuttavat, kes aitaks tal vastata. Üldse on muidugi kõige kindlam moodus prantslastele helistada - telefonis on nad väga suhtlemisaltid ja sõbralikud. Eriti, kui Sul on kohe vastust vaja.

Kui vahepeal maa alt välja ei tule, siis saad sama piletiga edasi sõita.

Eze Bord de Mere jääb bussiliini nr. 100 teele, aga selle rand on kitsuke. Rongiga saab muidugi tunduvalt mugavamalt ja kiiremalt kohale. Ja ülemise ja alumise Eze'i vahel liigub eraldi buss. Mulle isiklikult sealsed liivarannad ei meeldi, see liiv meenutab mulle pigem graniidisõelmeid ja tuulise ilmaga jääb märjale kehale peale nagu liimitult. Kivine rand on tunduvalt parem. Kui te naudite laavakivi massaaži, siis naudite ka sealseid kiviseid randu :)

Täpsusta oma kuupäevi ja soovitud väljumise (või kohalejõudmise) aegu. Panen siia lingi ka, võid ise samuti teekondi valida :) http://www.ter-sncf.com/Regions/paca/Fr/Se_deplacer_en_TER/Avant_mon_voyage/Recherche_d_itineraires/Default.aspx

http://www.ratp.fr/plan-interactif/

On selline kaart, kus on tsoonid peal. Kaardi all vasakul serval on Itinéraire, kust saad abi, kuidas oma soovitav teekond kaardile kanda. Olles märkinud ära oma alg-ja lõpp-peatuse, kuvatakse ka teekond ja selleks kuluv orienteeruv aeg, samuti näed, milliseid tsoone sa läbid. Hinnad on mitte peatuste, vaid tsoonide alusel.

Kui minna Saksamaale, siis mina väga soovitan minna Lõuna-Saksamaale. Teekond autoga Würzburg - Füssen (Romantiche Strasse)on nagu muinasjutu illustratsioon. Väga soe on seal ka. Kindlasti kallim kui põhjapoolsed liidumaad, muidugi.

https://www.romantischestrasse.de/

Pole küll liikuv turg, aga Nice'i kohalikud käivad turul Liberation'i väljakul. Asub samanimelise trammipeatuse vahetus ümbruses ja tegutseb hommikust lõunani. Seal turu kõrval on mõned ERITI head pagariärid ka. Vihje sain korteriperenaiselt, kes ütles, et Saleya on ainult turistilõks :) Ma päris nii karm ei oleks, ega neil turgudel väga suur vahe polegi. Aga kalaturg on muidugi Liberationi platsil rikkalikum.

Mina olen seda passi kasutanud. See kehtib kõikidel Ligne d'Azur liinidel. Ainult nr. 100 bussile astudes küsiti iga inimese käest, kus ta maha tahab minna ja need, kes tahtsid Monacosse, pidid pileti ostma (ise väljusin veidi varem, nii et hinda ei tea).

Harjutusi võiks lahendada veebis http://leconjugueur.lefigaro.fr/exercice Seal on ka väga head pööramistabelid, kust saab verbe erinevates ajavormides pähe õppida. Kokku saades püüdke ikka end pr.keeles väljendada. Ja Prantsuse Instituudis on ka väga hea raamatukogu, kust saab laenutada näiteks filme ja ajakirju (et tekitada enda ümber keelekeskkonda). Naisteajakirjad on suhteliselt lihtsas keeles kirjutatud ja osadel filmidel on ka ingliskeelsed subtiitrid või siis prantsuskeelsed subtiitrid vaegkuuljatele. Päris algajatel soovitan siiski põhi alla saada professionaalse õpetaja juures.

Soovitan soojalt kasutada korteri rentimiseks veebikeskkonda http://www.homelidays.com/ Seal saad läbi ilma igasuguste agentideta, registreerides end lihtsalt kasutajaks. Siis saab meeldiva korteri juures saata e-kirja otse omanikule, kes võtab siis ühendust (seni olen saanud tagasisidet vähem kui nädalaga) ja annab oma renditingimused. Reeglina saab tasuda üle PyPal'i, mis on kiireim ja odavaim moodus. Aga olen ka paar korda sattunud sellise omaniku peale, kes tahab saabumisel kogu summa sularahas saada. Deposiit on olnud nii 500 € kui ka 100 €, tagastati võtmete vastu. Ei mingeid eraldi kindlustusi. Korterid on olnud kõik väga korralikud, kenasti sisustatud ja kõik eluks vajalik (nõud, rätikud, voodipesu, televiisor, lauamängud, reisiraamatud) sees olemas. Lisaks olen ALATI saanud saabumisel omaniku koostatud lehe (või lausa mapi) soovitustega, kus süüa, kust süüa osta, millal lähikonnas toidupoed on avatud, kus on head turud jne. Ja eelmised külastajad on jätnud maha oma linnakaarte jm turistile kasulikku. Väga vähe bürokraatiat.

Piinlik tunnistada, aga minu TOP 3 on tegelikult TOP 1: Prantsusmaa 1., 2. ja kolmandat korda. Kui täpsemalt, siis

  1. Nice ja selle ümbruse väiksed mägikülad - sinna ma läheksin kasvõi elama. Atmosfäär, toit, lahked inimesed, kaunis loodus.
  2. Bretagne - eriti säilinud keskaegse vanalinnaga Dinan ja Vitré - parimad pagariärid, eriline arhitektuur, veel toredamad inimesed kui Nice'is, crepid ja galettid (seal mu abikaasa tahaks elada) jne.jne.
  3. Pariis. Iga kord kui ära tulen, siis mõtlen, et no nüüd aitab küll, ma järgmised 10 aastat ei lähe sinna - nähtud juba küll. Ja siis poole aastat hiljem hakkab kripeldama. Peaks ikka veel minema ja lõpuks vasaku kalda põhjalikumalt ette võtma. Ja ooperis tahaks ka käia. jne.jne.

Abiks on muidugi olnud pr.keele piisav valdamine.

Oleneb lastest ka. Minu omad näiteks ei talu Eestiski 200 km sõite. Ühel hakkab lihtsalt paha, kui on vähegi käänulisem tee. No vot sellisega ei saa küll nii pikka teed sõita. Nii et algatuseks tehke Eestile ring peale (nädalavahetusel näiteks) ja vaadake, mis tunne on. Ise eelistan käia nii kaugel lennukiga, Nice'i läheb ka Estonian Airi otselend - väga mõnus. Selle suvel lausa kahel päeval nädalas.