trip-krainetrip-ukraine-dark

sabi

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
23 kommentaari
 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

See klassifitseerub vast samasse kategooriasse kui nais TAK-i bussijuht, mida sai alguses ka suu ammuli ja suurte silmadega vaadatud, rääkimata kahtlustest sihtpunkti jõudmisel. Aga aastad lähevad, inimesed kohanevad ja harjuvad kõigega ja enam ei olegi see vaatepilt nii utoopiline.

Rõhu all olevaid jooke ei tohi postipakkides saata. Kuidas sa kujutad ette et neid sulle kuskilt mujalt saadetaks?

registered - tähitud, st saab peale numbri ja kui see kohale ei jõua, saab teha päringu ning kui on kadunud siis hüvitatakse vastavalt posti omavastutuse määrale kuid mitte rohkem kui sisu tegelik väärtus. Posti omavastutuse määr on 40 SDR+ 4.50 SDR iga kilo eest + saatekulu. SDR on Rahvusvahelise Valuutafondi - IMF(International Monetary Fund) arveldusühik. Kurss on pidevalt ajas muutuv aga post fikseerib selle iga aasta alguses ja toimetab terve aasta ühe kursi alusel kuna iga kuu seda ümber arvestada oleks väga tülikas. Sel aastal peaks see kuskil 17 krooni kopikatega olema.

un-registred - on lihtpakk, st ilma numbrita ja hiljem otsida ning kompensatsiooni nõuda pole võimalik, nn omal vastutusel saatmine

insured - kindlustatud ehk avaldatud väärtusega postipakk. Juhul kui ära kaob, saad kompensatsiooniks selle summa mille peale kindlustasid. Kindlustustasu on enamasti protsent avaldatud väärtusest. Eesti Postil on see näiteks 5%, st kui avaldad paki väärtuseks 1000 kr, maksad lisaks tavapärasele saatmishinnale veel juurde 50 kr ja kui nüüd pakk juhtub ära kaduma või hävinema, siis saad kompensatsiooniks 1000 kr + saatmiskulu. Kui pakk hävineb osaliselt (nt poole asjad seest puudu), siis saad nende eest hüvitist + saatmiskulu

Ma kahjuks nägin seda ja see oli ikka väga masendav. Minu mõistus keeldub uskumast, et need noored tõsimeeli neid riike seal arvasid olevat kuhu nad osutasid. Sellele saatele järgnes reedel veel samalaadne küsitlus Eesti kaardiga ja paluti näidata Eesti erinevaid paikasid, a la Muhu nihutati Vormsile, Otepää oli Läti piiri ääres Võrumaal jne. Kas see ongi nüüd selle haridusreformi tulemus mida meil nii aktiivselt teostatakse?

Ei tea kuhu riiki nad 1 latiseid pakuvad? Mina pole küll näinud.

Esimeses sissekandes toodud sõprade küsimus "Mida sa valesti tegid?" oli eriti nunnu. Ma kujutan vaimusilmis nii selgelt ette neid kaastundlikke nägusid seda ütlemas.

Laevaga ujunud? Kuidas see käib? Mingi uus spordiala? Aga SEB kutsest pole midagi kuulnud kuigi ka nende klient. Äkki sa mingi kuldkliendi vms staatuses?

Nu mina läksin Bakuust Astarasse ja sealt Tabrizi. Seega otseselt Astarast Teherani kulgemisaja kohta ei oska öelda. Bakuust öise rongiga Astarasse, alustas 23:30 ja kohal umbes 9:30, kupee ja maksis 2 manatit kopikatega ehk nii 25 kr umbes. Astarast Tabrizi taksoga nii 4 h, bussiga 5-6 h. Teherani sõitsin samuti rongiga aga seda Esfahanist, õhtul rongile ja hommikuks kohal, pilet nii 40 kr ringis.

Minul olid lennupiletid suunal Riia-Bakuu (1000 kr), Teheran-Istanbul (3500 kr), Istanbul-Riia (1400 kr), kokku 5900 kr. Kohalikkudel siseliinidel kulgemine busside-rongidega maksis nii vähe, et ei vääri mainimistki (a la öine rong Baku-Astara 25 kr, öine rong Esfahan-Teheran 43 kr jne). Riia-Bakuu liinil tuleb oodata neid 4-päevaseid airBalticu sooduskampaaniaid, kuigi sel aastal ma vaatasin, et hind on natuke tõusnud; vist oli pilet ise 800 pluss koos maksudega üle 1000-de. Ise käisin eelmine aasta okt lõpp ja nov algus, siis pilet oli 600 millegiga, koos maksudega 1000. See Istanbul-Riia pilet maksis iseenesest 900 kr (täiesti müstika!!). Teheran-Istanbul pileti ostsin Teheranist kohalikust reisibüroost päev enne väljalendu ehk siis läks kiireks ja ei leidnud sobivat soodsat pakkumist, et jõuaks oma Istanbul-Riia lennule õigeks ajaks. Oleks Riia lennuk 2 h hiljem välja lennanud oleks saanud võtta pileti kohalikule odavlennule (pilet 1000 kr umbes) aga paraku läks nii. See on kui viimasele minutile asjajamised jätta ;) Eelmine aasta oli veel see hea et kuna me polnud Schengenis, oli Aseri viisa 50 USD-d, peale Schengenit on see 60 EURi või 90 USD-d ehk siis tunduvalt kallim. Ja kes rääkis siin eespool mitmekordse sisenemisega viisast, mina plaanisin reisi just selle mõttega et ei käiks ühes riigis kaks korda ning pigem teeks väikese tiiru ja vaataks teisi riike ka. Oleks rohkem aega olnud oleks just teinud selle oma kolmepäevase rongisõidu Teheran-Istanbul millest ka punks kirjutas aga kuna aega polnud siis seekord sedapidi.

minu teada sinna alla 30 aastaseid naisi üksi ei lasta. Minul läks muide kuu aega kestev reis läbi Aserbaidžaani Iraani ja tagasi Türgi kaudu koos lennupiletite ja kõige muuga kokku 7500 kr maksma :)

Viisast Aserisse on tripis pikalt diskuteeritud siin http://trip.ee/node/16577

Tavaline ühekordne turisti sissesõiduviisa antakse 30 päevaks.

kõik oleneb mis transpordiga soovid seda teekonda läbida. Äkki täpsustad

Ma vaatan et sa oled seal Golestān Palace's pättust teinud ;) Seal oli pildistamine siseruumides rangelt keelatud, sul õite mitu pilti tehtud. Ja isegi välisministeeriumi hoone oled ka pildile saanud. Oma teadmatusest tegin isegi mina sellest pilti aga mitte puu tagant piiludes vaid ikka keset platsi ja täies hiilguses, hea et kaamerat ära ei konfiskeeritud. Juurdejooksnud mehele piisas täiesti magusast naeratusest.

Aga miks üldse lennata Iranairiga? Minul oli mõned nädalad tagasi vaja Teheran-Istanbul lennupiletit, nendest mis mulle sealses reisibüroos pakuti Iranairilt mingeid soodsaid pileteid küll polnud. Sealsed odavlennufirmad on Caspian Airlines ja Kish Air, esimesega oleks pilet maksnud umbes 1600 krooni koos maksudega ja teisega 1900 kr. Kahjuks ei sobinud nende lennuajad minu edasilennuga Istanbulist ja seega ostsin hoopis Turkish Airline 3600 krooni maksnud pileti, mis kujunes kogu reisi kõige kallimaks aga ikkagi mitte pankrotti ajav, arvestades et Riia-Bakuu, Teheran-Istanbul, Istanbul-Riia suunal sain lennatud kokku 5600 kr eest.

mina käisin ka kevadel selle kupongiga Soomes ja pole midagi kurta. See praegu ostetud kupong kehtib muide kuni 31.05.2008, seega saab ka järgmine kevad seda kasutada.

just just, tagumine aeg ära käia seal. Mina natsa ka pelgan mis seal toimuma võib hakata lähiaastatel. Seega niikaua kui rahulik, tuleb kasutada võimalust ja mina plaanin veel sellel sügisel seal ära käia igatahes :D

suvel??? hulluks läinud? suvel liiga kuum ju, sama mis mitu nädalat järjest saunas istuda, minu süda sellisele koormusele küll vastu ei peaks ;) Aga kas keegi äkki varem kui 2008 aastal minemas?

kas tänapäeval ka keegi sinna kanti liikumas on? Vaatasin et need kirjed siin kõik kuidagi väega vanad.