pipistrello

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
12 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

8 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Siit leiad Mandliõie matkaraja kirjelduse https://www.sonniges-teneriffa.de/html/teneriffa_wandern_mandelbluetenwanderung.phpMõlemad sillakesed, mis piltidel on, need leiad Masca rajalt. Üks alguses ja teise lõpus või noh, oleneb kumbalt poolt matkama hakata :) Meil on veel Barranco del Infierno kättesaamatuks jäänud, sel aastal oli see märtsis just suletud, kuigi meil olid piletid varem ostetud. Mõttes mõlgub veel Anaga kant. Ise soovitaks Playa de las Americasele väga lähedal asuvat ja igati mõnusat matkarada Ifonches. Üks võimalik rajakirjeldus on siin: https://www.outdooractive.com/de/wanderung/teneriffa/kleine-ifonche-runde/22751911/

Me külastasime Saksamaal Bad Mergentheimis loomaparki ja jäime käiguga väga rahule, eraldi sinna sõitma ei hakkaks aga kui teele peaks jääma, astuks kindlasti läbi. Kirjutasin sellest blogis paar sõna:  https://artsmeandcookies.wordpress.com/2018/06/08/vahepala-bad-mergentheimi-loomapargis/

Kes soovib liituda, see helistab telefonil 55 633 849

Meie käisime pühapäeval ja matkajaid oli parasjagu. Üleval olid kirjas ka paatide ajad aga tegelikult käis neid seal rohkem. Tundus, et ka lihtsalt lõbusõitu tegevad laevad käisid Masca sadamast läbi ja hõikusid Los Gigantes, soovijad jooksid siis laevale. Pilet oli 10 euri inimene. Plaanis oli vist viimane laev 16.30 aga tõesti ei tea, kas see ka paika peab ja kas pärast seda veel miskit sõidab või mitte.

Olavi & Eike on tõesti väga tänuväärsed persoonid – neilt saab head kohvi ja hüva nõu ning ka igasugu pileteid soodsalt. Tänud. Olime tänavu Tenerifel teist korda ja sedapuhku sai teha asju, mis mullu jäid tegemata: külastada Santa Cruzis kunstimuuseumi, süüa Taganana kalurikülas prisket papagoikala (ettevaatust tellimisel – kui tellida neli portsu kala, siis tuuaksegi igaühele suur kala, aga õnneks oli Olavi meid hoiatanud nende trikkide eest ja nii tellisime ikka ühe kala, mis siis meie silme all toredasti ära praeti) ja matkata mööda fantastilist kuristikku Masca randa. Abikaasa käis koos eestlannast kaunitar Karmeniga sukeldumas (divemaster Karmen töötab sealses klubis Blue Planet, vt http://www.tenerifeinfo.eu/sukeldumine-tenerifel) ja snorgeldamas Kilpkonnalahes, see on seesama koht, kus elas koopaelanik :) Kilpkonnad olid täitsa olemas, aga kippusid sõbraliku suhtlemise asemel eest ära ujuma, mis pole ka ime kui iga päev sajad snorgeldajad/sukeldujad neid katsuda tahavad.

Tulime just Saksamaalt ja telgis magasime ainult ühe öö, kuna ilmad polnud just kõige päikselisemad. Leidsime hea võimaluse booking.com-i näol, kui õhtu hakkas saabuma otsisime kuskilt interneti ja sealt panime sisse oma järgmise sihtkoha ning selle ümbruse ja leidsime soodsalt öömaja. Broneerisime ära ja ööseks läksime kohale. Säästsime palju aega ja raha, mida alguses öömaja otsimisele kulutasime. Lisaks leidsime tõeliselt armsaid kohti: romantilisi mägimajasid, mõnus korter keset linna vms. Hinnad olid 2 in 40-50 eurot(mitmed viimase hetke pakkumised) ja enamasti koos tagasihoidliku kuni rikkaliku hommikusöögiga.

Meil oli hiljuti sama teema ja leidsime sellise koha nagu Adila Camp ja meile sobis väga hästi. Olen ise Raplamaalt aga ei teadnud ka enne sellist kohta:) Leidsin selle siit: http://www.raplamaa.ee/index.php?menuID=138&s=51 Seal terve nimekiri, uued kohad ka kirjas.

Aegna kodulehel on kõik vajalik info olemas: www.aegna.ee Esilehel vajutades "Aegna saar" avaneb imeline kaart, kus märgitud tuletegemise ja telkimise kohad. Aegna kaardi võid saada endale saabudes sadamamajast, kus toimetavad vabatahtlikud päästjad.

Mul oli samuti 7 tundi lendude vahel ja päris mõnusa linnavisiidi jõudis teha. Osa seltskonnast otsustas jääda lennujaama ootama ja pärast olid nad ikka väga tüdinenud nägudega. Kindlasti on parem linna peale minna.

Mina tegin Saksamaal umbes sama pika tutvustuse. Jagasin selle mõttes kolmeks: Üldinfo Eesti kohta (kaardil peaks korra ikka näitama, kus Eesti asub ja et me ei räägi kalade keelt vms.), kontrollküsimused (küsisin eelmises teemas räägitut, kõige kiirem vastaja sai väikse kingituse - pastaka, kleepsu jne. tekitas palju elevust) ja viimasena kirjutasin "Põdal maja metsa sees..." tahvlile ja õppisime koos liigutustega seda laulma, nad tegid seda tõesti väga püüdlikult. Kokku oli väga lõbus. Komme oli ka kaasas.

Soovitan soojalt enne minekut lugeda Hermas Sergo "Näkimadalad", kohe palju huvitavam külastada erinevaid paiku. Me käisime oma paadiga isegi Näkimadalaid vaatamas. Päris müstiline kogemus oli.

Rongiaegu saad ise vaadata lehelt: http://www.ferroviedellostato.it/ Veneetsias saab vast päevaga hakkama aga Rooma jaoks on see küll häbitult vähe.