trip-krainetrip-ukraine-dark

erts1982

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Egas muidugi, võib ju ka seal õllet osta ja juua, ma lihtsalt soovitan käituda kordki elus nagu meie põhjanaabrid Tallinna sadama Timis - Tšehhis mitte õllepudelitega vaid kohe kastidega kassast läbi, ja kui Prantsusmaal või Hispaanias a´la alates 1 eur pudel veine lademetes näed, siis ma usun et ei koti see jube hapu maitse ja pohmell tõelist "veinisõpra" üldse mitte:D:D . . . Kohanimed algavad eesti keeles suure algustähega! Trip.ee

kui miskit pöörast, siis pööraselt lahedad mälestused:) võtad kätte ja hakkad aga sõitma! See peaks olema suht täpne meie pundi tripi marsruut, sai ülemöödunud suvel käidud samuti Hispaanias mööda maad, 2 nädalat. Kohanimed on lihtsalt selleks, et mingi ettekujutus marsruudist tekiks, sai ka nö ringi tiirutatud, aga kuna aeg möödas ja mälu kehva siis otsustasin just need punktid märkida: Tallinn-Viljandi:D-Riia-Kaunas-Varssav-Wroclav-Praha-Regensburg (Walhalla)-Neuschwanstein-Bern-Valence-Perpignan-Barcelona-Tarragona-Valencia-Peniscola-Barcelona-Millau-Pariis-Viljandi-Tallinn.

Soovitaks soojalt ikka Autorouti laadne vidin kaasa võtta, meil oli läpakas kaasas. Muidugi on vb tüli selle tassimisega, kui auto või bussi üksi jätate, aga noh kambakesi olete üksteisele toeks ja pole ullu miskit, ei maksa hinnalist valveta jätta! Meil oli 7 pead, küll oli isgasugu jagelemist - kuhu, kus, mis ja miks, aga kokkuvõttes on selline tripp ühele reisuhuvilisele paras elamus ja annab indu veel pikemaid rännuteid tulevikus ette võtta. Küll on siin tripis vaieldud, et 2 nädalat on jamalt lühike aeg et Hispaanias ära käia - tead see täisesti maitse asi! Elus esimest korda säärast trippi tehes õpidki, mis see kõikse õigem ikkagi on. Eks muidugi respect tõsistele rännumeestele ja nende tähelepanekuid tasub kõrvataha panna! Sõit ja autos magamine ei ole tegelikult nii koormavad, peaasi et endal hing vaba ja meel rõõmus:)

Mõningad soovitused:

 • pange oletatav marsruut, selline umbes-täpselt, aga mitte kindel - see on soovitus, eks tagasitulles taipad. -kui pole, tehke krediitkaart kokkulepitud summaga (bensu ja kiirteemaksudeks hea kasutada).
 • odavat toitu, kui võimalik vedada ja säilitada, kaasa (turistiened, pakisupid jne);
 • priimus kaasa, saate sooja suppi teeääres teha:)
 • suur veelähker ekstreemsemates oludes hambapesuks, hommikuseks pohmaka loputamiseks;
 • olenemata autoroutist (inverter ka ikka jah), paberkaart olgu kindlasti kaasas;
 • ärge teeäärsetest tanklatest muud ostke kui kütet, sest võileivad seal võileivahinnaga ei ole;
 • tšehhis ostke õlut, prantsusmaal ja hispaanias veini;
 • kämpimiskohti leiati igaljuhul;
 • katsetage odavaid hotelle, B&B, ja magage rannaliival;
 • tutvuge väikelinnadega (eriti Lõuna-prantsusmaal, Hispaanias)
 • seda et enne sõitu masin üle vaadata, eks taipad isegi, me rentisime bussi, ja ikkagi käisime Millaus Renault teeninduses rattalaagrit vahetamas.
 • to laanekas: jummala õige! sõidke väikseid teid mööda, soovitan just L-Prantsusmaad, väga kaunid vaated, meil naised lausa karjusid aga mitte vist selle kõige ilusa pärast, vaid seal on teed mõnusalt käänulised:)

Egas midagi, julget pealehakkamist! Plaanin ise ka suvel vist mingi otsa ette võtta, eks näis:)

et kes Kreeka saartel käinud, see ihkab sinna ka tagasi :) Ma ise ka Rhodosel käinud, kuid tahaks teisi saari ka ikka näha. Kui reisil erilist hinnavahet pole, siis ei oskagi nagu soovitada. Väike eeltöö netis ehk aitab! . . .

Trip.ee lisas suured algustähed!

Kas vaatamisväärsused ka kannatada said? Kole kahju, kui midagi puruks väristas krt. Loodan et kõik ok! . . .

Trip.ee lisas suured algustähed!

Sihtkoht: Rodos, Kreeka Algpunkt: Tallinn Reisi algus: 11.07.2008 Väljumise kellaaeg: 11.15 Pakkumine kehtib kuni: 10.07.2008 Kestvus: 8 päeva Majutusliik: Tuba koos hommikusöögiga Hind (alates): 4400 EEK

Prantsusmaa hinnatase on suht ok, meil on ka ikka elu siin Eestis kirveks läinud:) Kui ei larista, saad ilusasti hakkama, jälgi mida ostad. Kohalik vein on imeodav, niiet osta ja joo:) Kui sa enne ei ole lõuna prantsusmaal käinud, siis ei hakka ma miskit soovitama, sest seal on igalpool lihtsalt võrratu! Tee nagu mina kunagi - löö guuglisse lõuna prantsusmaa ja hakka uurima, leiad põnevaid kohti kuhu minna! Usu mind, see tasub ära!

võta pakett (8 päeva) ja asi ants. vali kõige soodsam (lastminute)ja ekskursioonid tee kohapeal omal käel.

Millau viadukti tasub kaema minna, lisaks tasub ka üks pool päeva ja öö vabalt Millaus veeta. Seal on jõgi, ja kui linnast 1-2 km välja sõita, leiate jõe ääres ilusa telkimiskoha (meie käisime ja keegi ei ajanud ära). Ilus vaade avaneb, kui teete väikse mägironimise omal käel (väga mõnus) kaljunukile, mõnusalt jahe koobas on seal ja mega vaade alla orgu, linnale, jõele ja viaduktile. Kohalikud talud ümberringi, koerad lahti ei ole:) Mind üllatas see varaste jutt. Endal selline halb kogemus jäi õnneks kogemata. Ja kui Renault bussiga lähete ja miskit logiseb, siis on selles linnas justnimelt Renault teenindus olemas:) . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

olen nõus muljetama, natuke võtab see meenutamine aega, aastake hakkab juba mööduma sellest tripist.

kohe üldse, et maailmas paremat kohta pole- nii vast võib väita ainult iseendale, ja seda ka siis, kui kogu maailm on nähtud või ma eksin? Kui plaan Rhodosele minna, siis sealt Santorinile- jah, suht mõttetu. Mitte et saar mõttetu on, ei mitte seda, vaid nädal Rhodosel läheb oi oi kui ruttu ja seal on mida teha, vaadata. Mõlemal saarel omad plussid miinused- hetkel aga tundub, et Santorini ilu (kuidas see sõna oligi:) "haibitakse" ülearu. Oma silm on küll kuningas, kuid hea pildi ja võrdluse saab saartest juba internetis googeldades- vaata käinud inimeste pilte ja videosid, vaata mida saarel teha saab, mida näha, milline loodus ja rannad jne jne. Ja see et Santorini saar on ilus- on küll jah ilus, aga kolmest küljest tehtud saare pilt valgetest majadest ja sinistest katustest- seda leiab ka rhodoselt, pluss mujalt Kreekast. Minule meeldib Rhodos näiteks rohkem, ja see on ka ju minu maitse asi, eksole:)

on ikka ja jälle külastada väikelinnasid. vahemere rannikul- enda kogemustest soovitaksin Tarragonat ja Peniscolat. Mõlemast linnast ainult head mälestused. Valencia on võrreldes eelmistega suurem ja andis kohe tunda ka- kuidagi ebamugav (sõltub inimestest muidugi). Ilus arhidektuur jne, aga ma ei teaga- miski oli puudu. Sama Barcelonaga. Väikelinnas kannatab kõike kuidagi rahulikumalt võtta ja vaadata. Eriti mõnus oli näiteks ööbida Tarragona vanalinna väikeses hotellis. Jube väike tuba kahele, väike rõdu- aga rõdult mõnus vaade kitsale ja nikerdatud rõdudega kaunistatud tänavale, mille ühes otsas vanalinna plats, teises vahemeri (tuba maksis 21 EURi). Paljud soovitavad Granadat- ma pole käinud, aga natuke uurinud ja lugenud ikka, ühinen nendega samuti.

2 nädalat ja lõuna prantsusmaa? jõuad rannamõnusid nautida ja ringi vaadata küll! kui rendibuss- siis soovitavalt pranslaste oma toodang! teenindusi on palju! meil oli renalut traffic- ja pidime rattalaagri ära vahetama. ööbida saab jah spets ettenähtud kohtades-neid jagub. vaat et te siis millau viadukti ära ei unusta. üldse, kui sinna linna jõuate, siis jookseb seal üks jõgi. me sõitsime linnast veits eemale, põldude ja talude poole, panime bussi jõe äärdetelgid püsti ja olemine väga ok! pealegi oli seal eht väksemat sorti mägimatka-ronimist harrastada.

mis puudutab kohalikke teid mägede vahel, siis just nendel sõitmine külast külla, linnast linna annabki just selle lõuna-prantsusmaa fiilingu- megailusad vaated, ohtlikud kurvid... kui ei kupata, siis on kõik ok! ja need väikelinnad. lõuna prantsusmaa on ilus.

vein- oi kui odav. mida odavam, seda sitem ka, aga noh pähe kakkab ikke. pudel kohalikus poes algab u 15 EEK-st.

ja oleneb ka sellest- mitmekesi plaanite minna, kui milline on eelarve (maksimum, mida raatsite välja käia), kui kaua plaanite kodust eemal olla. sellest sõltuvad masina rent (kui omal olemas, siis ok), kütuse kogus ja hind on kahtlemata seotud läbitava teekonnaga jne. nüüd on meil liikuda hea- piire pole, ainult poola piirile pidi minuteada mingisugune ajutine kontroll jääma. heh- mulle meenus, kuidas saksa poola piiril (öösel jõudsime) mingit järjekorda polnud. üks sõber oli tark enne rääkima, et oh seal pole kontrolli- ainult kima läbi. hea oli et ma igaks juhuks kinni pidasin- oli küll kontroll. oleks läbi kimanud, no ma ei tea, oleks vast seljataga paugutatud ka:)

aga ülejäänud piirid on ok. tõesti- sõidad prantsusmaal, tuleb sinine kollaste tähekestega silt tee ääres- hispaania, oledki juba uues riigis. hispaanias kohtasime sellist huvitavat asja, et kiirtee nö maksuputkade taga võivad pistelisi reide korraldada kohalikud julgeolekuorganid, ütleme siis võmmid. maksime teemaksu ära, tõkkepuu tõusis üles ja automaatidega poisid vehivad sind teeäärde. ja siis hakkas- kõik bussist välja, taskud tühjaks, iga viimane kui kott ette näidata. meil oli suhkur plekkpurgis- tegid kaane lahti ja ajasid sõrmega sees ringi. kujutage ette, kui on rendibuss, 7 inimest oma tavaariga, pluss kaks suusaboksi katusel. aega läks omajagu. vaadake ka oma passid üle- ühe kaaslasega sai nalja, sest politsei ei uskunud, et see on tema sellel pildil. 16 aastane, noor, kõhnake, sile näolapp- nüüd 26 habe ees, juuksed 3 korda pikemad. tee sa selgeks et see olen mina seal pildil:) aga kõik laabus ja läksime naljatades lahku. meil oli eesti keeles omavahel hea nalja visata, neil sama lugu- vastastiku aru ei saa ju:D

et kes kui kellelgi huvi on (üldse rent, sõit, majutus, ilm, jne jne) meie tripi kohta, ma võin lahkelt muljetada ja soovitus jagada! olime ju meiegi algajad, ja see reis sõi ka närve omajagu!

No saigi käidud ja sõidetud. Tuleb tõdeda et need kes plaanivad hisp-tagasi reisi 2ks nädalaks, siis sõita tuleb jah palju.Ometigi sai ikka käidud ja nähtud. Kirjutan paar elamust: -soovitan baierimaad ja neuschwansteini lossi- hobusesitt lõhnab nagu muinasjutt! ja prahast mööda sõita ei tohi, ikka läbi ja ikka jalgsi! -lõuna-prantsusmaa ja selle mägiteed on lihtsalt mega! meil läks rendibussil rattalaager, pidime omal käel renault esinduse leidma, saadeti Millau linna ja no hea oligi- rattalaager sai vahetatud, ja terve päev tegeldud omal käel mägironimisega, odava veini joomisega ja sai pätsatud viinamarju. Pluss on seal maailmakuulus Millau vidukt- lihtsalt võimas. -minu soovitus seiklusjanulistele: külastasime nii suuri kui väikseid linnasid, aga ütle mis sa ütled- väikelinnad on palju meeldivamad. Näiteks meeldisid mulle Peniscola ja Tarragona rohkem kui Barcelona ja Valencia. Miks? Elu ja linna võlu on teine- need ehtsad Hispaania linnad, kus ei ole meeletut suurlinna lärmi jne. Aga see on soovituslik, maitse asi. Tagasiteel läksime Pariisit läbi- eiffelis sai käidud, muuseumidesse ei trüginud, sest Pariis on linn, millele on eraldi nädalat vaja:) Majutusest: magasime bussis sõidu ajal, Valencias rannaliival, telkisime ettenähtud kohtades, aga ka suvalise jõe ääres, Purple Nestis Valencias, Tarragonas- väike vanalinna hotell (21euri nägu), Peniscolas- rannas **hotell (25 euri nägu), tšehhis võttis mingi onu, kes külalistemaja pidas jube vähe raha, mulle ei jäänud isegi meelde. Üldiselt on nii, et kui sitkust on, siis saab magatud igalpool, kui aga seltskond on suur (meid oli 7) no siis hakkab ikka pihta et tahaks pesta ja linadevahele. Tegime soodsalt ja otsisime kompromisse. Toidutegemiseks oli omal priimus kaasas- vaja oli, tegime kiirtee ääres suppi. Tanklatest ärge võimalusel süüa ostke- hirmus kallis! Aga jah, palju oleks kirjutada! See on jah (kinnituseks kõigile teistele, kes ka mööda maad käinud) HOOPIS teine asi, kui lennukiga edas-tagasi. Seiklus omaette!

tänud Teile, kes vehapeal vastanud olete!!!!