kaimar

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Eelmise aasta lõpust on Vilniuses lisaks tavalistele taksofirmadele ka linnavalituse poolt kontrollitud (omatud?) taksofirma viisakate autode, kaardimaksevõimaluse ning mõistlike juhtidega. Kallim, aga kindlam. Tellida saab lühinumbrilt 1450 või siis veebist koos teiste taksofirmadega http://www.etaksi.lt/en/

Kui minna ööbussiga (sellisega, mis umbes 9 paiku Singapurist väljub):

Buss sõidab piirile, rahvas läheb välja ning toimub piiriületus. See väike kaardike, mis riiki sissesõites enda kätte jäi, võetakse ära. Pärast piiripunkti tagasi bussi.

Mõne aja pärast on teine piiriületus, jälle bussist välja, piiripunkti, pärast bussi tagasi ja tee jätkub. Enamik bussifirmasid teevad pärast seda peatselt peatuse, kus saab süüa osta ja WC-s käia.

Oluline on ju ka see, mida pärast fotodega tehakse. Kui ainult ekraanilt vaadata ja olustikku meenutada, on hea kompakt väga hea variant. Kompaktiga saab rahulikumalt pilti teha ka seal, kus zoomobjektiiviga peegelkaamera olukorda häirivalt mõjub - kompaktiga pildistajat peetakse enamasti ohutuks turistiks, viisakama peegelkaameraga inimene aga omandab fotograafi varjundi. Kui on aga soov pilte hiljem välja trükkida või fotopanka müügile panna, siis on peegelkaamera parem variant. Ise arvan ma, et maailmas on liiga palju ilusaid kohti selleks, et nendes tehtud pilte hiljem vaadates väikest sensorit ja valesti seatud valgebalanssi kiruda. Ehk siis pigem peegelkaamera. Samas, peeglita vahetatavate objektiividega kaamerad on kiires arengus, paari aasta pärast on ehk need veel parem variant.

Milline hind oleks selle saare kohta odav, st millist hinda otsite?

Tallinnas restoran MEKK (www.mekk.ee) - teenindus mõnus ning toidud on alati maitsenud hästi nii kohalikele kui väliskülalistele.

Veigo, puusalt tulistamine ja mõnitamine ei ole ju päris sama. Üks on ebaviisakas (võiks lugejate/vastajate aega säästa ja küsimuse selgemini püstitada), teine on pahatahtlik. Miks peab seda viimast viljelema ja kohati ka propageerima?

Kas oleks võimalik kallil tonlistil veidi vähem sõna võtta?

Kui kehva grammatikaga postitusi on kohati raske lugeda, siis tonlisti postitused on reeglina ebaviisakad ja mõnitavad ning lisavad teemasse harva midagi sisuliselt olulist. Ma arvan, et oma paha tuju võiks mujal välja elada kui trip.ee foorumis.

Omapäraselt sõnastatud pakkumine oli ilmselt: Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiis 4 inimesele A-klassi kajutis tavahinnaga 3900 - 6900 krooni sõltuvalt kuupäevadest. Kas A-klassi kajut nüüd päris "vipp teema" on, aga tavahinnast soodsam pakkumine igaljuhul. http://www.tallink.ee/ee/trips/cruises/talSto/dayInStockholm.htm

OT: natukene väsitavaks on muutunud see ilkumine. Kui tahame trip.ee foorumit keele- ja mõttepuhtana hoida, võib sellised postitused kas keeleliselt korrigeerida (mida ka tehakse) või ära kustutada. Meelelahutuslike lõimede lugemiseks on meil Perekooli foorum jms põnevad lehed.

Seal on ju ka pizzat ja sushit ja burgereid ja steike

Rongireis kestis ca 23 tundi. Ei olnud väga hull ning teinekord sõidaks kah, aga vajab kannatlikust. Rongitoitu (pool-soe kombinatsioon riisist, kapsast ja erinevatest lisanditest) ei soovita, kuid kui enne reisi ei jõua poest nuudleid osta, siis neid saab ka rongist. Jooki saab kah. Peale Pekingit oli mõnes mõttes isegi hea natukene rahulikumalt 1 ööpäev olla ja puhata. Tagasisõit tundus pikem.

Soodusreiside puhul on tihti nõudeks, et edasilend peab toimuma 1 ööpäeva vm sarnase lühikese perioodi sees ja "ametlikult" ei saa jääda vahepealsesse riiki kauemaks. Kui nüüd nüüd reisi hind sobib (ja kaugema otsa reiside puhul ongi tihti sees mitu lennujaama, kuna igalt poolt igale poole ei lenda - 4 lennujaama ei näita veel seda, et reisijal raha jalaga segada) aga tahaks lõppu muuta, siis miks mitte.

ab79 on ilmselt arvamusel, et siim püüab end iirimaale kalkuneid kitkuma jätta vms, kuid see ilmselt ei ole konkreetsel juhul niimoodi :)

Kui piletid on juba ostetud, siis mõne jupi kasutamata jätmine, eeldusel et inimene ikkagi lõpuks koju jõuda tahab, on raha mahaviskamine. samas arvestades sooduspiletite hindu ning odavlennufirmade piletihindu tallinna ja londoni vahel on see kaotatud raha nii väike, et vahepeale pidama jääda soovi korral vägagi mõistlik.

Ühesõnaga, kui lubatakse check-in pagasile teha poolele teele - ja see peaks olema võimalik - siis ei tohiks probleemi tekkida. Lennufirma võidab (kaalu vähem + kuivik singiga jääb alles), reisija saab võimaluse talle meeldivas kohas pikemalt peatuda. Kõik on rõõmsad.

Ren, kuskohas msander seda kirjutas, et alguses ei meeldinud? Ma loen välja, et esimesel korral meeldis ja teisel veelgi enam? Ei ole ju nii, et kas meeldib või ei meeldi ja rohkem-vähem meeldimise variante pole. Ära projitseeri oma negatiivset suhtumist teiste sõnavõttudele.

Ise veetsin eelmisel suvel HK-s kolm päeva. Hotell oli aus, tuba vaatega lahele ning öö maksis HKD 700 ehk ca 1100 EEK. Inimese kohta siis veidi üle 500 krooni, mis on linna ja hotelli asukohta-taset arvestades täiesti adekvaatne, või et ehk isegi odav. Harbour View International House oli hotelli nimeks.

Inimeste tõsisust üle ei tähtsustaks. Natukene ahne mulje jäi seal aga küll - kasvõi see 10% lisamine teenustele, mis tundus nagu jootraha, aga oli sunniviisiline. Teenindus ei olnud tihti seda lisa väärt. Üldine hinnatase oli minu jaoks OK - võrreldes Pekingiga kallim, võrreldes Eestiga odavam.

HK-d tuleks ka minu arvates võrrelda ikkagi suurlinnade, mitte keskmise Aasia linnaga, suurega või mitte. Sealne Briti mõju pluss tugev rahvusvahelisus on näha ja tunda.

Tegemist on linnas piisavalt - niisama ringi kolada, shopata, süüa, puhata. Ei ole minu lemmiklinn maailmas, kuid kindlasti läheks tagasi ja järgmine kord pikemaks ajaks.

Enamik kohti, nagu targad mehed on öelnud, on igavad neile, kes on ise igavad. Jah, on kohti kus põnevate tegevuste hulk on piiratud, kuid HK oma mitmekesisuses on küll kõike muud kui igav.

Hei

Tänud suured! Hobby Hall telk on kujult tõepoolest see, mida silmas pidasin, katteriie on aga teine (ei tundu olevat päikest peegeldav). Nüüd oskan vähemasti täpsemalt edasi otsida.

Kogemuse järgi oli see konkreetne telk väga hea koostekvaliteediga ning elanud üle juba nii mõnegi tagahoovis telkimisest karmima matka.