trip-krainetrip-ukraine-dark

viki

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
25 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Veinisõpradele soovitaksin sel juhul Emmanuel Delicata veine, on minu vaieldamatuteks lemmikuteks saanud. Näiteks nende Marenzio Merlot. Hea klassikaline ja mitte liiga tummine/vänge Merlot. Sobib nii söögikõrvale kui niisama limpsimiseks. Nende klassikaliini veinid on üldse maitsvad, ka sama liini valge (chardonnay) on mõnus värske ja puuviljaline suvine vein. Ka Delicata Pjazza Regina valik on huvitav ja Hauteville liini veinid tasuvad kindlasti degusteerimist.

Meridiana veinidega on endal kehva kogemus. Kui nende veinimõisas degusteerimas käisime, siis maitsesid nende Bel ja lipulaevaks olev Nexus ülimalt hästi, kuid poes ühel pidulikul puhul hiljem 13 euro (!!! - noh oli väga pidulik puhk, eksole) eest soetatud sama mark oli puhta hapuks läinud - korgil juba oli käärinud lõhn juures. Seega edaspidi olen neid ignoreerinud. Ehk oli juhus ja pahurdan nende pihta asjatult, sest väidetavalt peetakse neid siinmail üheks eesrindlikumaks veinitootjaks.

Marsovini omadest siiani maitsemeelele jäänud näiteks La Vallette Rouge, mis väidetavalt imehästi ka nende jänesehautise kõrvale lonksata sobib (ise olen jänesega tülis - pärast mitut korda tema pottiajamist ja söögikohtades maitsmist ei saa ma mitte aru, miks ma seda loomakest sööma pean, pigem siis juba kana, ega maitses suurt vahet ei ole). La Torre liin ei ole mulle suurt muljet jätnud, aga eks maitsed on erinevad. Citadella aga maitseb. Ja Caravaggio on tõesti väärt vein, eriliseks lemmikuks taas nende Merlot (tundub, et mul taaskord Merlot hooaeg kätte jõudnud ;)). Ja see viimatimainitu ning hää maksab poes vaid nii 5 euro ringis (jätke restoranide "Caravaggio - soodushind - 1 pudel vaid (irww) 13.45" pakkumised tähelepanuta ja ostke seda veini pigem poest või minge veinimõisa tuurile).

Head maitsmist!

Näiteid hindadest: Hinnatase on Eestiga üsna sarnane – mõned asjad odavamad, mõned kallimad. Mõned näited hindadest (eurodes)

Transport: Laevapilet (ferry) Sliema-Valletta – 0.93 Malta SightSeeing buss – täiskasvanud 15, lapsed 9 ja alla 5-aastased tasuta Takso lennujaamast Vallettasse ca 10 ja Sliemasse ca 15

Söögikohad: Pastizzi hernepastaga 0.25, viinerirull 0.30 Pasta/pizza keskmiselt 5–9
Praad 10–14 Klaas mahla 1.50 Jäätisetops ca 1.20 Kohvi/tee ca 1.40 Pudel veini ca 9, klaas ca 2

Poed: Jogurt, 150g 0.33 Pudel vett, 3 liitrit 0.70 Pudel lauaveini alates 1.16, kvaliteetveinid 5–13 € Liiter piima 0.70 Virsikud 2–2.50 kilo Malta apelsinid keskmiselt 1.40 kilo Juust, 175g 1.80 Purk õlut alates 0.40 Väike Coca-Cola 0.80 Kinnie, 1,5 liitrit 1.50

Ja kommentaar eri asukohtade hinnataseme kohta on väga õige - ise elan olude sunnil Sliemas ja see on ilmselgelt kõige kallim koht Maltal.

Kui vaja rohkem infot, või näiteks soodsa takso vms numbreid, siis võib alati kirjutada ja joonistada. Pluss blogist leiab ehk ka mõne kasulikku mõtte.

siiisike - ma ei väsi kordamast, Rimini ongi nii 20 km mööda rannikut ja sellel erinevad osad (Bellariva, Corpolò, Marebello, Miramare di Rimini, Rivabella, Rivazzurra, San Fortunato, San Giuliano a Mare, San Vito, Santa Aquilina, Santa Giustina, Torre Pedrera, Viserba, Viserbella) - see kõik on RIMINI. Rimini vanalinna osast võib jah kaugele sattuda, aga kuurort on kuurort ja igas selle osas oma keskus oma söögikohtade ja poodidega ja kui hing ihkab päris keskusesse, siis ühistransport on hea ja odav, nii et jõuab sinna ka omal käel. Ei eelda sa ju reisil Tallinnassegi, et sind kindlasti Raekoja platsile ööbima pandaks :) Ja minule Rimini meeldib, tasub nautida kõikvõimalikke veepealseid mõnusid, rannast saab nt vesijalgratast laenutada (sellega tiirutamine ei käi ülejõu ka vanematele inimestele ja on tõesti üllatavalt mõnus ja näitab merd ja randa hoopis teise nurga alt) ja tasub ka Miniaturat ja veepaki külastada + õhtuti mööda rannapromenaadi patseerida ja leida mõni mõnus kohake klaasi veini maitsmiseks.. jne.

Kõigepealt - Maris9 ja siiisike, ilmselt ei pandud ikka Riminist välja ööbima, vaid asi selles, et Rimini on põhimõtteliselt nii 20 kilomeetrit pikk kuurort mööda rannikut, nii et vanalinna osast võib jah üsna kaugele sattuda. Kuid igas Rimini osas (igal osal muide ka oma nimi, nii et see ehk ajaski segdusse) on mitmeid restorane (igas osas on oma poodide ja söögikohtadega keskus), kus hästi süüa saab. Tuleb lihtsalt giidilt küsida ja küll ta juhatada oskab. Mina soovitan igal juhul omapäi söömas käia, saab/näeb itaalia kööki ehedamalt ja vaheldusrikkamal kujul, kui vaid hotellis süües. Proovige kindlasti mereande - eriti nn "tigusid" - itaalia keeles "cozze e vongole". Mulle isiklikult maitsevad eriti just cozzed (suuremad tumedad rannakarbid, itaallased oskavad neid maruhästi valmistada). Ja kes tahab vanalinna (kuigi eks see vanalinn seal pisuke ja mitte väga põnev, põhirõhk ikka merel ja kuurordil), siis bussiliiklus on väga hea, nii et annab seal omapäi kenasti ringiliigelda + lisaks sageli hotellides tasuta rattad laenutamiseks olemas.

saab ikka odavamalt ka, ei tasu lihtsalt päris linna keskväljakul einestada. normaalses restos saab kahekesi 15 euro eest söödud küll - just tulin, just sõin, üks võttis pitsa (mis oli megasuur, jätkunuks neljale vabalt) ja teine kuhja pastat ja kahepeale pool liitrit veini ning kokku läks 15,50. pitsa hindade järgi üldse hea söögikoha hinnataset jälgida - normaalses kohas hakkavad pitsa hinnad 3 eurist või 3,50st. riminis nt Bellaria keskuses (seal kus uhke plaatanite allee) üks selline mõnus söögikoht - väljas istumisega, teisel pool tänavat oli vist mingi mehhiko või muu taolise nimetusega koht ..ja raha kaasa võtmisega tasub lihtsalt arvestada, et palju nt mingit tänavashoppingut teha tahta (suveniire saab ju suht mõne euroga ja ärge unustage hinda kauplemast tänavapeal) või nt värskeid puuvilju tänavaletist osta. muidu saab praktiliselt igal pool pangakaardiga maksta

...ja võib juba ette vaim valmis panna, et ega ilmselt merre ujuma ei saa, viimased päevad pinnavee temperatuur 18-19 kraadi.. seda enam aga tasub minna veeparki :)

ahjaa.. sissesõidutasude kohta küsiti ka - rooma, firenze ja veneetsia on iga inimese kohta 5 euri - see nn linnmuuseumi maks või pilet, mida maksavad kõik linna sissesõitvad turismibussid, vanasti seda jah ei olnud, nüüd aga juba päris mitu aastat

  • kes tahab võib ka kõik päevad riminis olla ja mitte ekskursioonidele tulla, seepärast korjataksegi see raha kohapeal sest rimini reisil üsna tihti neid kes linnadesse ei tulegi kaasa või otsustavad oma tuleku/mittetuleku ilma järgi samal hommikul ja patja ja fliispleedi saab ikka jah bussis hoida, keegi ei pahanda :) ja kes riminis tahab meie mõistes randa, siis algusotsas ka selline "tavaline" ja tasuta rand, kus toole ei ole, nii et ei pea investeerima tooli ja päiksevarju kui ei taha..

ps! vaatasin eelnevast et tänavapeal vesi kallis. on muidugi. aga giid oskab reeglina ikka juhatada ka mõne väiksema toidupoe ka nt rooma kesklinnas, kust normaalse hinnaga vett saab (kunagi ei tasu neist tänavapealseist putkadest/lavkadest osta, seal hind kümme korda kallim kui kümme sammu eemal asuvas nurgataguses poekeses - nii et küsige giidilt juhendust) . . . Trip.ee juhib tähelepanu vajadusele jälgida õigekirja reegleid!

kaasa tasub võtta ka harupistik/adapter, sest itaalias sageli mitte-euro mõõdus pistikud ja meie föönid jms sinna sisse ei lähe (neid elektroonikapoodides müügil ja viimati vist prismasgi oli). teine soovitus rimini jaoks, et kui seal shoppata tahta, siis tuleb arvestada et enamaltjaolt vaja ikka sularaha, sageli nad kaardimakseid ei taha teha, eriti just siis kui summa jääb alla 20 euro. ja vett pole tõesti mõtet osta - see nii tšehhis (kus ka kaubakeskuse peatus)kui itaalias meie hindadest odavam. ja ega söökigi pole mõtet palju varuda, teepeal lõunapausid, kus saab sooja sööki osta ja reeglina väga maitsvat sööki ning proovida eri maade kööki (nt poola köök on väga hea) ja hotellide kohalt tasub vaim valmis panna, et lõunamaise kuurortlinna 2 tärni ja 3 tärni pole võrreldavad meie harjumuspärasega ning tase on ka suht kõikuv - mõni kolm tärni teeniks eestis vaevu ühe tärnikese välja, aga samas ega sinna polegi ju mindud hotelli vaatama, eksole. ahjaa.. ja hea tuju kindlasti kaasa :)

Seal suhteliselt lähedal (vist umbes 40 km) on selline väga kaunis linna nagu Treviso, see on eriti mõnus just suviselt soojal õhtul. Linn on tuntud freskode poolest – paljud majade fassaadid, portikused ning kirikute interjöörid on freskodega kaetud. Nii et tasub ringi jalutada. Tasub jalutada majade kaaristute all (seal pikalt neid, kah puha freskodega kaunistet - mõnusalt ajahamba poolt puretud ja tuhmnud, kindlasti otsida üles vanalinna süda – piazza dei signori ja Palazzo della Prefettura ja Loggia dei Cavalieri – 13 sajandi ehitis, kus kõrgklassi inimesed omal ajal kogunesid et vestelda ja niisama lõõgastuda ning mille arkaadidel on võrratud freskod. Praegu seal võimalus istuda välikohvikus ja nautida linnasüdame suminat ja jalutavaid inimesi. Väga mõnus linn.

Leidsin internetist ka selle miniatuuride muuseumi, asukohaks siis Praha. Tundub vahva, aitäh idee eest :)

Tänud Hobukastan, nii leidsin otsingust need koopad ülesse jah. Kahjuks aga need alles aprillist avatud, aga jätan meelde. Teinekord kui satun sinna, siis võtan kindlasti plaani.

Ja madle-helena, kus linnas see miniatuuride muuseum oli? Ja kust ma selle kohta infot võiksin leida?

Tänud sisukate vastuste eest - need tekitasid kohe veel kaks küsimust, ehk on aega ja tahtmist vastata. Esiteks, kus on need Konepruši koopad ja kust ma nende kohta infot saaksin? Ei leidnud netist midagi :( Ja teiseks, mis on see Prahas asuv ahhaa-keskuse laadne keskus?

Aitäh juba ette, Viki

Põhikooli lapsed, alates viiendast klassist ja minek märtsis.

Kallis naabrimees, see pole vastus MINU küsimusele.