rax

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
40 kommentaari
 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Plaan külastada Filipiine märtsis. Kogu reisi eelarveks olen planeerinud 2 inimese peale ~3200 €. Igapäevasteks kulutusteks olen kahe peale plaaninud 100 €. Öömajad võiks jääda ~30 € kanti. Ülejäänu kulutaks söögi, joogi, nänni ja kohalikule maapealsele transpordile (kaasa arvatud igasugu tuurid jms.) Kas seda on vähe "harju keskmise" turisti jaoks?

Kohapeal oleks umbes kaks nädalat. Esialgu plaanis külastada Cebu ümbrust ja Palawani saart. Ilmselt rohkem selle aja jooksul ei jõuagi? Mida soovitate külastada mainitud piirkondades ja mis hotelle/guesthouse' soovitaksite antud piirkondades. Plaanis on käia ära Boholi saarel ja El Nidos, kuid kindlasti on seal palju muudki toredat või jõuab veel kusagil eemal miskit kaeda?

Ületasin laupäeval (13. märts) Tai piiri ja hetkel igatahes viisamaksust kedagi veel vabastatud pole. Tegin sellest juttu ka viisaametnikega, kuid nemad polnud sellest miskit kuulnud.

Finnair on lennufirma, sealt sa reisipakette ei leiagi. Ja milleks üldse pakett, omapäi on odavam ja palju lahedam.

Üritasin saada Helsingi saatkonnast kahekordse sisenemisega viisat, kuid tulutult, sest mul polnud näidata lennupileteid, mis tõestaks, et lahkun maalt kahel korral. Sain passi tavalise viisa, mis võimaldab maal olla 30 päeva. Saatsin dokumendid ja rahad postiga, võeti ainult postikulu jagu ja ülejäänud saadeti kenasti tagasi.

Kuna plaanis Kambodžasse minna, siis ilmselt läbi Poipeti Siam Reapi ja tagasi lennukiga Phnom Penh'ist. Kas olen õieti aru saanud, kui lennukiga Taisse siseneda, siis saan Visa On Arrivalit taotleda seda tingimusel, et maalt lahkumise lennupilet jääb 15 päevas sisse. Või pean ikka Kambodžas Tai saatkonnas viisa tegema, kuna hiljuti olin Tais?

to Omiereksev.

Ehk oskad miskit asjaliku soovitada ka Siam Reap'is ja Phnom Penhis? Ehk mõned asjalikud hotellid/guesthouse'd?

Samas on reeglites kirjas, et nõutakse. Keegi mainis ka seda eelnevalt.

  1. A copy of airline ticket or e-ticket.(air ticket paid in full). If you wish to obtain 2 or 3 entries, please note that you must show all full paid flight tickets entering Thailand for every entry. If you have only one flight ticket entering Thailand for one time, we will issue only one/single entry visa for you.

Uurisin veel Tai saatkonnast teemat ja mulle vastati, et kui lennu piletit Taist lahkumiseks 15 päeva sees pole siis ei saa viisat. Tõestuseks ei piisa ka eelnevalt tehtud Kambodza e-viisa. Kui plaanis mööda maad naaberriikidesse minna, siis võib tekkida piiril probleeme. Aga samas käivad ju paljud eestlased mööda maad naaberriikides. Ilmselt sõltub kõik ametnike suvast piiril. Mul endal pole vist kordagi tagasilennu pileteid näha tahetud.

Kuidas oleks mõistlik viisa hankida sellises olukorras, kui plaanis on külastada Kambodzat, kuid ennem ja pärast põikaks läbi Taist. Kas tavaline "Visa On Arrival" ei sobi?

Olen kuulnud, et Taist Kambodžasse bussiga minnes on oht sattuda nn. "scam-bus"'i peale, mis esialgu tundub imeodav, kuid kokkuvõttes läheb asi kulukamaks ja närvesöövamaks kui arvata oli. Googeldades leiab sellekohast infot palju. Niiet tasuks silmad lahti hoida ja mitte kõige odavama pakkumise peale joosta.

Olena näinud öömajasid alates 200 bahti. Aga väga ok koha saab olenevalt piirkonnast 800-1000 bahti öö. Et siis keskeltläbi 300 eeku öö (ka kahesed toad).

vaata ka: http://www.sawadee.com/ http://www.asiarooms.com/

Päris otse Finnair ju ei lenda. Ikka läbi Helsingi, kuid seal on ümberistumise aeg minimaalne ~2h.

Novembriks hea hinnaga piletite leidmine on üsna keerukas,kuid kui pikemalt planeerida, siis leiab. Turkish Airlines lehelt http://www.turkishairlines.com/, saab järgmise aasta veebruari lõpust alates normi hinnaga Riia-Bangkok-Riia pileteid. 510€ oli hinnaks. Olen lennanud seda kaudu ja lennukid olid mugavamad kui kevadist kampaaniat pakkunud KLM omad.

Aga võibolla need sipelgad kuulusidki selle 5 tärni juurde :D

Mul käes metall ja olen sellega lennanud korduvalt. Mitte kunagi pole turvavärav sellele reageerinud.

Mina käisin Teziga ja pole üldse rahul! Nimelt sattusin eelmisel aastal reisile, kus lennukiga oli mingi vimpka ja lend hilines kokku 17-18h. Sellest enamus aega (~12h) passisime teadmatuses lennujaamas. Lubati kõik kompenseerida ja see päev tagasi maksta, aga kui saatsin selleteemase päringu reisikorraldajale, siis ei vaevutud vastamagi. Samuti lubati ennem reisi eestikeelset giidi, kuid seda polnud.

Ja nüüd käin omapäi, milleks mulle reisikorraldajad, kui neist kasu pole ja ise saab palju odavamalt ja lahedamalt :)

Ja sinna kohvrisse lähevad keelatud asjad? dream on...

Kas KLM hotelli ei pakkunud ja lasi lihtsalt 11h lennujaamas passida? Mul endal ka sama lennuga minek ja ei rõõmusta see teadmine, et võimalus on tunde lennujaamas olla.

Tai välisministeeriumi kodulehelt Visa on Arrival'i kohta:

http://www.mfa.go.th/web/2482.php?id=2491

Küsisin Tai saatkonnast ka järgi. Öeldi, et ei ole probleemi kui ületan 15 päeva alla 24 tunni.

Kas võib tekkida probleeme 15 päevase viisaga (Visa On Arrival), kui kohapeal ollakse mõned tunnid rohkem kui 15 päeva? Kuupäevade järgi oleksin 15 päeva aga kellaajaliselt umbes 10 tundi rohkem.

Koha peal olen tegelikult 15 päeva. Kuna korra olen sealkandis käinud, siis mingisugune ettekujutus on olemas ja osa asju ka nähtud. Ja pigema laseks kogu aeg ringi kui vahiks rannas tühja. Kuna kohapealne orgunn ja hinnad head, siis eelistaks valmis "tuuri".

Kohapeal olen 2 nädalat. Bangkokis küll rolleriga ei riski ringi lasta ja saarel saarele ka ei saa :)

Eks ma selle pärast küsingi, et mis hea on - sest võimalusi palju ja aega vähe :)

Sellel saidil olen ka kolanud, kuid hetkel huvitab just teiste kogemus.

Plaanis olla Bangkokis, Ko Samuil, Krabil ja Phuketis

Seda paaditurgu on kiidetud ka mujal :)

Ennast huvitaks ka igasugu elukate nägemine (maod, krokodillid jne).

Meetriga takso saab ikka kõige alumisel korruselt, taksoletist saadud taksos taksomeetrit tööle ei panda tavaliselt.