J

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
11 kommentaari
 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Me olime 1,1 aastase põngerjaga 4 nädalat Phuketil ja 9 päeva Balil ja mõned päevad lisaks Kuala Lumpuris ! Lühidalt võtaks kokku nii: Phuketile on lennureis lühem, mis võib pisikesele väga mõjuda. Phuketil on elu väikelapse sõbralikum, odavam, valikuvõimalus on suurem ja liiklus parem. Me suutsime Phuketil olles lapse haigustest vaba hoida, aga Balil me nii kergesti ei pääsenud ja vahepeal tekkis küsimus, et kas julgema haige lapsega 14h lennu ette võtta ! Kuna oleme eelnevalt päris paljudes riikides ringi kolistanud siis julgeksin väita et Tai on süda-talvel väikelapsega elamiseks üks paremaid ja mugavamaid võimalusi !

rahuliku lendu kõigile ;)

Venetsueelas ei tasu eriti millegi peale kindel olla ! Tegime oma plaanid LP ja netist saadava info järgi, aga reaalsus oli vähekene teine! Netis olid isegi lendude väljumiste ajad kirjas, lähed kohale vaatad reklaame, kõik justkui peaksa toimima aga pileteid osta ei saa kuna soovitud liin on maha võetud! Isegi kui nn lend on olemas siis võib juhtuda see et lendu lükatakse mitu korda edasi ja lõpuks jäätakse see üldse vahelt ära ! See tundus seal täiesti tavaline olevat, et ootad lennujaamas või bussijaamas mingi 5-6h. Ööbussid mis sõidavad kuni 15h. on väga külmad (võta kaasa jope, sall, müts ja kindad) Meridasse läksime just Teleferico pärast, aga võta näpust valitsus oli selle sulgeda lasknud,kinniste väravate ees üritasid mornide nägudega müügimehed endiselt mütse ja käpikud sulle pähe määrida! Muide suuremates linnades on hotelle väga vähe ja need on nädala lõppudel täis,me ööbisime viimases hädas mingis bordelli sarnases suures kompleksis kus tuba sai üürida 5h. Ühesõnaga trantspordi peale kulub seal mõttetult palju aega !

Mina soovitaksin jääda ühte riiki, sest mõlemas on tegemist ja vaatamist mitmeteks nädalateks! Me oleme käinud 2x Malaisias ja kindlasti lähme kunagi veel, sest riik on suur ja ühe korraga väga palju ei jõua. Tais oleme samuti 2x ringi tuuritanud ja loomulikult on sealgi kohti kuhu veel jõdnud pole ! Kui sa just mitmeks kuuks ei plaani rändama minna siis võta üx riik korraga, näed rohkem, sest üsna palju aega kulub trantspordi peale.

Me ostame tavaliselt lennuiletid otse. Aga mingist ime lennufirmast pileteid osta ei õnnestunud kuna neil puudus oma andmebaasis eesti riik ja meie krediitkaarti ei aksepteeritud seetõttu. Bookinghouse sebis meile need piletid minimaalse juurdehindluse eest! Samuti saime nende klienditeenindajalt väga head lisainfot.

Don-Cato kas oled Brunei kohta uurides peale tripi ja LPs kirjutatu kuskilt veel mingisugust head infot saanud? Meil tekkis ka ikkagi väike huvi, et peaks selle kuldse sultani palee üle vaatama, aga mis seal veel teha, loodust näeb ju Sabahhis kah?

Edah, kui Sabahist tagasi jõuad siis ootame huviga värskeid uudiseid ! Küsida tahaks oi-oi kui palju !

Otsime võimalusi veebruari lõpus Lankayani saarele minekuks. Hetkel leidnud paketi mis sisaldab 3 ööbimist, hommiku-lõuna ja õhtusööki ja hinnaks 1560RM inimene. Hotellist soovitati tulla alates märtsist (kuna sademeid veb.270mm.) Samas on inimesed käinud dets-jan.(sademeid keskmiselt 450mm.)ja andnud saarele ikkagi 5*. Kes käinud Lankayanil palun infot, kuidas sademetega oli ja kas pakett oli seda raha väärt.

haaletaja, äkki avaldad meilegi lingid kus said inffi malaaria piirkodadest.

Kuna endale meeldib kangesti veealune maailm siis valisin endale Olymuse veekindla fotoka, samuti talub ka suuri äkilisi temp kõikumisi ja on põrutuskindel. Vee all olen teinud kuskil 5-6m sügavusel pilte ja päris ilusad jäävad! Looduspiltide tegemisel võiks ju vahest parem olla aga ikkagi hea! Miinus kraadidega toimib samuti väga hästi.

Mis ajakuluga peaks arvestama ühistrantspordiga Guangshou lennujaamast Macau lennujaama sõitmisel. Või oleks kasulikum võtta nn väikebussi takso kuhu 5 täiskasvanut oma seljakottidega sisse mahuksid?

ettetänades.

Me käisime korallisaarel siis kui Pattaya rannas oli pilvine. See saar oli minu mäletamist mööda Pattaya rannalt vabalt näha. Ko Sametile soovitaks kindlasti minna vähemalt üheks ööks. Kohale jõudes võta ööbimine Ao Hin Khok või Hat Sai Kaew randa,seal tundus ikka elu ka olevat(me olime Jep`s Bungalows 400B öö). Võta roller ja tee saarele tiir peale, jõuad kõikides randades pleesitada. Õhtul pannakse ranna restoranides söömis asemed rannaliivale. Tõrvikud põlevad, vaikne muusika, rahvas sumiseb ühesõnaga romantiline värk. Seal on mõnus mööda rannajoont ringi jalutada, et omale meeldivat söögikohta valida. Ko Changile minekuks peab ikka 3-4päeva vähemalt arvestama. Seal võtsime rolleri kogu ajaks, sest kastikaga ringi liikuda oli mõtetult kallis (eriti kallis oli öösel kui mõne teise ranna peolt oma hotelli tahtsid saada)

Kui sul USA viisa on olemas siis seal vahemaandumisega lendudel on päris head hinnad. Me käisime Delta Airiga. Nagu siin juba mainitud siis võid jahh Rootsi ja Soome viimase hetke pakkumistel silma peal hoida, sel on vahest mingi ulme odavaid pakkumisi.