isaac

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

227 meeldimist
7 postitust
930 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Tasuks vaadata ka pagasi koguhinda, AirBaltic 1 lend vs. Wizzair 2 lendu mis võib kokkuvõttes palju hinda muuta. 14 päeva enne lendu on üldiselt see aeg mil lennufirmad enam oma lennuaegu ei muuda.

Hüvitist saab lennu hilinemise, mitte lennuplaani muudatuste eest.

Pole nad kuhugi kadunud, pisteliselt on väljas. Uus trikk on see, et kontrollitakse ka riigist väljuvaid autosid.

Kui soov om USA konto lukku lasta, siis vpn on kindlaim viis. Ega need seal lollid pole. Aga jah, kaardi numbris sisaldub riigi kood, olen ostnud Paypaliga kui muid võimalusi pole. Air China näiteks.

Tegelikult on ka vanas piiripunktis pisteliselt kontroll väljas, Mitte roheline piirivalve buss, vaid politseiauto.

See on jah koomiline, väljaspool tööd pead olema eneseisolatsioonis kui nagunii kuhugi minna pole.

Vaktsineerimine vabastab Lätlasi eneseisolatsioonist, kas see ka näiteks Eestlastele kehtib, ei tea. Mul on paar tuttavat Lätlast piiril trahvi saanud, kuna polnud testi ette näidata. Seda küll Leedu poolt riiki sisenedes.

Marta3, erand on see, et ei pea Lätti minnes enam testima ja loomulikult ka isolatsiooni jääma. Läti valitsus on selle välja öelnud ja loodetavasti võetakse see otsus vastu juba mais.

Kohe, kohe peaks tulema vaksineeritule Lätti sõites erand, kui see info abiks on.

See tühistamine on rohkem kui 14 päeve ette, võivad külma näoga raha tagasi pakkuda. Ja nagu ka eespool mainitud, kahtlane kas USA 2 kuu pärast meile transiidi avab.

Valgustage mind palun, kas see 120 päeva on seotud ühe kinda pangaga milleks on SEB? Või on see seotud Mastercardiga? Samuti kaarditehingu vaidlustamise eest tasu isegi kui otsus on positiivne? Minu viimased kogemused jäävad aastate taha VISA-ga ja tehingu vaidlustamiseks oli 1 aasta, tasu ei võetud kui nõue oli põhjendatud.

Läti on muutnud oma reegleid, antikehade test enam ei loe, Tänud vastajatele.

  Varasemalt sai näiteks Lätti antikehade testiga kui antikehad olid olemas.Huvitav kuidas praegusel ajal on? Kuigi see on individuaalne , siis millise vaktsiiniga oli tulemus 400?

Ja loomulikult pilet algusega Tallinnast.

Aga lennujaamas tehtav test mille tulemuse saab poole tunniga?

Mul tuttav tegi testi kolm korda peale seda kui lõhna ja maitsetaju ära kadusid, kõik negatiivsed.

Ei maksa tähelepanuta jätta ka seda terminali osa selles vastuses: (no change of airport or terminal). Air France lennud vist toimuvd ikkagi kõik ühest terminalist, aga see tuleks kindlasti üle kontrollida. CDG on ikka väga suur lennujaam, aga samas kui praegu lende vähe on, võivad nad olla pannud kõik lennud 1-2 terminali kokku.

Kui lapsi on broneerigus siis tavaliselt kuskil online check in pole võimalik teha.

 Segane, aga tundub Finnair elab siiski selliste reeglite järgi: I confirm that is not possible to enter the country ( exit from security area ) unless you are Finnish or having some special permission and covid test negative _

Seega võidakse juba Tallinnas nõuda pardakaarti järgmisele lennule. 

Soovitaks ikkagi Qatarisse helistada ja küsida kuidas lennule registreerimine hetkel käib.

Vanemates postitustes oli kirjas, et pagasit ju pole?

Soomlased teevad otsuse piiril. Aga enne seda on paraku vaja saada esimesele lennule Tallinast Helsingisse.

Lõik Soome piirivalve lehelt:

Transit of regular scheduled air services at an airport

For external border traffic and to the extent that internal border controls have been restored, the transit on regularly scheduled routes is permitted. As a rule, during the transit journey, a person must remain in the transit area of the airport, but in isolated cases, a person may also be permitted to enter the country for the purpose of the transit referred to above. For example, a person may stay at a hotel near the airport especially if the waiting time at the airport would prove to be lengthy. Such situations include unreasonable waiting times resulting from a cancelled connecting flight.

Destination countries may also require passengers to take a coronavirus test at transit airports. Waiting for the test and the test results is not in itself a ground for allowing entry during transit.

Entry is decided during the border check

The Finnish Border Guard does not grant advance permits for entry to Finland. In external border traffic and where internal border control has been reinstated, the decision to allow entry is always made during border checks.

Jah, kindlustused ei kirjuta välja, kuna erinevatel lennujaamadel on  need ajad erinevad.