isaac

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi
124 meeldimist
4 postitust / 645 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Detsembri teises pooleks võiks ikka vast 600-700.- piletihindadega arvestada, kui ekstreemsusi ei otsi.

Kurjam küll, mäletan et käisime 2017 a. kinos perega mingit eriti kehva filmi vaatamas. Istusime klubitoolides ja lahkusime enne seansi lõppu. Ei julge naisele rääkidagi, et meid võib oodata mitmetonnine kohtucase selle eest. Ainuke lootus, et härra Raul_R pole selle kino omanikeringis.

Bussi ja rongifirmad kasutavad ju päris laialdaselt sarnast skeemi, kus pikemaid vahemaid on teatud juhtudel odavam sõita. Samuti Tallink, kellel oli aastaid Stokholmist algav kruiis rootsikeelsel lehel tunduvalt odavam kui algusega Tallinnast või Riiast.

Küllap see pole tüübil mitte esimest korda nii teha ja seal võib ka mõni muu varasem põhjus olla mis eskaleerus lõpuks Lufthansa nõudeks.
 Kasutada hidden city-t eriti veel pagasiga on praegu ikka väga riskantne.  Või no vähemalt peab olema plaan B mida teha sellisel puhul kui kuskil Belgradis oma kohvritega lennujaama uksest välja astud.

Mis hinnaga muudel päevadel see pakett oli?

 Teatud juhtudel lihtsalt on lapsepilet tunduvalt kallim kui täiskasvanu oma. Näiteks kui osta piletid miilide või voutserite eest jne. 

 Teemaalgataja ei maininud vanust, 11 a. on samamoodi alaealine laps ja eraldi piletit Qatari lehelt ju osta ei saa. Samuti loen ma välja, et lennufirmasid 

sellel lennul pole vaid üks. Kui teemaalgataja sai lapsele piletit ostes kõik õiged andmed panna, siis muidugi probleemi pole. Mina näiteks pean piletit ostes sünniaasta vale panema.

Nii sportlikust huvist küsin, et kui osad ei lase osta lapsele eraldi piletit, siis millised on need mis lasevad?


 Advance Passenger Information (API) is information from your passport that’s required by the governments of some countries.
Kui lennufirmale broneerimisel antud andmed, näiteks sünniaasta ei kattu ei pruugi üldse lennule saada. Osad lennufirmad küsivad seetõttu kõikidel oma reisijatelt eelnevalt lisaandmeid. Kui mingil põhjusel ei saa pardakaarti mujalt kui check-in lauast võib asi jamaks minna.

Saan aru, et lapsel on täiskasvanu hinnaga ostetud pilet. Olen üsna tihti sellist asja kasutanud ja kogemustest ütlen, et lennufirmadel on erinevad reeglid.

Mõni lennufirma lööb käega, et pole probleemi kui vanematega koos reisib.
Teine jälle tahab passikoopiat ja selle alusel parandatakse sünnikuupäev õigeks. Qatariga kahjuks kogemus puudub, aga kindlasti oleks vaja lennufirmaga ühendust võtta.

 Lp. Ninatark, jagage see toahind nüüd kahega, kuna seal ööbib 2 inimest ja see on kahese toa hind. Aga 7 päevase reisi eest maksti kokku 2x360.- ehk 720.- EUR-i.

Ma saaks aru veel, et küsitaks kahe inimese pealt kokku 200.- EUR-i. Aga küsitakse ju 1000.- EUR-i.

See Rimi Wenger oli ikka paras vuffel, õige Wenger näeb ikka jupimaad teistmoodi välja ja oleks siiamaani veel kasutuses.

Hetkel olen veel täitsa kaine, aga see hind nii selge veahinnana mulle isiklikult ei paista. AI letihind on sellel hotellil 70-80,- EUR-i ehk 35-40,- EUR-i inimene. Ma muidugi ei tea kui pikk see reis on, aga näiteks nädalaks hotell inimesele 7x35.- lisada 115.- EUR-i lend täitsa tavaline hind tundub. Miskine 1000.- EUR-i sinna juurde küsida tundub täitsa ulme isegi 2 nädalase reisi puhul.

Mida tähendab mõistlik hind? Kõik mis jääb alla 350.- on juba väga hea hind tavalennufirmadega. TUI, Ving vms. võib olla viimase hetke pakkumisi kuhugi skandinaaviasse, aga neile ei tasu loota.

Dynamic conversioni ehk fikseeritud kursi puhul peab alati andma valiku kas kasutada seda või mitte. Ja kurss on tavaliselt ka kohe näha. Kas kaardiväljavõttes on näha, et õige summa ehk 24025.- broneeriti? Kui ost on tehtud väljaspool panga tööaega on ka kurss veidi kehvem, aga seda korrigeeritakse siis kui raha kaardilt reaalselt maha läheb. Samuti tasub vaadata panga kodulehelt, mis kursiga parasjagu tehingud tehakse.

Mismoodi geoblokeering asjasse puutub? Lehe sisu on ju Eesti IP aadressilt nähtav ja kättesaadav.

Ryanair võtab 10 kg. käsipagasi eest 10.- EUR-i, selle hinna eest küll Kanaaridelt pakki Eesti ei saada.

See hommikul esimene lend kipub tavaliselt ka kõige kallim olema. Kui üksinda reisiks läheks ja tuleks lennukiga, kui perega, sõidaksin viimase laevaga ja ööbiksin Tallinki laeval.

No kui Ryanairiga peab 3 korda ümber istuma ja iga kord pagasi ostma, võib küll postiga saatmine odavam tulla. Aga ma ei ütleks, et Ryanairi pagasihinnad oleks röövellikumad kui teised lennufirmadel. Alati võib ju teise lennufirma valida.

Tavaliselt on Indias 4-5 tärni hotellides 3x päevas buffee restoran mis India mõistes küll kallis 7-15 EUR-i. inimene, aga kõhuhädade riski aitab tunduvalt vähendada. Sissepääsu saab osta ukselt ja hea ülevaate koos fotodega saab www.zomato.com-ist.   Sellised kohad on ka India enda vähe suuremate sissetulekutega inimeste seas väga levinud.

Rootsi pole eurotsoonis, mulle tuli sealt makse näiteks 3 päeva.

Loen sellelt lingilt:
Euroopa Liidu piires saavad Eesti kodanikud ID-kaarti kasutada ka reisidokumendina. 
Mittekodanikest pole sõnagi.
Ja sealtsamast loen veel edasi:

ID-kaardi taotlemisel tuleb esitada:

  • [taotlus](https://www.politsei.ee/files/Dokumentide taotlemise ankeedid/ekpidankeet.pdf) (pdf, 1 MB), mille saate täita ka arvutis ja välja printida
  • isikut tõendav dokument
  • dokumendid, mis tõendavad taotleja kuulumist Eesti kodakondsusesse ja nende dokumentide koopiad
  • üks värvifoto, mis ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Täpsed fotole esitatavad nõuded on kirjas politsei- ja piirivalveameti kodulehel.
  • riigilõivu tasumist tõendav dokument või andmed riigilõivu tasumise kohta. NB! Kui taotlete ID-kaarti e-taotluskeskkonnas, tasuge riigilõiv samuti sealtkaudu. Riigilõivude suuruse leiab politsei- ja piirivalveameti kodulehelt.
 Kui väidetavalt on Eestis resideeruva EU kodaniku jaoks on Eesti ID kaart kohustuslik, ei leia ma kuskilt isegi loetelu dokumentidest mis tuleb taotlemisel esitada.

Eesti annab välismaalastele elamisloakaardi, mis kehtib piiriületuseks ainult koos passiga. Eesti ID kaardi saab ainult inimene, kellel on Eesti kodakondsus.

 Miks sa ei soovi kirjutada, just tuleks suure kella külge panna kui eriti jabur juhtum.

Kui on mingi konks välja mõeldud, oleks ju hea kui teised ka teavad. Mul endal ühe kaardiga tuleb samuti aastane AIG kaasa.

Kodulehel on ju võimalus vaadata viisa staatust; 


https://eta.gov.lk/etaslvisa/pages/checkStatus.jsp

Kusjuures isegi siis kui avalduse numbrit ei tea. Kui passi number valesti läks, siis vast muud võimalust pole kui uus viisa teha.