isaac

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
98 meeldimist
3 postitust / 573 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mul tuli kiri suve lõpul, et hind muutub 1. oktoobrist. Aga kuna mul pole Eesti kaart, siis rohkem kommenteerida ei oska.

iMarek, olen sattunud loungesse kus näiteks isegi ka  internet oli piiratud 45 minutiga PP kasutajale. Ja lounge külastus PP kaardiga maksab hetkel $32 mitte $27.

Teema algatajal puudub igasugune mõte Priority Pass osta. Nagu eelpool juba mainitud Loungebuddy on see mida ka ise kasutan vajadusel, kuna reisin enamasti perega. Paljudes kohtades on PP kasutajatele tehtud igasugused piirangud nii ajaliselt kui rahaliselt (alko tasuline, samuti osad tsoonid). Selle kaardi paremad päevad jäävad sinna aega, millal ukselt sissepääsu osta ei saanud. Sellise arvuga lendudega tasub kaaluda ka Dragon passi mis annab $219 hinna juures 8 tasuta sissepääsu koos kaaslasega. Analoogne PP pakett annab küll 10 tasuta sissepääsu $270 eest, aga kaaslane maksab ikka ja alati $32.

 Ma  helistasin sinna hotelli broneeringu tegemisks. Ja voucher tuli mailile.

Mineku saab pikalt ette teha, aga tulekuga oli vist selline asi, et enne teha ei saa kui esimene ots lennatud.  Ma muidugi räägin Pekingist, vaatan teema on Shanghai all.

Hotellide nimekiri on Air China kodulehel olemas. Võid muidugi proovida küsida sealt nimekirjast  teatud hotelli. Lennujaamas sees olevaid tubasid ei tasu võtta, ilma aknata läppunud haisuga pugerikud.

Olen kasutanud. Asuvad pigem ikka lennujaama läheduses.

Teinekord lastakse kõigil reisijatel väravas vahetult enne pardale minekut pagas kastist läbi. Endal oli selline kogemus Charlerois.

 Sinna esimesse postitusse tagasi minnes, siis osadel lennufirmades ei saagi online check-in teha kui lapsed on broneeringus. Võibolla pole asi isegi lennufirmades vaid riigis kuhu lennata. 5 min. lennu muutusel tavaliselt küll midagi confirmida vaja pole olnud, vaid siis kui midagi kardinaalselt muutub ja piletid tuleb uuesti välja kirjutada. On ka erandeid, näiteks Ryanair kes saadab mailile lingi iga väikese muudatuse kinnitamiseks.

Vaadake mis checkmytrip näitab, kui seal on Booking status: confimed ei tohiks nagu ideepoolest probleemi olla.

 Pole nüüd küll Supersaverist jutt, aga süsteem sama: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/pettus-voi-mina-loll

10-15 a. tagasi oli Colombos paar suurt outlet kauplust, kus  müüdi miskeid jääke mida suurtele USA firmadele seal õmmeldi. Sai ostetud kopikate eest Ralph Laureni jms. asju sealt mitme kohvri jagu.

 Reisikindlustus hakkab kehtima vist alates Eestist. Seega tuleks nagu tööreis samuti kindlustada.

Kui suurem osa ajast nautida veemõnusid, on Küpros vast parem valik. Ookeanis peaks vesi juba jahedam olema sellel ajal kui Vahemeres.

Tähtis oleks, et lennud oleks kõik ühe pileti numbri all . 

Varasemalt anti elamisloakaarte välja kehtivusega 1a.+1a.+1a.+1a+3a+5a. see tähendab, et inimene pidi elama Eestis 7 a. enne kui 5a. kehtiva elamisloa üldse sai. Selle ajaga peaks inimesel kogu protseduur juba selge olema ja mingeid erilisi üllatusi nagu ei tohiks olla. 

Kui paki saatjalt miskil põhjusel dokumenti ei küsita, siis saajalt kindlasti küsitakse. 

Lp. Martin, seal ümbrikus võib olla plastkaart mille eest on keegi maksnud 

10.000 EUR-i. Sa ei või kunagi teada kes lennujaamas vastas on, kas politsei 
või jõuk kohalikke ärikaid kes pole rahul sellega mis sul neile anda on ja nõuavad raha tagasi.

Isiklikult arvan, et sellel kes selle teema tegi katus lihtsalt sõidab.

 On riike kuhu ei tohi üldse isikutunnisusi nagu pass jms, postiga saata. Ja sellepärast on tavaliselt kullerfirmades tegelikult sellist liiki dokumentide saatmine reeglina välistatud. Kui tahad teha nii nagu ette nähtud teed nagu Tip ütles, lähed Filipiinide saatkonda mis on määratud Eestis elavaid Filipiinlasi esindama ja lased saata diplomaatilise postiga. Selge on see, et õigeks ajaks kohale see vaevalt jõuab. 

 No see kes selle dokumendi kaasa võtaks, temal ilmselt on savi mida Qatar Airways Filipiinidele immigratsioonile edastanud on. Teda huvitaks rohkem see mis edasi saab kui ta elamisluba taskus Manilas lennukilt maha astub.

Passis ei pea juba ammu midagi olema, piisab elamisloakaardist mida teemaalgataja ilmselt silmas peabki. Isiklikult ei näe küll mingit muud võimalust kui kullerfirmaga saata.

Saab, aga paras keberniitus pidi olema. Tunnike tuleks arvestada paberimajanduse peale kui midagi muutunud pole. Piirivalvega peavad lennujaamatöötajad asja kooskõlastama, et siselendude terminali pääseks. Seal võib ikka korralikult lõksu jääda kui näiteks esimene lend hilineb.

Bookingu teenindus on ikka klass allapoole kui Expedia oma. Expedia vähemalt varemalt bookis teise hotelli ümber kui mingi suurem probleem. Pole kuulnud, et Booking seda teeb või oleks kunagi teinud. Jäid just tuttavad hiljuti uksetaha kuna hotell oli ülebroneeritud. Booking kehitas vaid õlgu.

 See on Swed kuldkaardiga koguaeg olnud , et reisil tehtud kulutustest mingi protsent peab olema tehtud selle kaardiga. Kunagi oli see lausa 90%,  mõned aastad tagasi seda protsenti vähendati. Aga muidu huvitav, et kui sõidan häälega lätti, ööbin sõbra juures ja ostan selle kaardiga pudel õllet seal, kas ikka kindlustus kehtib?