trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Meie käisime küll ühe lapsega, kes eelmisel talvel oli 7 aastane, aga soovitan Khao Sok-i. Rannast valisime Krabi just lapse tõttu, kuna seal ei ole suuri laineid ja väga agressiivset pidutsemist. Meie eelmise aasta reisiplaanidest saab lugeda siit

ja reisist endast... http://kaseloo.blogspot.com.ee/2016/12/dzunglipildid.html

Igal juhul Khao Sok on looduspark dzunglis, väga põnev- koopad, ööbimine järvel vaiade otsas asuvates majakestes, öine dzunglisafari jne jne. Lapsel ja ka meil endil elamusi kuhjaga. Läksime siselennuga Bangkokist ja sealt edasi bussiga Krabisse. Krabist uuesti siselennuga Bangkokki.

Finnairiga sai lisatasu eest istekohta valida. Need laiema jalaruumiga on lisatasu eest. Ka lihtsalt kindlad kohad(nt.kui soovid kõrvuti kohti), olid lisatasu eest. Ehk on teistel lennufirmadel ka sarnaselt. Ilmselt need lastega reisijad ongi lisatasu maksnud

Phuket vrs Krabi. Krabi on minu silmis rahuliku puhkuse paik. Palju peresid ja lapsi, nähtavalt pole pidusid ja prostituute. Kuna jääb saarte varju, siis ei ole suuri laineid. Vesi on puhas. Phuket- pigem peopidamise koht. Suuremad lained, aga ka kilekotid ja rämps vees. Ühest teise sõit võtab pool päeva julgelt.

Kui reisi aeg ei ole väga pikk, siis tasub kaaluda, kui palju sellest ühest kohast teise kolimise peale kulutada. Mõnel on rahutus hinges, tahaks kogu aeg edasi liikuda, teine jälle on rahumeeli samas paigas nädala või kakski. Üks ei ole teisest parem.

Käisime Khao Sokis kahepäevasel dzunglitripil. Maksis(dets 2016) 2500 bahti ja oli üliäge. Ostsime eelmisel õhtul Khao Sokis kohapeal olles ühest väikesest tänavaäärsest "reisibüroost" Kirjeldusi on leida Khao Soki kodulehelt ilmselt. Meil oli kaasas ka 7 aastane laps, aga kui ma oleks teadnud, et nii ekstreem on, ma ei tea, kas me oleksime ikka läinud. Kõik läks ülihästi. Koopamatkad olid eriti head. Ühepäevastel (hind 1500 bahti) on ka kirjeldustes koopamatk, aga see on palju lühem. Kõige ägedamad osad jäävad nägemata.

Tuttavad just saabusid Vietnamist Aeroflotiga ja olid just lennuga väga rahul. Neil oli ka enne eelarvamus Aerofloti suhtes aga kinnitasid, et täiesti alusetult. Ka vahemaandumine Moskvas oli väga ok, lisaks on Moskva ikkagi õiges suunas Vietnami suhtes, seega kogu lennuaeg peaks kokkuvõttes lühem tulema.

Kurss oli aasta lõpus kohapeal 37 ja peale. Kindlasti ei tasu eestis kehva kursiga vahetada

Olen käinud Kreetal aprilli viimasel nädalal. Merre sai minna, aga ega peale eestlaste-soomlaste seal suurt kedagi ei olnud. Põhimõtteliselt siiski täiesti mõnus aeg oli. Sõltub ju ka aastast :)

Tõstan vana teemat selle pealkirja tõttu. Plaanime minna sotimaale juulis 2016 ning liikuda ringi rendiautoga ( 3 täiskasvanut ja laps). Kas sel ajal on kohapeal ka mõistliku hinnaga öömaja saada või tuleks reisimarsruut siiski enam-vähem paika panna enne ja öömajad broneerida. Kas kellelgi on viimasest ajast kogemusi? Me väga nõudlikud ei ole aga telki ka kaasa ei tahaks võtta.

Seega sa Anni plaanid osta kohapealt mitu ühepäevast trippi? Saan õigesti aru? Kuna ööbid kaks ööd seal?

Kasutan juba olemasolevat teemat ja uurin täpsemalt Khao Sok-i kohta. Kas ma saan õigesti aru, et mõistlik on sinna oma käe peal mingi transpordiga kohale sõita, bronnida endale pargist väljaspool ööbimine ja siis kohapealt võtta erinevaid päevatrippe? Samas netis inimeste reisikirju lugedes jääb mulje, nagu oleks pakkumisel ka paaripäevaseid trippe, mis juba sisaldavad ka ööbimist pargi territooriumil. Kuidas siis on? Ja kas jõulude ajal (jah, mõtlen juba nii kaugele ette :) ) on mõtet jääda lootma kohapeal ööbimise leidmisele või oleks mõistlik see enne bronnida?

Meie oleme eelnevalt käinud Tais- Krabis ja Phuketis. Seal on küll iseenesest meri selline, et lapsel on seal hästi tore. Lained pole suured ja sügavaks läheb aeglaselt. Aga natuke pikk sõit Bankokist?

Tagasiteel kohtasime meie piletimüüjat rongis.

Mina küll ei soovitaks algajal üksinda reisijal tablettidega katsetama hakata. Jääd äkki kusagile nurka tukkuma hoopis :) Kõik laabub parimal moel, küll sa näed. Abi võib paluda ka kaasreisijatelt. Igaüks on hea meelega nõus abistama

Kui te just ei naudi autosõitu läbi leedu-poola, siis tasuks kaaluda ka varianti lennuk+ rendiauto. Tundub jube priiskamine võib-olla, aga tegelikult tuli meil vähemalt rahaliselt soodsam lennata kohale ja rentida auto. Ma ei räägigi veel sellest, et istuda kitsas autos 3 päeva minnes ja 3 tulles, kaasas pisike laps, kes kohe kindlasti seda olukorda ei naudi. Liida kokku kütusekulu, ööbimised ja söömised teel + veel jäätised ja kõrrejoogid :), tööl käivatel inimestel lähevad raisku veel puhkepäevad autos kükitades... kas ikka tasub Need on argumendid, mis ma oma peres olen välja toonud, sest mina see olen, kes autos kükitada ei viitsi. Lennupileteid saab päris soodsalt, kui aegsasti otsida.

Kui palju need kohapeal pakutavad öömajad suurusjärgus maksavad? Saaks selle järgi otsustada, kas tasub kohapeal sebida või ikkagi ette broneerida.

Tegelikult ei ole karta midagi. Meie ööbisime 2 nädalase reisi jooksul Horvaatias 5 erinevas apartemendis ja kõigiga jäime väga rahule. Bookingus tasub lugeda eelnevaid arvamusi. Olen ka omakorda Versoga nõus, et mugavam on üürida korralik elupaik ja teha sealt siis väljasõite. Jällegi ajakulu kogu oma trääni pideval kolimisel jääb ära ja tekib juba isegi väike kodutunne- tead koduümbruse kohvikuid jne. Meie olime nt. Krk saarel 4 ööd ühes apartemendis ja tõesti väga meeldis. Imearmas mägiküla, meri taamal paistmas. Küla oli sisuliselt autovaba, kuna oli nii järskude tänavatega. Soovitan. https://www.booking.com/hotel/hr/apartments-dobrinj-dobrinj.et.html?aid=397645;label=bin859jc-index-XX-XX-XX-brand-ee-com-L%3Aet-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3Ayes-S%3Abo;sid=18b4b9bb7b75b0b6b4cb321adf7844fb;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/hr/apartmani-krstiaevia.et.html?aid=337538;sid=c03908e1d9935104cd20635cedda3266;dcid=4;checkin=2015-06-16;checkout=2015-06-17;ucfs=1;srfid=691fb80e7b8963cc1de26030711ea631ba9fe349X1;highlight_room=46178201

Mina jälle vaidlen vastu, et alati tasub kohapealt odavamat majutust otsida. Maksab ka aeg, mis kulub öömajade otsimisele. Eriti veel lastega. Kui olla pikemat aega samas kohas, siis võib sellel ehk mõte olla, aga kui tahta ringi liikuda, siis ... no ma ei tea. Meie oleme pigem bookingust ette broneerinud ja siis võid rahulikult alles õhtuks kohale jõuda ilma liigse pingeta. Maitse asi- võib nii ja võib naa. Üritasin siia kopeerida ka linki majutuskohast, kus me eelmisel aastal peatusime ja mis on spliti ja dubrovniku vahel vahetult mererannas (maja enda erarannake oli) Meie olime 4 täiskasvanut ja laps. Jäime küll rahule. See oli vahetult BH lõigu kõrval

Riiast läheb rooma otselend.

Meie läheme Barcelonasse. Soovitan soojalt :)

Juuli teine pool on muidugi jube palav seal.

Nojah. Paraku olen ise katalaani-hispaania mõistes umbkeelne :)

Mina olen tavaliselt kõigepealt otsinud ja broneerinud lennu ja seejärel öömaja. Ülejäänu on juba vabakava. Loomulikult teinud endale selgeks, kuidas saab lennujaamast linna ja kuidas on linnas mõisltlik liikuda.

Kahju, et baltikum on välistatud, muidu iseenesest jaanipäev on Lätis suur pidu, palju suurem kui meil siin :)

Küsin ka samal teemal algajaliku küsimuse- kui lend on Tallinn- Helsingi Flybe ja Helsingi Antalya Finnair (piletid ostetud Finnairist), siis kas pagas läheb otse Tallinnast Antalyasse või tuleb teda Helsingis uuesti välja võtta/ ära anda. Meil on Helsingis lendude vahe 55 minutit, kas ikka jõuame?