trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Toon siin ühe näite Kerala, Kannur http://www.mascotresort.com/. Piltide järgi küll kaunis kohake, aga reaalsus on hoopis teine, ülimalt halva suhtumisega hotelli manager, pooleldi hallitanud toad, käterätikud nägid välja nagu oleks nendega juba 10a põrandaid pühitud, prussakad+muud mutukad jooksid ringi, voodid olid lagunenud jne.jne. Selle peldiku eest tahtis hotell 5h ööbimise eest 1200-+12,5% luksuse maksu... Mitte, et minul prussakate vastu midagi oleks..., kuid mõnda sellised isendid häirivad, eriti naisterahvaid. Soovitan samuti pikemaid rongireise nendele, kes soovivad tutvuda erinevate prussakalistega ja muude aktiivsete hammustavate mutukatega;)

Usun, et need kes Goas olles inglise keelt ei valda, saavad hakkama ka vene keelega, tänu vene turistide rohkusele.Samas on võimalik suhelda ühest 18kümnest ametlikust riigikeelest. Reisides ringi nii Keralas, kui Goas, võin väita et üsna paljud kohalikud oskavad vähemalt kolme keelt, kuigi need keeled võivad olla nö. "kohalikud", millest aru saada on võimatu, samas kuulsime päris palju inglise/kohaliku keele segu, millest olid arusaadavad vaid üksikud sõnad.

Ette bronnitud hotellidega on Indias paras loterii, võid saada puhta "euroopaliku" koha, või sellise kus ei taha isegi prussakad enam elada (uskuge, prussakad on seal enamikes hotellides, ning nendega harjub kiiresti).Mõistlik oleks printida välja hotellide asukohad koos hindadega, näit. hostelbookers.com, ning siis kohale minnes kõigepealt majutus üle vaadata ja sobivusel tingida. Ette bronnides maksate raudselt üle, ega tea millise nurga ja mis aastal pildid on võetud. Ööbisime Keralas ühes Beach Resortis, mille fuajee paistis öösel kell 03.00 väga luksuslik, võtsime toad ja üritasime suht kalli hinna eest natuke puhata, "luks" hotellis, milles oli võimalus pea alaspidi magada,padjapüürid olid auklikud, konditsioneeri polnud, rätikud olid tumehallid, mingid elukad tantsisid vannitoas...Lõpuks olime sunnitud toa eest maksma 1200-RS+12,5% luksuse maksu, mis on kohalike hinnataseme järgi jõhker kirves.Põgenesime sealt järgmine varahommik, ning otsisime endale Kannuri külakeses mere rannale kodumajutuse (2kordse maja teise korruse 4inimese peale),konditsioneer küll puudus, kuid tore pererahvas hoolitese ,et meil kõigil oleksid 3x päevas kõhud täidetud (kohalike üliheade toitudega)ja hind...oli üsna soodne;)

Åsne Seierstad "Kabuli raamatukaupmees" ja Mike Horn "Null Laiuskraad" Kahju muidugi,et meie raamatukauplustes nii vähe reisiteemalist kirjandust leiab,LP´si jagub küll,aga sellist mõnusat lugemist võiks tiba rohkem olla

Kui 10k jääb pärast lennupileteid ja auto rentimist kätte,siis soovitaksin Hispaaniat.olen ise 3a.jooksul 2korda seal käinud,ning vaatamist jaguks veel väääga pikaks ajaks.Viimane kord sõitsime(samuti 4inimest)Malagast rannikut mööda Gadiz´i välja(nii rahulikult,vahepeal rannas peesitades)tee peal külastasime Gibraltarit(3ööd),Tarifat(surfarite lemmik paik ja väga kaunis linnake)Jerez(kus käisime bodega´s,siis õigemini mitmes sherry valmistamise nö.mõisas)Jerezi kindlustes(kohapeal 2ööd),aga Gadiz on euroopa vanimaid linnu,ning seal jagub samuti vaatamist küll,eriti kui toimub mingi tseremoonia(neid jagub seal küllaga).Tagasi tulime läbi Rhonda,linn mis on ehitatud kalju servale(väga muljet avaldav).Kahe linnaosa vahel oli paras kuristik,ning üle selle sild,mille ületamine juba parast kõhedust tekitas+kohalikud muuseumid.Tagasi põrutasime Costa Del Soli kaudu(kus veetsime 7päeva).Malagas on Picasso muuseom,mida soovitan külastada,ning paar hästi säilinud kindlust.Meie olime 2nädalat ja kulutused olid puhtalt hotellide(ca.25-eur per koon öö)pubide,vaatamisväärsuste peale ca 1000-eur nägu,aga nagu siin mainiti,saab ka hulga odavamalt. Teise kohana soovitaksin Kreekat,võrratu elamus...ja loodus....