jannos

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
2 postitust
63 kommentaari

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Itaalias pakub talverehviga autosid Sicily By Car. Ajuti need talverehvid ei ole meie mõistes päris talverehvid aga paremad ikka kui suvised. Ketid peavad igas rendiautos olema, see on põhjaosas kohustuslik. Kettide alla panemine pole aga lihtsamate killast tegevus, targem on kohalike abi paluda kui vähegi võimalik. Soovitan pingutada talverehviga auto nimel. Peale seda kui pimedas järsul mäenõlval suvekatega ketid lõgisemas sõitsin....ei tahtnud mõeldagi mis saab kui mõni järgi annab.

Siis võta krediitkaart kaasa, lenda kohale ja nõua Joyrentist autot. PS. Itaalias tahetakse ca 1500-2000 eur deponeerida su krediitkaardilt autorendil.

Sellest kohast rentisid http://www.economycarrentals.com ? Kui tegemist on maakleriga, mida ta ilmselt on, siis peaks Sulle olema tulnud ka tegeliku rendileandja nimega voucher.

Mina läheks sellega külmalt kohale ja nõuaks autot. Andku suurem kui seda klassi ei ole.

Kui voucherit ei ole veel nõuaksin raha tagasi, mis on igati loogiline kui nad ei suuda teenust osutada.

Küll aga jätab see veebileht sellise mulje, et pigem ei rendiks ma selle kaudu üldse mitte midagi, mitte kunagi, isegi tasuta ei võtaks. Üritasin leida ka teenusepakkuja nime ja asukohta aga ei leidnud. Loodetavasti saad raha tagasi.

Minu arust on Itaalias parim agent autoeurope.eu

Itaallased on tuntud suure tagatise tahtjad. Kui ma küsisin, miks nii palju kui kõik on kindlustusega kaetud siis vastus oli, et no see on selleks, et te ei jätaks autot kuhugi bensiinijaama maha ja ikka tagasi tooksite. Olen rentinud kaks korda Bergamost ja ühe korra oli deposiit 1000, teine kord 1500. Rendileandja oli Maggiore.

Maggiore on minu hinnangul kõige mõistlikuma hinnatasemega. Deposiiti pandi 1500 ja probleeme ei olnud.

Registreeri auto mõne kohe registrist kustuva ettevõtte nimele. Pärast lihtsalt astud lennujaamas välja ja jätad võtmed ette ning tervituskirja uuele valdajakandidaadile klaasi alla.

Inkasso on üks pseudoprobleem mida inimesed pelgavad. Saada nad lihtsalt pikalt ja kirjad avamata prügikasti. Kui keegi midagi tahab siis palun, pöördugu kohtusse. Kui hotelli suhtumine on selline ja sa ei ole kuhugi oma kaardi andmeid ega isikukoodi andnud siis saada nad lihtsalt jalga puhkama ja isegi kui kohtusse jõuate siis ütle, et vabandage, see ei olnud mina ja ma ma ei tea kes minu nimel bronni tegi. Isiklikult arvan, et ei viitsi keegi nii nõrga asjaga kohtusse minna. Nagu öeldud, inkassot ära lihtsalt pane tähele.

New York Pass'iga saad vist paadisõidu ka, meil oli vist kuidagi poolik ring pileti sees aga võtsime täis ringi ümber Manhattani ja panin paar dollarit juurde. Olin kahtlev alguses aga pärast väga rahul. Ca 3h võttis.

Oskan soovitada ka laevasõitu ümber Manhattani. Ühistranspordi koha pealt mulle bussist seal maal head muljet pole jäänud, katsu rongi/metrood eelistada. Cenral Parki kõrval on loodusmuuseum, seal võib päeva veeta. Lihtsalt jalutamine on ka täiesti tore ajaveetmisviis, igal sammul midagi näha. Sõitke Brighton Beachile näiteks metrooga. Burgeri kohtadest Wendy's on oluliselt etem kui McD vms. Aga jah väljas söömine on suts kallim kui võiks arvata, samas leiab täiesti taskukohase hinnaga kohti niiet pole vaja muretseda. Mallides Food Courtid ja muidugi sadu kohti teisi. Auto koha pealt, võta ikka ja sõitke lihtsalt ringi, miks mitte Washingtoni päevaks ja tagasi läbi Atlantic City (odavad hotellid)

Metroopileti saad igast metroojaamast. Aprillis vähemalt vabadussamba juures maale ei lastud. Võibolla nüüd on remonditööd lõppenud, ei ole kursis.

Kui raha väga palju pole vaata hotell kuhugi Queensi poole, sealt väga hea metrooühendus Manhattanile. Pane head pehmed jalanõud, käia saad kõvasti. Sõida leavaga ümber Manhattani, algul olin kahtlev selle suhtes aga see oli väga tore reis. Kaalu http://www.citypass.com/new-york ostmist ning kui võimalik võta nädalane vms limiteerimata metroopilet, sõitmist saab kõvasti olema. Kui hamburgerit tahad otsi Wendy's. Lennujaamast sõida linna metrooga, taksole pole mõtet kulutada. Kui võimalik ja viitsimist, rendi auto ja sõida linnast välja ka natukeseks.

Mina läänerannikul pole sõitnud, küll aga idarannikul. NJ Turnpike ja Garden State Parkway peal oli keskmine kiirus ikkagi 120 km/h ja seda kohati kuues reas korraga ja ega alla üldise keskmise kiiruse seal venida ei kannata eriti. Väikese punniga liigeldes võib see üsna ebameeldiv olla. Võimaliku õnnetuse puhul seda enam.

KLM koduleht ütleb järgmist :

For your own convenience it is recommended to complete the Advance Passenger Information form now. You can also provide this information to your travel agent, during online check-in or at a self-service check-in machine at the airport. If you depart from an airport where you can only check-in at the desk, our staff will register the data on your passport.

Since the year 2007 till April 30, 2012, as many as 28,327 malaria cases have been reported in the state of which 20,197 were in north Goa and 8,130 in South Goa. Of the total malaria cases, those afflicted by plasmodium vivax were 21,078 while those affected by plasmodium falciparum were 7,249. However, during the first four months of 2012 the state has recorded just 139 cases of malaria. http://www.navhindtimes.in/goa-news/malaria-cases-decline-watch-out

Võimalik. Ma olin Hilton New Yorkis. Peale seda enam hommikusööke ei tahtnud, tundusid suht sama nägu olevat. Portsude suuruse ja rasva koha pealt on eestkõnelejal õigus. Mõistlikumat kraami on muidugi ka.

Ma jätaks selle hommikusöögi USA-s küll hotellist (raha eest) võtmata. Kümme meetrit magusaid saiakesi ja kohvitass on valdav kogemus sellest.

Palun mõelge enne kolm korda kui oma raha sellistesse reisibüroodesse viite.

Loteriis võita on üsna väike tõenäosus. Samamoodi on malaaria saamisega. Mõlemaga võib õnneks minna, eks otsusta ise. Viimati kui ma ühte india lehte lugesin oli jutt, et malaaria on Goas tõusuteel. See kui keegi tervelt tagasi tuleb ja teatab, et probleemi pole - seda ei maksa tõe allikana väga võtta. Fakt on see, et sääsed seal lendavad ja mõni sulle londi sisse lükkab, kas saad haiguse või ei saa, eks selle järgi saad siis iga õhtu järele mõelda kui tablett hinge all pole.

“The malaria problem in Goa is mainly due to construction/ development projects and more than 80 per cent of total malaria cases are contributed by project population,” a DoHS press note informed, adding that though, the cases of malaria are reported from all the health centres in Goa, the areas under Panaji and Margao urban health centres; and Corlim, Aldona, and Candolim primary health centres are considered as malaria high risk areas in the state.

http://www.navhindtimes.in/goa-news/malaria-cases-decline

Kas Android-telefonile Eesti+muu Euroopa kohta midagi asjalikku on võimalik leida navigeerimise koha pealt. Tean Navigon'i ja Sygic'u pakkumisi aga ehk on midagi veel mida keegi telefonis jooksutab.

Vantaa lennuväljal saab kenasti öösel magada. Aga ega seda rahulikku aega seal teab mis palju nii ehk naa pole.

Rovaniemis oli küll selline võimalus aga Levi-Kittilä kandist justkui ei mäleta. Samas võib ju Rovaniemisse lennata ja sealt autoga edasi.

Meie käisime ise üle Delhi eelmine aasta ja pean ütlema, et oli ikka parem küll kui organiseeritud massrünnak. Kaks korda Finnmatkatega ka enne käidud. Lennukid olid sellised kus ei pidanud jalgu kaela taha ajama, väljumis-saabumisajad inimlikud. Hotell oli 4* ja kui kulud kokku panna siis ise minnes oli kindlasti odavam kui Estlive pakutav 4* hotellipakett. Pluss hotell ei olnud täis kalleid eestimaalasi, mis oli kohe päris tore.