Ranno

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

4 meeldimist
3 postitust
53 kommentaari

Happiness is an Attitude

18 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Alecoq arena juures on ainuke Sportlandi pood, kes müüb "Estonia" kirjadega n.ö. jalgpalli salle, nokamütse, särke.. Mujalt otsides ma selliseid asju ei leidnud.

Sooduspakkumise aeg on küll läbi, aga et Raipur lennu sihtkohana ja Chhattisgarh ise - just nimelt "in the middle of nowhere" on ülikõva koht juhul, kui sa oled minu moodi maadeavastaja :-) Seal on n.ö. "tribal people area", väga ilusad kosed, üks maailma pikimatest maaalustest koobastest, väga sõbralikud inimesed, kes rõõmsalt sind oma koju ööbima kutsuvad. Mu blogi on siin juba mõnes teemas läbi käinud :-), aga, kui veel peaks tulema sellistt pakkumist siis ära pikalt mõtle. Ma ise igatsen meeletult tagasi :-) http://indiaseiklused.blogspot.com/2013/08/2013-marekiga-kolme-nadalaga-varanasist.html

:-) Minu jaoks Indias rändamine on tähendanud Seiklust suure algustähega. On olnud ka raskeid hetki, siis kui ma ei suuda otsustada kas võtta õhtuks ingveri teed või mango lassit. Nüüd aastavahetusel kaon uuesti juba viiendale ekspeditsioonile :-) India on lahe koht, see teeb euroopa inimese tavamõistusele korraliku "restardi" ja see ongi see lahe tunne, mis paljusid meist sinna taas ja taas tagasi veab :-) Üsna mitmel korral, on olnud juhust, et kui sa arvad, et oled omaarust, kes teab kuskohas ja siis jutukäigus selgub, et no miks me eestit ei tea, teil seal natuke üle miljoni inimese, tunnete üksteist ja vii siis ka Tartust Moonikale terviseid..

See plaan on juba palju parem. Ma alati, kui oma seljakoti rännakuid kavandan, siis võtan paberilehe ja joonistan sinna nii mitu kastikest, kui on reisil päevi ja siis mängin kõik need päevad läbi (märgin tähtsamad kellaajad, hotellid, vaatamisväärsused). India rongisõiduplaanid on netist kergelt leitavad ja tänapäeval nad peavad enam vähem paika ka. Sama teen ka lennu ja bussiliinidega. Kui sa arvasid silma järgi, et sul kuskil buss sõidab 2 tundi, siis seda võid rahulikult vaat et kolmega korrutada :-) Kui paberil on kõik alternatiivid läbi mängitud ja ajakava minutilise täpsusega ;-) koos, siis tasub proovida oma piletid ka netiteel ära osta. Rongipiletid on nii odavad, et oleks patt jätta neid saatusehooleks ja siis kohapeal tõdeda, et pileteid ei ole või siis on sellesse klassi, mida väga ei tahaks. Ja kui reisiplaanid muutuvadki, siis see pole summa, mida põdeda või näiteks isegi, kui nutitelefoni teel oma piletid viimasel hetkel tühistad, siis saab keegi teine nad "oote-järjekorrast" endale ja sulle kantakse osa raha tagasigi. Kui tegu on looduskauni kohaga, siis tasub netiarvustute alusel valida endale paar kolm võimaliku peatuskohta ja lasta ilusatel vaadetel end hellitada või siis valida, mis võiks olla parima hinna-kvaliteediga hotellid või siis lasta juhusel kohapeal valik teha. Kui ise oled leplik, siis ei ole ööbimiskoha leidmine indias mingi probleem :-) Hampi võib sisse kirjutada, siis kui lähete Rajastani avastama. Liigute kaarega lääne poolt põhjast lõunapoole ja enne Hampit on Ellora ja Ajanta Caves (jäävad minugi teele nüüd tuleva jaanuari reisil), mis asuvad ligilähestiku ja on väärt avastamist ja siis reis lõpeb näiteks Palolemi rannas palmi all nagu minul :-)

Vaatasin su reisiplaani ja kui algne mõte oli liikuda mööda idarannikut, siis Hampi - Hospet jääb "natuke" teelt kõrvale. 16 päeva India mõistes on ju väga lühike aeg. Tean seda kiusatust, aga sa lähed ju Indiasse kindlasti veel :-) ja soovitan aja-raha kokkuhoiu mõttes keskenduda ühele piirkonnale või teha teekond nii, et näiteks kasutades ööronge või -busse ei oleks sihtkohad teineteisest kaugemal, kui üks öösõit. Hoiad kokku hotellilt ja päeval saad ringi vaadata. Kas saabumine just Chennaisse on lukus? Ise soovitaksin äkki Delhi, Khajurahho, Varanasi ja sealt edasi alla mööda idarannikut ja seal kuskil poogid külge ka soovitud Andamani tripi. (kuid 16 päevaga on väga kahtlane) Peaaegu sarnase ja enda jaoks erakordselt põneva reisi idarannikul tegime sõbraga jaanuaris. Panen sulle siia lingi oma risikirjale. Rajastani kohta on mul ka seal oma lugu :-) http://www.indiaseiklused.blogspot.com/

...ja kui aega üle jääb või kui Taj Mahali ajaliselt ei jõuaks, siis ma väga rangelt soovitaksin Delhis külastada: http://www.akshardham.com/ Selle külastamiseks võid julgelt varuda kogu päeva ja see on seda väärt. :-)

Ok. Kui sa näed et inimene on vormiriides ametnik, siis ei ole lihtne esimesest laksust aru saada mis sünnib. Ma lihtsalt lootsin, et minu kogemusest kellelegi teisele abi võiks olla, aga tundub, et parem on suu kinni hoida..

Mõtlesin, et mu süda ei saa enne rahu kui olen teistele hoiatuseks kirjutanud ühe jupikese, mis mul selle aasta reisil juhtus.. Oma eelnevalt koostatud reisigraafiku alusel oli mul neti teel bronnitud kõik vajalikud rongipiletid. Ühel hommikul suundusime Delhis meie esimesele selle aasta rongireisile - hommikul poole kuuesele Agra rongile. Rongijaama turvaväravate juures pidas meid kinni väidetavalt kohalik jaamatöötaja, näitas oma töötõendit ja nõudis rongipileteid näha. No näitasime talle oma e-pileteid. Mille peale tema väidab, et need piletid on kehtetud ja me peame kuskilt kassast võtma piletile templi. Mina väitma, et ma mitte esimest korda Indias ja ma tean, et nende piletitega saab reisida. Tema meid edasi ei lase, püssimees seisab ka veel ta kõrval.. Mina jonnin endiselt vastu. Kuskil kassajärjekorras seista enam ei jõuaks. Edasi suunas ta mu turismi-infosse, kus mulle lubatavat asja selgitada. Tundus, et tal polnud oma "jopet" siiski tööl ja ta jättis mu omapead sinna istuma. Niikaua, kui nad ärkasid, kohvi tegid ja mu piletit uurisid - tiksus aeg halastamatult. Nende otsus oli, et mingui ma siiski rongile. Taas turvavärava äärde jõudes, pidas see mees meid kinni ja edasi ei lase, sest meie piletid on kehtetud. Ta võib meid aidata, kui me maksame 2000Rs ja ta paneb vajaliku templi peale. Kuna ma olen Indias varemgi seljakotiga reisinud, siis jäin enda juurde kindlaks, et pilet kehtib ja lähme kontrollime koos jaama stendil asuvat rongi peale minevate reisijate nimekirja. Meie nimed olid listis, aga edasi ta meid ei lase. Ütleb, et pilet on ikka kehtetu ja meid ootavad ees suured jamad. Kuna rong oli ees ja väljumiseni vaid viis minutit, sai vastu võetud strateegiline otsus.. tuleb, mis tuleb. Ütlesin reisikaaslastele, et ma loen kolmeni ja siis ma kraban mehe käest pileti tagasi ja me jookseme rongile.. :-) Tehtud. Mees järgnes meile rongi ja ei jäta jonni. Mina endiselt mehe juttu ei usu. Meie otsus oli ära näha, kui suur on trahv kehtetu piletiga reisimise eest. Rong hakkas liikuma. Kümne minuti pärast tuli konduktor. Kontrollis piletid, soovis head reisi.. Meie jäime lollide nägudega üksteisele otsa vaatama. Ehk valge inimese petmine on nende rahvus-sport. Kõigile "algajatele" soovin meelekindlust nendega hakkama saamisel :-)

Goa hütte ise tundmata, siis tuttavate juttude põhjal tundub, et sellisei siiski Keralast ei leia. Seega ka ka antud hinnaklass tundub natz ebareaalne. Mis puuutab ilusai randu, siis ma see aasta käisin ja hulkusin seal Kovalami ja Varkala ranade ümbrustes ja tundus , et need turistikad on tekkinud sinna, kus see logistiliselt kõige parem on, sest näiteks Kovalami Light House rannast on 10km lõuna poole tõeline iludus Chowara rand ja Varkala kohta võiks öelda sama :-), et ilus, puhas, romantiline rand hakkas siis, kui olin pearannast jalutanud umbes tunni aja teekonna kaugusele.

Ise pakin juba homseks äraminekuks kohvrit ja pea pulki täis.. aga paar sõna kiirelt, et Kovalami rannas on ka n.ö bambusmajakesed olmas. Isegi netist googeldades on midagi võimalik välja kaevata - neid oli seal veel vist kaks kompleksi. Ise lõpetan reisi samas kohas, kus eelminegi aasta Cocoland bambusmajakeses, aga netis neil kodulehte pole, on vaid eelmine aasta üles kirjutatud meiliaadress, mis on cocoheritage@yahoo.com tel 0471-2481341. Kohapealt saime eelmine aasta 600Rs kahene maja ja tänavu meili teel 800Rs. Kohapeal kaubeldes ikka paremad võimalused, aga mulle see koht asukohalt ja olemuselt meeldis ja ma reserveerisin ta ära. Asub ranna keskosas ja esimeste majadade taga - randa pole vist sadat meetritki..

Ma tellisin kuu aega tagasi kõik oma India siseliinide lennukipiletid makemaytripi kaudu ja ilma ühegi viperuseta... Kommentaariks võiks isegi öelda, et väga lihtne, selge ja mugav on seda portaali kasutada ja kuna mul ei andnud ühtegi veateadet, siis ei oska ma su vigu kommenteerida.. ,et "ei ole laetud", misasi pole laetud?.. mida laadida?.. täiesti tundmatud probleemid. Proovi aga veel..

Hetkel on endal nats kiire ja pole mahti otsida kontakte, aga otsi googlist Kerala teemalisi lehti või suisa Cochini (õigem isegi otsida Fort Cochin) enda nime järgi majutusasutusi ja sa leiad neid mustmiljon :-) Ise just küsisin ühest kohast broneeringut 17. jaanuariks, kus ma eelmine aasta olin (asukohaga Hiina kalavõrkude lähedal), aga kuna nad on kõvasti hindu tõstnud siis ma vist ise ka otsin nats edasi. See aasta küsivad nad mu käest tavalise kahese toa eest 1100 ja AC-ga toa eest 1500 rupsi, mu meelest on seda palju.. Neil aastaga hinnad kõvasti tõusnud. Kui see sulle sobib siis need kontaktid võin uuesti üles otsida.Tegemist kodumajutusega.

Panin vastuse sulle su teise tehtud teema alla.

Eeldan, et jutt käib Indiast. Siis kiirtutvustuse rongivagunitest leiad siit: http://www.seat61.com/India.htm#classes . Neljakesi olemiseks sobib Air-conditioned 2-tier (AC2)

Me jõuame ka oma seltskonnaga graafiku järgi 18.01 Keralasse :-), huvitav kokkusattumus, aga su hotellid ei ütle mulle midagi, sest Kerala on ju nii suur ja lai. Me tuleme Varanasist lennukiga Cochinisse, kus ootab meid peremajutus, sealt edasi kimame Alleppeysse Bacwaters tripile ja sealt edasi Varkalasse ja Kovalami.. Enamus hotelle on mugavuse mõttes neti teel juba ette bronnitud..

Ma arvasin, et sul kõik juba olemas :-). Minul igatahes on. See, et seal kiirelt liigutama peab on tõsi, aga kui oled juba ühe pileti bronninud, siis teised lähevad juba kiiresti. Kui sa võtad pileteid korraga rohkem kui endale ja kindlale seltskonnale, siis saad seal koostada enne bronnimist oma seltskonna listi, kus saad ka ära määrata oma koha eelistused näiteks second sleeperis ja siis läheb bronnimine ka sivem. Seal, kus küsitakse reisijate nimesid vajutad vaid nuppu ja lisad kõik nimed ühe korraga. Proovi, küll see vilumus tuleb :-) Minu pika teekonna ainsaks komistuskiviks sai rongipiletid lõunas Alleppey ja Varkala vahel..., aga veaks mainib, et ei saa ühendust mingi databaasiga.., aga tegelt on mul ükskõik. Eelmine aasta sai rongiuksel rippudes ka sõidetud ja mingi varjandi leiab ikka :-) Tegelt küsimusele vastus ka, et alternatiivina võid proovida Indiamike foorumis pakutud portaali www.thomascook.in (endal sellega kogemus puudub).

Sain just täna ümbrikus 4 passi soomest tagasi. Ümbrikul märge, et selle eest tasutud 6,5 eur. Aega võttis täpselt 2 nädalat.

Uurisin nüüd taas kohalikelt selle rongiliikluse kohta ja öeldi, et uus prognoos on, et äkki siiski jaanuari algusest hakkavad rongid käima.. nii, et sellega ei tasu siiki väga arvestada. Aga õnneks käivad ju bussid ja mina liigun hea meelega bussiga. Nats lahedat bussisõidu elamust kulub alati reisile ära ;-)

Ma panen Delhi- Agra- Khajuraho- Varanasi- Darjeeling ja siis alla Keralasse. Hotellidest bronnin toa vaid saabumisel Delhisse, siis Khajurahosse (olen sealse hotellimehega mõningaid kirju vahetanud) ja Varanasis, sest eelmine aasta me jooksime seal muidu pool päeva mööda Ghat-te, et sobivat hotelli leida, nüüd on enam vähem pilt selge ja tean kuhu minna tahan.. Mujale ei viitsi ette bronnida.. mingi seiklus ja närvikõdi peab ka jääma. See on nii lahe maa, et mida rohkem sa saatuse hooleks jätad, seda suurem seiklus tuleb :-)

Ma ka jaanuaris minemas ja sinu varasematest postitustest lugedes, et natuke isegi sama maršuuti kui sina :-) Vaevalt et keegi oskab ette ennustada, mis seis seal jaanuaris on.. Loodetavasti saavad selleks ajaks oma streigid streigitud ja elu läheb edasi. Vahest peab ju õnne ka olema? :-)

Rongiliiklust Khajurahhose lubati oktoobri keskpaigast, aga kas see ka tänaseks reaalsuseks on saanud.. ei tea. Ise võin vastuse anda umbes nädala-kahe pärast, siis kui hakkan oma igasugu asju ette bronnima. Kui mahti, siis kaeva indiamike.com -st. Sealt leiab reeglina vastused igasugu Indiateemalistele küsimustele :-)

Ebastabiilsusest loen ma vaid lehest ja näen telekast. Ise ei tunne ja tuttavate seas ei näe.. ei oska karta, mida pole käega katsunud. Küllap siis kuskil ikka on. Elan oma tavapärast elu edasi ja reisin ka .-)