trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Alati on tore mõistus ka teistsuguste ajalookäsitluste jaoks valla hoida. Kui otsida Google'ist "Jesus Tomb" või "Tomb of Jesus", siis tuleb huvitavaid stoorisid. Näiteks: http://www.tombofjesus.com/2007/home.html http://www.goacom.org/overseas-digest/Religion/jesus-in-kashmir.htm

Siit saad lugeda ühtteist Goa kohta, aga juttu on ka Taist, Malaisiast ja muust. ivaretto.blogspot.com

Goas võiks paljudel beachidel käia. Vahemaad on väiksed. Erinevusi on palju, Palolem on üks tuntum, aga ega see tähenda, et teised kohad palju halvemad oleks. Vanast hipilikkusest on seal vähe järel, aga legend elab. Goas on muidugi ka väga segaseid kohti, kus ainult saksa ja rootsi eakad tšarterturistid viibivad. Seal on väga igav. Palolemis on peaaegu kõikide hüttide ees rannal või kohe sealsamas söögikohad. Üle-eelmisel aastal maksin novembri lõpus hüti eest 350 ruupiat päevas (pisut alla 100 krooni). Kui hooaeg pole veel alanud, siis tasub ringi vaadata ja hoolega kaubelda. Detsembri keskel on juba raskem odavalt majakest saada, novembris aga küll. Minu elamine oli palmide vahele õhku ehitatud duši ja wc-ga. Ees rõdu päikeseloojangu poole. Lihtne ja mõnus. On muidugi palju kallimaid kohti ka. Lärmakad on need ööbimiskohad, kuhu juurde on ehitatud statsionaarsed restoranid. Tunned need ise kohe ära. Neis kohtades käib öösiti pidu. Palolem areneb muidugi kiiresti, nii et värskeid andmed võivad erineda minu omadest.

Phuketist ei maksa tõesti paradiisimõnusid otsida. Pattayast samuti mitte. Kui on natukenegi viitsimist, siis minge Koh Lipe'le. See on imepisike saareke Malaisia külje all, maismaast üsna kaugel. Sealt leiab vajadusel nii rahu kui ka pidusid. Väga väike saar - vähem kui tunniga jalutab ringi peale. Kõik eluks vajalik on olemas, rannad on kaunid, korallirikkad, vesi kristalne, elamispaigad korralikud ja odavad. Lipe'lt saab vajadusel ka otse Phuketisse. On kiirpaadid ja aeglasemaid ka. Lipe'lt on lihtne minna ka edasi Malaisiasse ja Langkawi saarele. Langkawi on muidugi turistikas, aga kui sealkandis olete, siis tasub ikka läbi minna. Vaatamist on palju. Taist lähevad bussid otse Kuala Lumpurisse välja. Sõit öösel, istmed käivad peaaegu horisontaali. Ainult prussakad võivad segada, kui kedagi peaks see huvitama. Öösel neid muidugi ei näe ja ei tee nad inimesele midagi. Elavad kuskil ümber oma elu. Seega soovitus: kui tahate ilmtingimata Phuketis ära käia, siis käige. Peatuge paar päeva ja siis istuge laevale ning sõitke Lipe'le. Ümbruskonnas on veel teisigi saari, kuhu saab ka lihtsalt minna. Lipe'lt saab edasi Malaisiasse Langkawile, aga selleks tuleb mandrile sõita, et piiriületusformaalsused läbi teha. Langkawilt edasi Kuala Lumpurisse, vahepeal võib sisse põigata Penangi saarele ja selle pealinna Georgetowni. Vahemaad pole väga pikad ja piletihinnad normaalsed. Kuala Lumpurist edasi võiks minna Borneole. Kõik see saab normaalselt toimuda ainult õigel aastaajal, eriti puudutab see Borneol käimist, sest vihmaperioodid on isegi Malaisia siseselt täiesti eri aegadel ja sademete hulk võib paarisaja kilomeetri raadiuses erineda kümneid kordi.