kevin

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
14 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Lihtne oli avada arvet Lloydsis, polnud vaja midagi tõestada.

Hotellikett Etap on samuti väga soodus koht ööbimiseks, kui jõuad hiljem siis pead automaadis ennast sisse registeerima. Siis saad oma uksekoodi, muide toad on täiesti korralikud. Kõik on olemas, kuigi ehk palju tagsihoidlikum kui mõnes nn. tavalises hotellis. Aadress on siin: http://www.etaphotel.com/gb/home/index.shtml

Arvatavasti on ikka bussiliinid kõige soodsamad, kuigi aega võtab see reis kusagil 10-12 tundi. Bussid väljuvad Victoria keskbussijaamast, hea võimalusena on veel olemas ööbussid. Õhtul lähed Londonis kella 22.00 väljuvale bussile ja magad seal rahulikult ja siis oled hommikuks Amsterdamis. Täpsem info siit: http://www.nationalexpress.com/coach/index.cfm

Üldse näitas see tuhapilv kui habras on kogu Euroopa transpordisüsteem kui näiteks lennukid nädal aega ei lenda, ehk sellega seoses saab tuult tiibadesse ehk Rail Baltica ja Via Baltica, samuti väga hea meelega sõidaks ju ka kiirlaevaga otse Saksamaale.

Jäävad paariks päevaks natuke kalliks (ööpäev u25EUR), Vähemalt Hollandis on küll need P+R parklad korralikult valgustatud ja öösel videovalvega, päeval on valvur ka kohal. Samuti läheb sealt kõrvalt alati ühistransport.

Ümber Amsterdami asuvad Pargi ja Reisi parklad kuhu saad rahulikult oma sõiduki jätta ja minna linna asju ajama. Lisaks sellele saad sealt parkimise eest tasuta piletid edasi - tagasi sõiduks:) Täpsem info ja asukohad on siin: http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/

http://www.stayokay.com päris viisakad kohad mõistliku hinnaga.

Tegelikult on mõistlikum teha nii, et panna minibussi järele haagisuvila kus on kaheksa magamiskohta. Sellisel juhul saab võtta poole rohkem rahvast kaasa. Samuti on teha palju mugavam teha kohapeal ringsõite kui haagis jätta kämpinguplatsile.

Aga kust võiks üldse leida testimiseks seda uut TomTom Anne häält:)

Soovitan Poola hoopis öösel läbida, saab tunduvalt kiiremini...

Selline parkla asub Central Stationist mõne trammipeatuse kaugusel, parklas on valve. Samas seal lähedal on kohe selline asi: http://www.campingzeeburg.nl/index.html Kui on küsimusi siis anna teada:)

On järgmine, alusta Tallinnast kella kolmest päeval korralikult väljapuhanuna. Kui oled perega siis vajad ka lisapeatusi niisiis tuleb pisut rohkem aega arvestada. Esimene etapp Tallinn - Kalvarija 645km Sõiduajaks arvesta 9 tundi. Kohal siis 00.00 (Poola aja järgi 23.00)Seejärel soovitan juua üks kange kohvi ja ööga sõita maha vähemalt Saksamaa alguseni Teine etapp Kalvarija - Berliin 929km Sõiduajaks 14 tundi. Asi millepärast Poolat öösel läbida, on nimelt selles, et päeval palavaga ja selle hirmsa liiklusega on üks paras peavalu, võid näiteks kolme tunni jooksul läbida ainult 100km. Seda eriti Warsawi ümbruses. Alates kiirteest läheb juba paremini, seda on küll ainult paarsada kilomeetrit, kuid oluliselt kiirendab teekonda. Kohal oled siis kusagil 12.00 hommikul. Oled nüüd Euroopas ja järgmised 20 tundi jääks puhkamseks. Stardid järgmisel hommikul kell 8.00 Kolmas etapp Berliin - Brüssel 771km sõiduaeg 7tundi. Kohal oled kell 15.00 Kokku kulub minekuks kusagil 48 tundi.

Kilomeetreid tuleb sulle kokku ehk kusagil 4600, kütusekulu siis ehk 6400kr. Lisaks siis ööbimised,laeva ja praami või sillapiletid, odavaim võimalus saada Saksamaalt Rootsi on sõita praamiga. Samas jätaks muidugi unustamatu mulje sillaületus:) Selline üldine rusikareegel on 1000kr inimene 1 reisipäev. See kõik oleneb kui palju on ka kaaslasi.