trip-krainetrip-ukraine-dark

prints25

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
9 postitust
19 kommentaari

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

2013 a. sõitsime kogu Sri Lanka jalgratastega läbi, põhja ei soovitatud minna, kuna seal nn. Tamili Tiigrid, mässulisi, võib olla. Pealinn Colombo on suur ja huvitav linn, tihe liiklus ja sigin-sagin. Umbes 120 km Colombost saare keskel sõita on Kandy linn, mis on vana iidne Kuninga lossiga linn ja praegu Ülikoolilinn, asukoht mäe tipus, st et ligipääs on pikad 15 km ja järsud tõusud umbes 6-10%, jalgratastega päris raske. Kohalikud on väga sõbralikud, "restoranis." söövad ilma noa ja kahvlita :) Linnapark on suur ja ilus: tiigis ujuvad vabalt suured kalad :) ahvipärdikud jooksevad ringi. Linna ümber suured mäed , jalgrattaga laskumised ja tõusd.. vaja oskusi.

Huvitav ,et on saarel kõik erinevad usud sõbralikult koos . Moslemite küla, kus valgetes kitlites toimetasid moslemid, oli väga lahe vaadata. Buda - hindud, moslem ja Kristuse usk: kõik on koos ja tundub et on sõbralikud. Lõuna osas SL saarel suvituspiirkond, väiksed ja mõnusad rannad, öösel kuuvalgel võivad suured kilpkonnad India ookeanist välja ronida ja liiva sisse auke kaevama, munema ulla…:), Kohalik vana mees, kes metsa vahel, ananassi ja banaane pakkus, mees kutsus oma tuppa ka ja elamine oli nagu rehetalu 200 aasta vanune :) saarel on moskiitod suur nuhtlus, magama peab net (võrguga)

KOSIKORN ongi selline pank, kes viisat vm ei uurinud. Netis ei tea, ava tema koduleht, ehk nüüd juba saabki konto neti teel avada. Aga mina käisin kontoris kohal, kui tegin konto. Pangakaartile saab kontoris sulas raha panna, võib-olla sularaha sissemakseautomaadid ka ehk kuskil. Edaspidi kõik Väga ok, tasuta raha väljavõtt ainult rohelistes ATM-des. teist värvi ATM -des tasu eest. Parem ikka kui sularahapakk taskus ringi joosta.:) Eestisvm välismaal saab oma kontot vaadata ja kui on kõrge kurss, siis on õige aeg ja mõte raha kaartile kanda. Kursimuutusega võimalik ka suurt raha teenida :) Peab aastalõikes asja jälgima ja õigel ajal ülekanded tegema Kaarti konto hooldustasu oli ka, kui raha kontole ei jää, panevad konto varsti kinni. Muidu tiksutavad iga kuu hooldustasu maha.

Ma käisin nov 2014 lõpus, siis oli kurss 100€ - 4100 bax.

€i kurss mida mäletan oli veel krooniajal: 100€ - 5000 bahti

Muide turist, kes rohkem Taimaad külastab, võib avada pangakonto Kasikornbank kontoris (roheline värv), saab pangakaarti jm. Võib-olla kuskil veel aga mina tegin Kasikornbank kontoris. Eestist saab pappi enne reisi juba üle kanda ja kohapeal ka raha panna pangakaartile, Kasikornbank kontoris Ksikornbank ATM -st bahti väljavõtmine tasuta ja ei pea sularaha 2000 € :), taskus ringi matkama Väike hooldustasu ja kui kaart ära kaobki või unustad pin, siis saab passiga kontorist uue kaarti teha.

Midigama Beach, meelde tuli.. : ) , see veel ilusam mõnusam kui Unawatuna

Gldsuranga Gld facebookis, Ta elab Unawatuna Beach Kui kuskil midagi osta siis Colombo, Kui edasi mere ääres Matara suunas sõita, tuleb umbes 5 km pärast veel üks imeilus lahesopp rand , ei mäleta nime, aga Unawatuna ka ok.

Soovitan Air Asiaga seal liigelda, siit (Euroopast) vaata kõige odvamad kampaania piletid aasiasse ja sealt seikle edasi. Endal sama plaan jalgrattalaager kuskil teha, Laenutada rattad ja siis kohapeal kõik ära vaadata ja teise riiki edasi ja seal sama. Pikki plaane ei tee, kogemused näitavad, et kõik sujub iseenesest :)

Meeldiv kogemus oli Lennureis Tallinn - Utapo. Väga maitsvad toidud, 3 korda saab süüa. Negatiivne lisand on 2 vahemaandumist, Positiivne: jääb ära Soome lennuväljal passimine ja Bankokist edasi 3 tunnine taxo(buss)sõit.
Lennupilet 9900.-EEK ....................................... Ebameeldiv kogemus oli Lennureis läbi Soome Taisse. Eelmisel aastal oli Finnairi lennuk viimase piisani rahvast täis.... soome keel, paksud soomlased ja väiksed lapsed askeldasid lennukis pidevalt. Negatiivne lisand Lennureisile tuli juurde Tallinn - Soome... Vantaa transiittsoonis tüütu ootamine, mis tagasitulekul oli eriti vastik... (ca 5 tundi varahommikune ootamine Vantaal) Lennupilet 15 000.- EEK

http://www.agoda.com/asia/thailand/pattaya/green_park_resort.html

Bronnisin hinnaga 1,680 THB . Kui kohale jõudsin, küsis naisadminn, toa eest 2800.-THB Mis teha, ... aeg oli hiline ja peale väsitavat kohalesaabumist polnud valikut...:) Võib-olla oli see erandjuhus? Kas ma oleks pidanud enne ära ka maksma siis või?

ainult shoppamise( pagas 25 kg )pärast ei ole mõtet minna Bankoki, sest transpordi hind sööb kasumi ära..:)

Bronnida hotelli Tais on mõeldav, ... aga Bronn ei pruugi seal maal alati meie mõistes kokkuleppe-leping olla,..., Üllatus, üllatus ootab,.. kui kohale jõuate - valged ja päevitumata Fallangid... Peab valmis olema, et Hotellis kohti ei ole või siis on, aga 2X kallima hinnaga ruum, mis kokkuleppe-lepingingus lubatud... Arvestades, et kui esimene päev(kord) olete Tais + peale pikka lennureisi on ajavööndi uim ja poolmagamatuse tunne, .... peate tugev olema, ... et järgmisesse hotelli küsima minna ,... ja kui seal ka ei ole vaba tuba hea hinnaga ... siis tuleb edasi otsida... Soovitav on pagas siiski kuhugi maha panna, ja ilma sebida... Kesklinnas 3+ hotelli eest norm maksta kolmekesi suures toas 1800 bath (ca600eek), küsi tuba ilma hommikusöögita (sest sinna ei viitsi minna te niikuinii...:) Kui vaja, saab toitu ja jooki tellida Room Servicest, aga linnas igal-pool super söögivõimalused.

Tulin just Taist oli väga super, Vaatasin siin praegu oma kontoväljavõtet...
ATM-ist 2000 bathi sularaha välja võttes,... 2000 bathi pealt on teenustasu 46, eeku. Kaubanduskeskuses pangakaardiga maksmisel ei ole teenustasu ja kurss ka normaalne. Järelikult ikka tasub seal maksta pangakaardiga, kui saab. Peale selle, kui pangakaart taskus mingil põhjusel pooleks murdub, tasub see teibiga kinni liimida ja proovida erinevaid ATM-e, kui kiip pangakaardil olemas, siis saab ikka raha kätte mõnest ATM-ist...:) Mõni ATM ei pruugi katkise pangakaardiga aga raha välja anda.

Kas peale seda, kui proua Merle Parts õhtusel Pattaya Walking Streetil jalutamas käis, hakkas igasugu putukaid ja hallitust (hallukaid?) nägema? Ega see pole kohtunikule kerge jh...

Tais 100 Euro ost 4935 Bathi kätte Eestis 1570 EEK ost 4769 bathi kätte

vahe on 166 bathi, ehk 53 krooni

Broneerisin interneti teel Pattaya Green Resort Hotelli 1500 bath/öö,2 nädalaks ... Kui kohale jõudsin, siis 1500 bathi asemel küsis admin 2800 bathi 1-toalise eest...??? 3* kohta suht kallis... Vaidlesin, siis seal ja nõudsin ja palusin läbisegi, väljaprinditud bron näpu vahel,... aga ei midagi ... Kas tulin siia puhkusele või närveldama? Ühe öö ööbisin seal, sest olin väsind ja ei viitsind jamada.... Järgmisel päeval leidsin ühe kohaliku eestlase kaudu
Hinnaga 2800 bathi/nädalas ... väikse hotelli,...