Viimased kommentaarid

Asi on siiski grupi juhis, mitte reise korraldavas firmas. Ise käisin ka Sandberg Reisidega matkal, eelmisel aasta juuli teisel poolel Islandil. Karja juhiks oli Eveli Habakuk ja kõik, kes seltskonnas olid, jäid suurepärase reisiga rahule. Kõik, mis oli planeeritud, ka toimus. Ning toimus tõrgeteta, vaatamata kohati päris hullule ilmale. Nii et pole vaja siiski kutsuda üles boikoteerima Sandberg Reise, et selle läbi elada välja oma pettumist reisis.

Selle aasta suvi on osaliselt sisustatud matkaga Islandil. On veel mõned ideed. Ise otsin ka mõnda matkakaaslast, keelega oleks ühised huvid. Ka mind huvitab loomade ja loodusrahvaste pildistamine. Kui tahad ühendust võtta, kirjuta meilile tige.lopi@solo.delfi.ee. Siis saaks pikemalt rääkida, kui siin foorumis.

Jõgevalt ei tea, aga Puurmanist allavoolu olen kanuutanud. Takistusi on vähe, vaid mõned vettelangenud puud; kärestikke ei ole. Laagrikohad olid meil Kirna küla juures ja Põltsamaa jõe suudmest veidi allavoolu. Seal olid mingid onnid ja lõkkekohad. Ümberringi puutumatu lehtmets, mitte ühtegi inimest. Loomadest oli palju põtru ja kopraid. Igal juhul tasub minna.

Huvitav reis teil. Tahtsin küsida seda, et miks teil oli vaja relvastatud saatjaid osades kohtades? Ise olen käinud mõne aasta eest Omo kandis (ka murside juures), kuid mingit relvastatud saatjaskonda ei olnud vaja. Kas see oli kohalike turismifirmade nõue või on olukord läinud riigis rahutumaks?

Ole pipragaasi pärast mureta. Lubatud see ehk ju ei ole, kuid olen ise pipragaasiballooni äraantavas pagasis (seljakotis) kaasa vedanud (selle eelnevalt tihedalt kilekotti mässinud) ja on ilusti kohale jõudnud (nii Taisse, Madeirale kui ka Etioopiasse).

Mehhikos ei ole nendega käinud, küll aga Egiptuses kaks korda (ringreis ja Niiluse läänekalda Sahara) ning mõlemad reisid olid suurepärased. Seega julgen soovitada Gondvanat küll, et nendega reisile minna.

Eks ettevaatus ole vajalik, aga tegelikult oleksite võinud ikka Leninile minna küll. Mul käisid kaks head kolleegi juulis-augustis Kirgiisias, kokku kolm nädalat. Neil oli renditud auto koos kohaliku juhiga ja nad kolasid kõikjal ringi (ka Alai orus ja Ošis). Oš oli küll pooleldi maha põletatud ja autojuht näitas ka üpris võikaid videokaadreid "sõja" päevadest, kuid kohalikele olla antud karm korraldus välismaalasi mitte puutuda ja neil ei tekkinud kordagi ühtki insidenti. Igal juhul oli neil liikumine vabam, kui mul endal 1996. aastal, mil Alai orus olid kõikjal Venemaa piirivalveväed. Nii et minge järgmisel aastal kindlasti.

Olen sealkandis korra käinud. Vorkutast saab edasi rongiga (Vorkuta - Labõtnangi) mõnda raudteepeatusse (110 km, 141 km, Harp). Sõidab küll kole aeglaselt, kuna raudtee on küllaltki nigelas seisus, aga kohale veab ära. Peatus "110 km" on veelahkmel ja sealt on matka alustada päris hea. Ise kasutasin mingeid NL sõjaväe topograafiliste kaartide fotokoopiaid, aga peale matka sai need tagastatud. Mingisuguseid kaarte on ka raamatus "Oledeneniye Urala", kuid internetis pakutakse müügiks päris heas mõõtkavas Vene sõjaväe topograafilisi kaarte (http://mapstor.com/map-sets/travel-maps/polar-ural.html). Marssruudi panete kindlasti ise paika, kuid väga ilusad kandid Polaar-Uraalides on Rai-Izi mäed ja Štšutšje ja Hadata järved. Tegelikult on kogu loodus seal võrratu ja inimestest peaaegu puutumata ning kui ilmaga ka veab, siis on kõik ok.

Krediidiinfo andmetel neil maksuvõlg puudub. Aga mine kohale nende kontorisse (Narva mnt. 7, III. trepikoda, II. korrus Tallinn E-R 09.00 – 20.00; L 10.00 – 18.00; P 11.00 – 17.00). Meilivastust võid muidu ehk ootama jäädagi.

Amazonase vihmametsa teeb Eestist reise näiteks Medellin Live. Planeeritav Peruu retk on neil vist selle aasta sügisel. Vaata nende kodukalt järele.

Kui see Travel In on Travel In Tours, siis soovitaksin vaadata ka selle firma andmeid Krediidiinfo lehelt.

Võta turismifirmade lehelt lahti kasvõi TensiReisid. Seal on veel saadaval päris häid reise, nii Norrasse kui Gotlandile ja ka mujale.

Mis sorti reisimist Sa eeldad? Reisipaketiga saad minna ikkagi vaid sinna, kuhu see pakett ette näeb. Kas metsikuna seljakott seljas kusagil käimisest oled huvitatud? Või tahad rohkem rannas vedeleda? 10000 krooniga on võimalik Kreetal ära käia küll (oma kogemus). Kas mingi muu piirkond Sind ei huvita?

Oleksin asjast huvitatud küll. Kui kindlat seltskonda veel koos pole, võta ühendust. Meil on: tonu.keskyla@mail.ee

Millal Sa minna planeerid ja kui pikaks ajaks? Ning mis Sa arvad ettevõtmise eelarveks tulevat? Üks tuttav tuli hikjuti Gabonist ja kiitis ka sealset maad.