seran0

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Erinevatel rendifirmadel on erinevad nõuded. Kuid mingi tagatis peab kindlasti olema...kas siis sularaha või krediitkaardi näol.

Kuna on siiski talveaeg, on ilmad suhteliselt vahelduvad, kuid keskmiselt siiski 25 kraadi. Iseasi, kuidas taevas on. Sõltub täiesti kuidas joppab. Vihmaperiood on läbi. Üldiselt nagu Eestimaa suvi:-)

See on tagatise jaoks, kulla mees:-) Ise rentisin kohapeal masina. 50 euri tagatiseks ja voila...

Mis jama sa ajad. Euroga saab igas kohas kohapeal maksta, kuna see ongi riigis kehtiv maksevahend! Autorendiks on vajalik juhiluba, isikuttõendav dokument ning vormistatakse paberid. Sulle antakse dokumendid ning avariivestki ja tee minekut!

Terve linn on autorendifirmasid täis, kuid hinnatasemed on erinevad. Tagatis on rentimisel igati loogiline. Tavaliselt on see mingi 50 euri. Seega täiesti mõttetu on minu arvates pikalt autot ette bronnida ja kindlasti kokkuvõttes ka kulukam. Ainult, et jah, usaldusväärsuse küsimus on teine asi. Meil juhtus nii, et pildiloleva Jeep Wrangleri asemel ootas meid järgmine hommik KIA:-) Aga lahtist autot ei soovita, olud ja ilmad on nii erinevad ja lõpuks einäe Te sealt kileakna tagant miskit.

Mis puutub parkimisse, siis sinistele ja kollastele aladele eisoovita parkida. Santa Cruzis jms. suurlinnas on ka parkimismaju, mis on suhteliselt soodsad!

Kiirteel oli päris müstiline, kui isegi pimedas 120km tunnikiirusel sööstati meist, kui seisvast autost mööda. Politseid pole tõesti kusagil.

Head puhkust!

Huvitav küll, millisel Tenerifel küll Sina käisid? Meie saabusime sealt eile ja oleme kõik pruunid ja ülepäevitunud. Tuult oli healjuhul mõnel päeval ning ookeani ääres on alati tuul. Kohati oli lausa liigagi palav seal:-)

Hea varustuse saamiseks eipea tingimata Sukeldumisklubisse minema. Mina sain väga korraliku varustuse Matkaspordist. Tõsi küll, mask ja toru kokku kusagil 1200 eeku, kuid hind õigustas end täielikult. Väga korralik varustus.

Taba on tegelikult üks väike küla, kus asub Egiptuse-Israeli piir. Taba külas endast on Mövenpick ja Hilton. Ning siis kohalike elanike elukohad. Turismitänavat, promenaadi, turgu kui sellist pole olemaski. Restoranid ja poed asuvad Hiltoni ja Mövenpicki territooriumil. Kohalikud nn. kauplused on bussijaamas. Need on rohkem sellised putkad.

Noh paraku selles pole Top Tours süüdi, vaid hotellid, kes bronnivad kohti yle. Sain ise samasuguse kõne täna. Kuid pakuti Taba ning paremaid võimalusi. Ei näe põhjust kurtmiseks:-)

Kuidas nad seda põhjendasid? kas lennukis pole kohti või hotellis?

Paar aastat tagasi sai käidud Kairos. Valisime 2 päeva Kairos ja meie reisikorraldajaks oli Toptours. Meil oli 2 väga head giidi: Kaie ning Aiman (kohalik).

Väljasõit siis öösel 2 paiku, 6 tundi bussisõitu ja olimegi Kairos. Vahepeal oli mingis rekkameeste peatuskohas ka hommikusöögipaus.

Järjekorda küll ei mäleta, kuid käisime prohvet Muhameedi kloostris, papüürusepoes, lõhnapoes, Kairo muuseumis, muidugi püramiidide juures, ka kullapood oli, kuid see oli meie söögipeatuse juures ning igaüks võis seda vabatahtlikult külastada. Khal-al'i turul sai käidud. Tutvustati ka Koptide linnaosa, päris mitmes kirikus ja moshees sai käidud. Lisaks veel viidi kohta, kust sai alguse Kairo linn.

Esimesel õhtul, kui rahvas oli hotellidesse ära paigutatud, sai ka iseseisvalt linnapeal hulkumas käidud. Kuid liiklus seal on nii tihe, et iseseisvalt üle tee minek oli suht suur probleem. Üks kohalik noormees siis abistas meid ja otse oma isa lõhnapoodi.

Üldiselt meil jagus aega igalpool käimiseks väga lahedalt, vahel oli lausa liigagi palju aega.

Mis puudutab püramiide, siis oli võimalus käia ka ühe sees vaarao hauakamrbiga tutvumas. Väga madal käik viis sisse..kõigepealt liikusime allapoole ja siis ylespoole ning oligi hea võimalus hauakambrit seestpoolt uudistada. Õnnestus ka mingis ruumis viibida, kus valmistati surnud vaaraosid palsameerimiseks ette. Kusjuures see pold ekskursiooniprogrammis sees. Teised sinna eisaanud.

Toptoursil olid asjad kenasti paigas ja sujusid hiilgavalt. Kusjuures vastavalt hotelli tasemele, kellel palju tärne sharmi jaoks tellitud, majutati Kairos samamoodi. Kui meil oli ikka 5 tärni, majutati meid Kairos 5 tärni hotelli.

Bussisõidu vältel sharmist kairosse ja tagasi rääkis giid Kaie Egiptuse ajaloost ja palju muudki seoses Egiptusega..vaaraodest ja tänapäevast. Oli väga põnev kuulata.

Tagasi sharmi jõudsime teise õhtu hilisõhtul.

Siiani head mälestused:-)

Kas sinna optilisse kilekotti tavalise digiseebikarbi võib ka panna?