Viimased kommentaarid

nii et otse Itaalia müüjaga garantiiasjad ajada? (St. a la Overall'ga on siis hinnakirjajärgselt teenustasu)?

Kui siin nt. mingi vigane seade remontida ja tsekid esitada (nt. Itaalia poele), on sealsed tehnikamüüjad seda aktseptinud? any idea?

RaiArams: kuidas on aga lood garantiiga? Nimelt kui osta Euroopa Liidu maadest midagi, mingi objektiiv jne, siis peaks vast ka Itaaliast vms. Euroopa Liidu maast kehtiva ostutseki alusel garantii ka kehtima Eestis?

See oli küll 2007 sügis kui sai Key-Westis käidud, kuid me midagi ette ei bronninud, kohapealt leidsime motelli, milles öö maksis a 50-60 usd (see oli 2 ne tuba)

Nii et arvan, et kui hotellis ööbimine pole peamine ning kannatab ka motellis ööbida, siis kohale minnes saad ka 60-70 USD eest ööbida. Veidi otsimist ja vaev tasub ära....

Käisingi ära, väga rahul...

Kui pass ära võetakse ja saatkonda jääbki, st konsul tagasi ei anna peale intervjuud, st tagasi ei anta, siis on viisaotsus positiivne?

Leidsin ise Tll-NY-Orlando ja Orlando-NY-TLL 8883 eeku. Suht normis. Aga B2 viisa tegin intervjuu oli esmaspäeval (18.aug) ja siiani vastust pole, eks tuleb veel oodata?

Samas bookinghouses need sooduspiletid bronnida ei saa ja mida päev edasi, seda kindlam et 26.aug. asemel pean juba valima mineku päevaks 27 või isegi 28.august (et saada seda soodushinda ikka).

Kas keegi teab, kas sel USA saatkonna poolt antud viisade jaoks eraldi meili aadressile VisaTallinn@state.gov on mõtet küsimus saata, et kuidas ja kunas viisa tuleb, on ta juba väljastatud ELS kullerile vms?

Ei saanud saatkonnas hästi aru, st. sain kehvasti saatkonnas aru, et kas mu viisa ikka tuleb in a few days, et kas ikka väljastatakse, see jäigi ebaselgeks, seepärast ka ei julge veel E-pileteid osta.

Aga ehk peaks üle pärima, on siis otsus positiivne või mitte? . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

ok, hangin B2 (turistiviisa taotlemiseks) ka tõendi "kooli kinnitus minu puudumise ja edasiõppimise kohta" ja hinnetelehe samuti

viisa formi panin: visiting friends.

Ega nad vist väga uurigi mis sissetulek on, aga hanza.neti väljavõte vist abiks ikka.

ex see 17km taksosõitu NY-s lööb vist paraja kirve ja rahakotti mõra ;) :)

Uurisin foorumist ise viisa kohta palju leidsin, aga mõned küsimused ikka tekkisid. Et kui olen üliõpilane ja taotlen turistiviisat (B2):

  1. kui küsitakse, kes sõitu finantseerib, siis mis oleks soovitav öelda? a) et kohalik tuttav üliõpilane, kes töötab seal ise ka suveajal kuni septembrini ja kes mind külla kutsus? b) Või näitan panga 3 kuu väljavõtet? (ei tea palju see keskmine peaks olema? :P) c)mingi parem variant? ega väljavõtet siis alati tõestama pea? ka võin panna ka oma 1 vanema,sõbra, muu isiku finantseerijaks (tuues tema töökoha väljavõtte?)

Lisaks www.usemb.ee poolt nõutud -foto, -passi, -täidetud 156 ja 157 ankeetide, -panga kviitung summas 1375

oleks soovitav: veel??

  1. Kas võtta pangast väljavõte rahaliste sissetulekute kohta saatkonda intervjuule kaasa (igaksjuhuks)?
  2. Ja kas on vaja võtta keeleoskuse (inglise keel) tõend koolist või piisab heast soravast rääkimisest saatkonnas?
  3. Kas oleks hea võtta kaasa tõend, et õpin ülikoolis, et nad seal on teadlikud minu reisi kohta ja jätkan sügisel (kindlal kuupäeval 22.sept.2008) õpinguid TTÜ-s?

Kirjutage, lyhidalt või pikalt... ja 732 sa ka paistad teadvat rohkematki, kriba lyhidalt ?:P

uurisin www.bookinghouse.ee kaudu:

  1. TAL - Amsterdam - NY JFK Lennuaeg 7:15 - 15:20. Hind 6989.00 EEK

  2. New York La Guardia lennuväljalt kell 20:30 - Jacksonville (23:08) Ja tagasisõit pmst sama radapidi.

Hind 2249.00 EEK Kokku siis 9238 eeku. Arvan, et normaalne hind.

Samas kui kaugel on NY JFK lennujaam NY La Guardia 'st?

Olen näinud NY liiklust ning sõitnud seal isegi, aga on seal vaja mingi takso võtta? Palju nende lennujaamade vahemaa km-s? On nad kõrvuti peaaegu, kannatab sinna ise ka 2-3 tunniga jalutada või on see mingi hiigelpingutus ? :P

Palju teil kulus aega turistiviisa taotluse tegemisest kuni ELS-ga kättesaamiseni? 3,4 päeva kuni 1 nädal?

to yxpirru: lähen puhkan veidi, Ocala linnas ja mujal, hiljem kui võimalik, siis plaanis veel tuttavaid näha alabamas ja georgias.

Ise lähed ka lihtsalt seiklema, puhkama, ööbid motellides jne?

Floridas käiks hea meelega 1 nädala tööl ka, kuid kahjuks tööle ei saa minna (kuna turistiviisaga minek), st ei taha hakata seadusi rikkuma, aga kavatsen ringi käia. Kohapeal puhata jne. Vahelduseks käin ära Eestist.

to 732: kuupäeva vahemik on väga vähe mängitav. Alates 25...27. augustist ja tagasitulek a la 13...19.sept. Oleneb hindadest.

ok, jätan www.dohop.com kõrvale. Teen panused finnair, sas, www.bookinghouse.ee peale.

Leidsin oma vana autorendi tseki yles. Panama City, FL.

Seal kirjas, et kogu summa oli siis 466, millest 100 USD oli lihsalt mingi "lisatagatis", mille drop-offi tehes hiljem tagasi sai. Et siis kokku 366 USD ja mina sealt mingit drop-offi kohta kyll yhtegi rida ei leidnud.

Omast kogemusest. Sõitsime Panama City Florida'st ülesse New Yorki, mis lyhem maa kui teil plaanis, aeg umbes 19 tundi mapquesti järgi, ei mäletagi täpselt, aga vist mile-age oli ~1300 km. Autorent selle aja peale oli 360 USD, mis siis 4se seltskonna peale oli 90 USD per face. Minu arvates ikka odav, kui võrrelda eestis autorendi hindu. Lisaks oli selle sees arvestatud juba kõik võimalikud kulud ja lisaks 40 USD full-kindlustus, nii et kokku suht soodne. See full kindlustus, (cover) on see, et kui autoga midagi peaks juhtuma, ei maksa midagi, saad uue asendusauto jne. Auto ise oli Lincoln Town & Count(r)y. Nii et suht soodne, suur ehk siis 7kohaline, kliima, cd-raadio as usual jms mugavus. Jäime väga rahule. Aga auto ost pigem selline teema, et pead sellest ka hiljem lahti saama, ja auto seisukord võib muutuda, pead ostja leidma, see võib aga rohkem aega võtta. Pigem võta rendikas, 2000 USD /3 nädalat, 4 peale see 500 USD ju. Ja selle sees on 24h autoabi ning teed reisi lõppkohas drop-offi. Ahjaa, 25+ olex hinna seisukohast kyll soovitav, vaja vähem maksta :D