sansam

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
1 meeldimist
0 postitust / 10 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kollapalavikuvaktsiini nõue oli näiteks Tayrona parki sisenemiseks, mis nüüd hetkel on ainult soovituslik. Sai sellepärast see ära tehtud ka.

Ka Cartagenas võid leida "mama/papa" restorane, kus saab 8500 COP eest söönuks. Sisaldab see siis suppi, praadi ja limonaadi.

Keskmine oleks järsku 15000 COP. Ei pidanud nii täpset arvet ja odavamad kohad ei ole kindlasti gurmeerestoranid.
Smoothid ca 6000 COP
Üksi igal pool käies tundsin ennast suhteliselt turvaliselt. Silma hakkasin kindlasti pikk, blond ja nahk ei pruunistu eriti. Kindlasti on seos ka lihtsalt õnnega.

Seal on kivivaringute oht suur ja paljud rannikuäärsed teed on suletud autoliiklusele! Jalakäijad saavad liigelda omal vastutusel.
Nad ikka koristavad ära need varisenud kohad mingi aja jooksul, aga seal võib ju natukese aja pärast uuesti variseda. Niiet hetkel võib tee läbitav olla, kuid kui sina sinna lähed, siis on läbitamatu.

Olen siis 2. märtist Madeiral olnud ja tundub, et selle kahe nädalaga võib täitsa rahule jääda. Ei jää liiga lühikeseks ja ei muutu tüütavalt pikaks. Kuigi märts peaks olema üks vihmasemaid kuid üldse, on praegu ilmad olnud väga ilusad ja soojad.
Ekskursioonid võtsin Madeira Seekers-ist (kokku 8) ja olen nendega väga rahule jäänud siiamaani. George ja bussijuhid-giidid on olnud toredad. Kui oleks mitmekesi tulnud, siis oleks möelnud auto rentimisele, aga üksi ei viitsinud seda teha.
Täna sain ka väga hea üllatuse nende poolt. Tänu hommikusele ületamatule probleemile ütlesin neile ekskursioonist ära. Buss oli juba kohal, kui seda neile ütlesin, aga see polnud probleem. Kuna ma olin juba kõik ekskursioonid kinni maksnud, lubas Georg mul valida kas raha tagasi või uus ekskursioon. Niiet klienditeenindus on siin ikka väga heal tasemel. Ise arvestasin, et olen ilma oma rahast, jäi ju ikkagi üks koht bussis täitmata.
Siiamaani on ikka kõrghetk olnud see Pico de Areeiro-st Pico Ruivo-sse matk. Polnud ühtegi pilve, oli soe (kohati kõrvetav päike) ja tuulevaikne (samas eelmine päev bussituuriga sinna sattudes oli väga külm ja tuuline). Suhteliselt raske, kuid midagi ületamatut polnud see matk, ainult põlv ei pidanud mul vastu.
Väga kiirustama ei pidanud! Seda rõhutas ka giid, et aega on. Sellise päikese käes tasubki aeglasemalt võtta ja puhata minuti kaks iga natukese aja tagant. Keegi imelikult ei vaata :). Paljud on kindlasti salamahti õnnelikudki, et sinu või teie järel ootama peavad, ei taha ju keegi nõrgana välja paista. Aga tasub ära teha küll!
Laupäeval peaks Queimadase matk olema, eks näis kas toimub. Giid ütles, et täies mahus ei ole saanud seda teha viimased päevad. Kivid olla varisenud tee peale mitmes kohas, kuid arvas, et laupäevaks on ikka ära koristatud need.
Aga üks küsimus kogenenumatele ka. Kas jootraha moodustab bussijuhtide-giidide palgast suure osa, või näitab see ikkagi teenusega rahulolu? Kuna ma olen alati viimaste seas, kes hotelli viiakse, siis olen jälginud neid. Ja kui ikka jootraha koguneb nigelasti, siis muutuvad morniks küll. Ega nad eriti välja ei näita seda, aga tundub, et isegi solvuvad natuke.

No kui tõesti ei olnud ilmastikuoludest tingitud raputamine, siis palun vabandust. Kuid põhjuse võiksid juba siis siia ka kirjutada ja järgmine kord võiks kõik info esimeses postituses olla.

Siis vist ei tasu Lufthansaga ka sõita! Kuna natuke peale õhkutõusmist hakkas nende 747 ka metsikult raputama ja sõidu ajal oli ka muid probleeme lennukiga. Kuid õnneks olin piisavalt väsinud, et jäin praktiliselt kohe magama. Niiet kuulsin kõigest reisikaaslastelt.

Lihtsalt ei tasuks kohe lennufirmat pikalt saata mingite ilmastikuolude pärast!

Edit!
Muud lehed räägivad, et töölised ikkagi lükkasid lennuki koos reisijatega maandumisrajalt ära!

Asja-ajamise kohta ei ütleks nii. Aga võib-olla lihtsalt ei meeldinud mu nägu :)