Viimased kommentaarid

Oleme Aya Napas kohal, Paphose lennujaamast rendiauto võtmine ja regioonist välja sõit kulges ilma igasuguste takistusteta.

@vatse tänan! Tahtsime just ise ka helistada autofirmasse.

Luban et kirjutan siia kuidas kohapeal olud on.

bdsm- kas tead kindlasti et lennujaama autorendid ei tööta öösel?

Täpsustan enda eelmise postituse sisu- Paphosest ei tohi välja sõita öösel. Kas lennujasmast otse teise regiooni tohib öösel rendiautoga sõita?

Kas keegi on kursis uute reeglitega, mis tänasest kehtima hakkasid- kuidas need reaalsuses rakenduvad?

Eelmises postis toodud lingilt lugesin, et Paphossl on uued karmid reeglid- põhimõtteliselt sellest linnast väljuda ei tohi.

Meil on homseks lennupiletid Paphosesse. Kui võtame rendiauto ja sõidame ilma linnas peatumata ( võib ju ka näiteks majutuse mujale kinni panna/osta et oleks ette näidata) teise regiooni- KAS SEE ON LUBATUD? On kellegil ideid- kust saaks seda täpsemalt uurida? Teema nii uus, et kogemust pole mõtet küsida.

Soovitan kindlasti võtta päev merel reis- snorgeldamiseks, Domina territooriumilt korraldab neid päevi eestlaste firma, väga toredad inimesed, tõenäoliselt võib see jääda su reisi meeldejäävaimaks päevaks. On suur vahe kas snorgeldada hotelli rannas või merel, kus asjatundjad ka veealuse maailma kohta räägivad- hakkad kõike teistmoodi nägema. Sharmi suurim väärtus ongi kogu veealune maailm ja selle avastamiseks selline päev parim. Laeval on ka maitsev lõuna ja kohalikud eestlased oskavad sulle kindlasti häid nõuandeid ka muudes asjades anda. Neil on ka oma facebook konto, ehk saad sealt eelnevalt infot- Sinaistar.

Paljudes korralikes hotellides on Venemaal turisti registreerimine kohustuslik, isegi kui oled seal linnas või riigis vaid paar päeva. Eriti olen sellega kokku puutunud suurtes liinades, näit. Peterburg. Isegi kui teed hotelli bookingu internetist ( mina kasutan selleks tihti booking.com-i), siis hotellis lisandub umbes 200 rbl.-i automaatselt su arvele ja tehakse registreerimine. Tõestada ei ole siin kellegile, et pole vaja tulin vaid paariks päevaks. See on nende "seadus" , hotelli sisene. Saaks kindlasti vaidlustada, aga pole sellele aega ja energiat kulutanud, summa ju vaid 4-5 eur-i. Eilegi kordus sama skeem, olen hetkel Peterburis. Väiksemates hotellides võib pääseda lisatasuta, aga registreerivad reeglina alati.

Tänan, et kommenteerisid, arvasin juba, et minu küsimus jääbki kommentaarideta! Kas oled seal ka ise sukeldumas käinud, keda sellisel juhul kasutasid, kus elasid?

Mul on ka üks meile oluline, lihtne küsimus- kas ja kus on Semporna kandis ujumise, rannapuhkuse randu? Või siis üldse sellel poolsaarel?

Oleme perega minemas detsembris. Eelmisele postitajale küsimus- kust Sa ostsid kohalikke reise, kas vaid kohapeal, või on ka internetist võimalik?

Aitäh, et võtsid vaevaks kirjutada! Internetist vaadates jääb mulje, et see linnake peaks reisieesmärk olema looduse, loomade huvilistele.Kaardil näen, ta asub nagu lahesopi tipus. Meie tahaksime eeskätt sukelduda ja merd, kas Sandakan võiks ka selle eesmärgiga sobida, mida seal tegid 8 päeva? Mida avastama, vaatama läksid, mida soovitad?

Muideks platskaardiga on täiesti OK sõita. Tänapäevane platsk. vagun on väga korralik ja nii reisijad, kui vagunisaatja valvavad korra järele. Kell 23 öörahu jne. Väga normaalne, olen naine, sõitsin üksinda umbes pool aastat tagasi (polnud muid kohti). Alguses kartsin ka, et kuhu satun jne. Aga nüüd ütleksin, et tüütu kupekaaslane oleks hullem, kui avalikult platskaardis reisida.

Hinnavahe on ka tavaliselt ikka väga suur.

Sagreses pakub iga teine maja apartemente. Eelmise kevade apr.lõpus saime täisti norm. kahese 20 eur öö. Lihtsalt jaluta ja vali, mis meeldib. See on ju väike linnake maailma äärel, kus tegeletakse turistide ootamisega, aga neid ei koorita vaeseks!

Mis hinnaklassis otsid?

Olime eelmisel kevadel apr. lõpp, mai algus Lõuna-Portugalis. Ööbisime 5-s erinevas linnas 2 täiskasvanut, laps. Sagreses sai nn. kodumajutuse sellel ajal 20 eur, toas telekas, külmkapp ja isegi oma terass et hommikukohvi juua. Sagreses on iga teise maja peal pakkumised ja valik lõputu. Olime ka Lõuna kuurortites ja kalleim majutus 37 eur, aga siis oli ka tegu basseiniga 3 tärni hotelliga, mis otse rannas, keset kurorti, h/s hinnas. Sõitsime kogu Lõuna ranniku läbi, seal leiab kohapeal alati väga häid pakkumisi.

Kui otsid lõuna Portugalis ka vahelduseks metsikuid telkimisvõimalusi( lõunast mööda läänerannikut üles põhja liikudes võib see rattal hädavajalikuks osutuda, kuna kämpingud on millegipärast valdavalt mäetipus- rattaga mõttetu ebamugavus), siis surfajate metsikutes laagrites on kõik hädavajlik olemas ja valdavalt tasuta. Sealsed märgistatud kämpingud, mida nägime, on minu hinnalgul väga mõttetud- keset metsikult kaunist kaljust ookeniäärset maastikku on äärmiselt steriliseeritud, iseloomutu ja maitselage tobe keskkond loodud. Kui sind sinna kinnisimlmi viidaks, siis ei aimakski, et oled Atlandi kaldal, mäetipus, keset vapustavat loodust.

Hinnad sõltuvad paljus millal lähed- eelmise kevade apr. lõpus, mai algul oli hooaeg avanemas, aga veel mitte ametlikult ja hinnad olid 1/3 odavamad majutuses. Portugal on üldiselt Hispaaniast odavam.

Ise me rattage ei olnud, aga rannikul liikudes pead arvestama tugeva tuulega.

Mul on väga huvitav olnud kõigi vastuseid lugeda. Niimoodi ettevalmistatuna on hea tunne reisile minna. Lisasin reisiveebi veel ühe uue küsimuse interneti kohta Sri Lankal. Oleme seal kolm nädalat ja selle aja jooksul on mul kidlasti vaja paar asja arvuti teel korda ajada. Tore oleks muidugi ennast kõigest täiesti välja lülitada, aga ka parimal organiseerimisel tulevad mõned kohustused kaasa.

Mis päevituskreemi sa siis kasutasid? Valiksin juba kohe sama, miks katsetama hakata?

Kas märge helkuri ja taskulambi kohta on siiras?

Huvitav, mis teil seal ühistransporti kasutades toimub? Paljud soovitavad seda reisielamuseks, aga kuidagi põgusalt, samas rõhuga välja tuues. Ei jää muud üle, kui järgi proovida!

Olen siiralt tänulik kõigile vastajatele ja kui saan millegis oma kogemustes abi anda, siis...

myre, kas täpsustaksid kus see oli?

Kas sul on oma kogemusest veel midagi meie kiirkülastuse mõttele lisada?

Mis kohta külastaksid ise Jordaanias, kui viibiksid seal ühe päeva?