trip-krainetrip-ukraine-dark

Pirru

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Värsket infot siia:

Nädalane 1-2 tsooni Carte Navigo maksab 19.15€ (sellele juurde 5€ plastikkaart kui seda olemas pole, see plastikkaart ise kehtib 10 aastat, nii et iga kord pole vaja uut osta). Nädalane 1-5 tsooni Navigo on 33.90€

RER C-ga pilet Versailles lossi on 3.25€ (tsoon 4) RER B-ga Charles de Gaulle lennujaama on 9.25€ (tsoon 5)

Ja märkus, et kui 2009 aastal ei näinud me kordagi piletikontrolli, siis seekord saime kohe esimesel päeval piletikontrollide käest märkuse, et meil pole nime peale kirjutatud ega pilti peale kleebitud. Trahv Carte Navigole pildi kleepimata jätmise eest pidi olema 25€. (Fotoputkas pildi tegemine maksab 5€, so 16 pisikest pildikest).

Kuna me ise saime ka juba kleebitud piltidega kaardikesi kontrollidele ette näidata, siis on täitsa kasulik üks pildike kotti pista.

Heihoo! Oleme nüüd Pariisist tagasi ja mõtlesin, et jagan veel ka seda osa, kuidas pärast lodgisega suhtlemist läks.

  1. korteriomanik, kes rääkis väga ilusas inglise keeles, kirjutas, et seda kindlustust, mida lodgis teha käskis, pole vaja, sest tal on endal olemas väga OK kindlustus.

  2. samuti kirjutas ta, et depositi tagastamist ei pea ootama 2 nädalat nagu selles prantsuskeelses lepingus kirjas oli, vaid saab tagasi kohe lahkumisel. Kuid kohapeal nad otsustasid, et nad ei taha meie käest üldse tagatisraha.

  3. maksmine oli sularahas.

  4. ainuke pisiprobleem oli see, et omanik pidi rääkima inglise ja saksa keelt, aga madame, kes meile korterit üle andma tuli, tegelikult neid keeli ei rääkinud. Õnneks leidsime siis uue ühise keele - hispaania :D

  5. korter ise oli väga ilus ja kõik vajalik oli korteris olemas. Samuti oli korteri lähedal Monoprix ning metroopeatus.

Detsembri lõpp ja jaanuar olid eelmisel aastal kõige külmemad... Las Palmases oli väga külmadel päeval umbes 20 kraadi. (Minu absoluutne temperatuuri miinimum terve aasta jooksul oli 13 kraadi ja see oli jaanuari lõpus öösel kell 1 kui vihma sadas).

Kuid isegi kui Las Palmases on "külm", siis lõunas ehk siis Maspalomases, Playa del Inglés'is, Puerto Ricos ja Puerto de Mogán'is on palju-palju soojem, nii et üks korralik turist saab ennast korralikult ära küpsetada... Isegi külmakartlikud kohalikud sõidavad sel ajal "lõunasse" päikest võtma.

Kõige levinum on arvatavasti kingiks tuua pudel rummi Arehucas. Võid ise valida, kas hele või tume, aga üldiselt eelistavad kõik seal Arehucas Oro't. Samuti on populaarne kingitus Ron Miel (üldiselt ka Arehucase toodang).

Veel tasub mõelda kingiks ajalooliste sümbolitega ehteid, mida võib osta nii päris hõbedast või siis mõnest rannapoekesest 1€ eest :D

Tähistatakse küll aastavahetust ja väga uhkelt kusjuures. Näiteks pealinnas Las Palmases kogunevad kõik inimesed südaööks randa ning pidutsevad rannas.

Traditsioon on süüa ära 12 viinamarja kui kell lööb uut aastat (Idee on küll need 12 viinamarja ära süüa 12 sekundi jooksul, kuid kuna mõni inimene on ka selle kätte lämbunud, siis ma ei kiirustaks). Pärast rannapidu minnakse vanalinna, kus nii mõnigi klubi on selleks õhtuks kehtestanud tavalisest kõrgema sissepäästasu.

Muidugi saab ka minna mõnele 40€-100€ piletihinnaga aastavahetuse peole ;)

(P.S Vahva traditsioon on kanda kingitud punast aluspesu hea õnne tarbeks.)

Kõigepealt oleks kõige mõistlikum saada hea kaart, nt on CiCar'i autorendil väga head kaardid (Y)

http://online.cicar.com/outset/EN/Downloads/GranCanaria.jpg

Nii mõnigi kord juhtus, et mõnd algelisemat kaarti lugedes tekkis segadus, kui kaardi järgi tuli otse minna, aga tegelikult sai minna kas paremale või vasakule, sest otse oli kuristik ja võis maanduda männi otsas :P

Kuna saarel on tegelikult ainult 2 kiirteed ning ülejäänud on mägiteed või pisemad teed, siis tuleb liiklemiseks varuda aega. Ühel päeval oleks superhea teha tuur pealinna Las Palmasesse, kus käia vanalinnas ja külastada ka katedraali, sellega koos olevat muuseumi ning tornidesse ronida, samuti jalutada läbi šopingutänavalt. Siis sõita mööda põhjarannikut pidi Arucasesse, seal mekkida Arehucase rummi ja muid häid tooteid, külastada katedraali ja parki. Sealt edasi vastavalt sellele, kuidas on soovi: kui mägiteid pidi sõita, siis läbi Moya suunduda Guya ja Galdari poole... Moyas on sajandeid vanad loorberid keset linna, kuid linn ise on suht pisike ja rahulik, kust loomulikult ei puudu Santa Ana kirik :D. Kui mägiteed sõita ei taha, siis saab tagasi kiirtee peale minna ning siis võtta suund Galdari peale. Galdar on minu vaieldamatu lemmiklinn, sest sealne kirik on oma interjöörilt kõige kenam, mida ma terve saare peal külastanud olen...samuti oli mul alati soov viia kõik oma külalised Cueva Pintadasse (http://www.cuevapintada.org/cueva/index.php). Seal on võimalik kuulata tuuri nii inglise, saksa, hispaania kui prantsuse keeles, nii et enne tuleks kodulehelt välja uurida, miskeelne tuur kõige paremini sobib ja vastavalt sellele plaane teha. Sealt edasi võib suunduda Agaete'sse kuid pärast seda kui Dedo del Dios tormiga (oli vist 2005 aastal) murdus, ei ole see minu arust enam nii popp linn (v.a kui te kiirlaevaga Fred Olsen Tenerifele tahate minna)

Igatahes nüüd hakkaks ma kiirteed mööda tagasi Las Palmase poole sõitma, teeks veel väikese vahepeatuse Cenobio de Valeroni juures, roniks seal üles koobaste juurde ja siis sõidaks GC2 pidi tagasi Las Palmasesse ja kui elate lõunas siis veel tunnikese Maspalomasesse.

Vohh selline oleks üks mu võimalikest marsruutidest, mille olen ka ise läbi teinud ;-)

Hinnatase sõltub täpselt sellest, kus sa parasjagu oled. Mina elasin Las Palmases ning võrreldes Playa del Inglesiga, kus kõik ongi saksa ja soome pensionäridele mõeldes tunduvalt kallim, on Las Palmas küll paradiis.

Kui poest osta valmis viilutatud kraami, siis on muidugi kallim, kuid tasub vaadata liha-juustu-singiletti, sest sealt võib saada väga head gouda juustu 4€ kilo ning maailma parim suitsusink (pata asada) 6.75 kilo, nii et juust odavam kui Eestis ning singid, vorstid umbes sama kallid kui meil. Üldse on kõige mõistlikumad ja odavamad toidukaupade poed HyperDino ja Spar, mis vaheldumisi üllatavad hindadega...ahjaa ja Carrefour ka ;)

Mõningate puuviljadega on küll üllatavalt kallid lood, aga samas ei ole seal kunagi sellist kõikumist nagu meil, et kurgi kilohind tõuseb 80 kroonini...

Ka on seal tegelikult olemas leib, lihtsalt tegu on musta teraleivaga (maksab 1.80), millel peal saksakeelsed kirjad. Ja kui pelmeeni ning hapukoore isu tekib Las Palmases, siis isegi selle vastu leiab abi rannapromenaadil asuvast vene poekesest, kus müüjad väga hästi vene keelt valdavad.

Samuti on alkoholi hindadega, et kui on parasjagu mingi pakkumine, siis Tropical maksab 30 eurosenti ja mingi odavam oli isegi 18senti 0.33l purk. Sangria hind on küll kolm-neli korda odavam, sest seesama pakis müüdav Sangria, mis meil Konsumis on 45 krooni liiter, on seal 69 eurosenti pakk, nii et arvutage ise. Kindlasti tasub ära proovida Arucase linnas tehtav kohalik rumm Arehucas, mille liitrine pudel maksab 8€, odavam viin on Yurinka (1l 6.25€), kuid meile tuntud Finlandia, Absolut ja Smirnoff on odavamates kohtades 10-12€.

Muide üldsegi on selle rummitehasega nii, et kõigile ekskursioonilistele on degusteerimine tasuta, ning seal pakutakse võrdlemisi palju erinevaid likööre, sealhulgas ka ülihead Crema de Chocolate't, mida poodidest on suhteliselt raske leida.