Irma

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
19 kommentaari

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

aastaringselt saab suusatada näiteks Austrias Hintertuxil http://www.hintertuxergletscher.at/en/home/0/home.html eelmisel aastal käisime juulikuus ja täiesti sõidetav oli. All olrus oli 35 C sooja.

Mina broneerisin selle öömaja http://www.perfectplaces.com/vacation-rentals/17316.htm , kolm ööd on 210 dollarit ja hinna sees on ka lennujaama transfeer.

mina broneerisin istekohad Estraveli kaudu, kuna reisime lastega, siis tahtsin kindel olla, et saame kõik kõrvuti istuda. Kuigi meie reis toimub alles jaanuaris, siis nt. NY-London tagasilennu istekohad saime kahekaupa üksteise taga mitte neljakesi üksteise kõrvale.

kui mina seal käisin poolteist aastat tagasi, siis ei olnud kogu kompleks veel väljaehitatudki. Mulle jättis ka koht eelnevalt piltide järgi parema mulje kui kohapeal olles. Samas ujuda oli mõnus ja õhk oli soe. Pesemistingimused olid küll väga kesised.

meil on Puerto Ricost saabumisel New Yorki ja sealt ümberistumiseks Londonisse aega 1:50 ehk siis tund aega rohkem kui teemaalgatajal. Ma uurisin Estravelist ning mulle piletid müünud töötaja vastas, et New York-s ümberistumise ajaks peaks arvestama minimaalselt 1:15. Kas siis San Juan- New York lend on siselend?

meie reis on suhteliselt samal ajal ja reisikohad ka kattuvad. Lendame 18.01 läbi Chicago Miamisse, kus oleme kuni 28.01. Sealt lendame San Juani, kus oleme kuni 31.01 Me oleme perega 2 last ja 2 täiskasvanut. Kui huvi võiks trehvata.

meil on broneeritud jaanuarisse järgmine marsruut: London- Chicago-Miami-San Juan(Puerto Rico)- New York.

värske kogemus ütleb, et VISAga võib väga paljudes kohtades hätta jääda. Kui, siis sobib maestro deebetkaart. Sama ka lõuna-Saksamaa linnakeste kohta. Küsisisme isegi milles asi ja vastuseks saime, et kui klient maksab VISAga, siis laekub raha neile alles kolme nädala pärast. Lisaks peavad nad maksma ka terminalide rentimise ja kaarditehingute eest. Isegi nt. Stuttgarti suures elektroonika poes ei olnud võimalik mitte ühegi välismaise kaardiga tasuda, ometi sellises võiks ju eeldada kaardiga maksmise võimalust. Nii 10-20 euri kulub ühe lõunasöögi peale päevas minu meelest, oleneb kus ja mida süüa.Pigem igaks juhuks sularaha kaasa võtta.

nendesse linnadesse on võib olla võimalik kõige soodsama hinnaga veel pileteid saada Easyjetiga. Või ka Kopenhagenisse või Oslosse. Prahas käisin hiljuti ja kuu aega varem ostetud piletid olid üle 4 tuhande ühele inimesele.

mina küsin alati lennukisse sisenedes stjuardessilt kohe omale padja ja teki, nii ei pea ise neid kaasa vedama.

me olime eelmisel aastal wien westis. Kah ette ei broneerinud. Kämping ise on äärelinnas, kuid bussi ja metrooga on väga mugav ja kiire ühendus linna. Elamistingimused on ka väga head. Julgen kindlasti soovitada.

E67 on jube aeglane ja küla-külas kinni pluss tee on kitsas. Kui seda teed pidi üldse sõita siis vaid öösel ja katsu haakida mõne kohaliku sappa. Palju on kaameraid, mida aga kohalikud teavad ja enne neid hoo maha võtavad.

me sõitsime ka eelmisel aastal Saksamaal ja mujal Euroopas matkaautoga ning kordagi kogu reisi vältel politsei meie vastu huvi ei tundnud. Meil oli 6 kohaline matkaauto kuid olime oma perega neljakesi ja ei kujutaks hästi ette, et oleks veel rohkem inimesi peal olnud. Isegi on kitsas ja asju pole ka lõpuks kusagile panna, laua taha mahub ju 4 inimest. Kitsas on, aga see mugavus igaühe oma asi. Politsei aga tõesti huvi ei tundnud.

Jõulumaa Soomes on tõeline turistilõks. Kõik kohad vaid putkasid täis, kus müüakse ühte ja sama kaupa kalli hinnaga. Jõuluvana näha saab vaid peale (teinekord) väga pikas sabas seismist ning soovitavalt võiks pärast tehtud pildid hingehinnaga kaasa osta. Ehedat jõulu-tunnet ei teki

me käisime eelmisel aastal matkaautoga Lõuna-Prantsusmaal augustis. Kuna meil ei olnud mitte ühtegi ööbimist kinni pandud siis nt Antibes me ei leidnud mitte ühtegi vaba kohta kämpingutes. (Mujal linnades ei otsinudki enam) Mitmed kämpinud olid mõeldud ainult telkijatele. Parklates on palju kõrgusepiiranguid ning suur matkaautoga parkima ei saa. Samas Prantsusmaal kiirteede ääres on väga korralikud bensiinijaamad, kus on paljudes pesemisvõimalus ja matkaautodele eraldi ööbimiskohad. Väikestes mägilinnades kitsastel tänavatel võib matkaautoga sõitmine olla päris keeruline, kuna teed on väga järsud ja kitsad ning igal pool ka pargitakse. matkaauto maksab küll kiirteedel kõrgemat hinda. Näiteks me maksime kokku üle 100 euri Monacost, Lyoni kaudu Mulhouse'i. Meie reis kestis 20päeva ja 7000 km ning saime nii sõita kui puhata. Vähemaga poleks jõudnud.

käisime eelmisel aastal Lido de Jesolos. Väga, väga mõnus oli. Rannad on laiad, puhtad ja vesi on soe. Sügavaks läheb ka vesi mitte väga kiiresti, aga mitte ka nagu meil. Selles suhtes on seal ka lastega hea olla. Mere ääres saab suuri teokarpe korjata. Ja bussiga sadamasse sõites saab laevaga vaid 45 minutiga Veneetsiasse.

Käisin eelmisel aastal Tenisreisidega bussireisil Berliini troopikapargis. Pargis oli ette nähtud aeg 3-4 tundi ja peab ütlema, et sellest piisas küll. Käisin koos lastega ja isegi lastele järkus sellest ajast. Kuid ma usun, et lõbustuspargis, kus on palju erinevaid atraktsioone ja pikad järjekorrad nendeni, siis seal jääb 3-4 tunnist kindlasti väheseks. Disneylandis võib ühe atraktsiooni järjekorras kuluda üle poole tunni.

me käisime eelmisel aastal Saksamaal Günzburgi lähedal Legolandis. Vaatasin , et teil just sobiliku vanusega lapsed kaasas. park on ise hästi tore, tegemist on kogu päevaks ja kogu perele. Legoland asub Müncheni ja Stuttgarti vahel. Lõuna Saksamaal asub http://www.neuschwanstein.de/english/ kui losse soovite näha, siis see võiks plaanis olla. Freiburgis asub suur Europapark, kuhu tasub ka minna

Itaalias on jah u 1kr/km kiirteedel. Aga mööda kiirteid saad ikka tunduvalt kiiremini edasi kui mööda väiksemaid teid läbi linnade, mis iseenesest on palju huvitavamad.