E

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
7 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Kirjutan mõned märkmed ööbimise, toidu ja praktiliste asjade kohta, ei ole kindel kas pikema ja ilusama jutu jaoks aega jätkub, aga ehk on kellelegi abiks.

ööbimikohad

Tegelikult tundub täitsa usutav, et majutust on raske leida - vähemalt detsembris 2011 oli reisijaid palju. Enamasti küll ka saabusin hilja ja nii oli alati tükk otsimist ning tuli leppida sellega, mis parajasti vaba. Ngapalisse jäigi minemata, kuna koha peal reisibüroo ei leidnud sinna ühtegi vaba hotellikohta, ja olles Chaung Thas toa leidmiseks läbi käinud üle kümne majutuskoha, ei tahtnud seal enam riski võtta. hinnad detsembri-omad, usdides, siin ja seal sai arvestada ka kyatideks (kursiga 8000, mis hetkel oli vist üsna mõistlik), toit kyatides yangon Queen shin saw pu 39, shin saw pu Road, kesklinnast väljas - 30 - kirjavahetuse ajal oli hind 25, pidi tõusma hiljem, kui jõudsin kohale, teatasid, et minu tuleku puhuks otsustasid nad tõsta hinna juba varem. Avar, puhas - ju enamikule hea. minu, lootusetu vaikusesõbra jaoks pisut palju generaatoreid ja konditsioneere, aga eks see olegi Aasias keeruline. Wifita. Palju Aasia kliente. Hommikumohinga hea, aga tuli õhtul ette tellida. Kõrval Windsor hotel - 30, neil ka wifi. Ei ööbinud. Nagaja - 25 põrandal tühjad plastikpudelid ja konid, akna taga tänav, kus liikusid suured veokid, veidralt võõrastav õhustik Okinawa - 22 (allkorruse tuba dushiruumiga, külm vesi) Okinawa - 12 allkorrusel hästi taga, köögi kõrval, ühine dushiruum teisel korrusel, kuskilt õhkus õrna bensiinilõhna, öösel ronis voodi sääsevõrgul 4-5 sm pikkune must sitikas - õnneks väljaspool. Eastern hotel - 23 ei ööbinud mingalar garden - 35, kesklinnast väljas, selles oli teatud sharm, kohti paistis olevat, aga ei ööbinud. Wifi. Netis segadus selle ja teise Mingalari hotelli vahel, mis asub kuskil lõuna pool. Bagan New park view vist 25 - (jäi kohe üles märkimata ja enam ei mäleta) Nyang U kenas edelapoolses osas May kha lar mis Nyang U keskuses - ka 5 ja 10-seid tubasid, neid ei õnnestunud näha, 22nesel oli vann ka Cha Taung Shwe ya min - 10 , eespoolsesse majja, mis iseenesest kenam, oli teisel pool teed oleva hotelli generaatorit päris hästi kuulda, tagapoolsesse ei olnud. Tagapoolses valatud tsemendist auklik vannituba Toit Danupyu Daw Saw Yi 29. tänav 175 teisel korrusel on pakutav letis näha. Korra võtsin ühe aedvilja - hind tuli 1000, teisel korral 2 - 1500, jõin hiina teed Sule Pagoda Road Parisieni kõrval kohalik kohvik - kohv ja sai 500 Maha Bandoola tänavat pidi ehk nii 100 m pagoodist eemale - oli kena maiustuste lett, kus hinnad euroopa numbritega kirjas, ja algasid 100st

Shin Saw Pu piirkonna Citymartis : jogusti hinnad algasid 300st, puuviljaportsid olid 500-1000, vein oli palju kallim kui kange alkohol Internet ja wifi Sule pagoda ümber oli üksjagu kohti, ja seal lähedal Maha Bandoola tänava Tokyo Donutsis, linna ääres elurajoonides paistis ka siin ja seal olevat

cha taungi turistipunkti teave : laevaga ngwe saungi 50 usd, kui 1 ots, siis ehk 40, mootorrattaga sama 15 v 14 v 13 usd, sõltub kas 1 v 2 otsa

Chaung tha - vähemalt 20-30 hotelli ja külalistemaja, tipphoaeg - pealinnast saabus tunni jookul 6 bussitäit rahvast, enamasti kohalikud, kes siis hotlle pidi laiali viidi põhjapoolne rand - hotell kerkimas, tol perioodil hooaja tõttu ka pidev mootorrataste edasi-tagasi sõit

Rahavahetus - Baganis ja Yangonis sai eurosid vahetada, Chaung Thas ei otsinud

Kui jutt juba raha peale läks - kas nad eurosid ei ole hakanud aktsepteerima?

Sevoula stuudio number ka: 2242072198 Kos’i linnas Sonia hotell Irodotou tänaval on kena, kui aga tahta midagi mittekena ja odavat, Irene juures Kolokotroni tänaval läks hind kümnele eurole, aga sealolemine nõuab mõne asja osas silmade kinnipigistamist.

Kui fotomenüüdega restoranidele vaheldust tahta, siis plaatani juures on samanimeline koht, kus teistsugune õhustik, ja üsna asjalik kokk ka.:-)

Veel Kosist. Kui tahaks Kefalose juures all rannas ööbida, siis Sevoula studios on hea, lihtne koht, aga otse ranna ääres. Seda peab väga sõbralik ja hoolitsev kreeka proua. Tema inglise keel ei ole kaugeltki täiuslik, aga hakkama saab. Oktoobris oli päeva hind köögiga toas kakskümmend viis, seitsmepäevase sealviibimse juures langes kahekümnele ja ehk oleks kauplemisvõimalust ka olnud. Kõrval Syrtaki on ka hea asukohaga (tubades ei käinud) ja wifi on seal ka. Kas see kõik ka hooajal suurte rahvamasside all kenaks jääb, seda ei oska öelda.

Aitäh, MjaM, soovituse eest, Ketut’s place oli väga mõnus

Kiirrongid lähevad gare du Midist, sh on mu arust mõnel peatused ka Pariisi Disneylandi juures. Praegu paistab üksjagu sooduspakkumisi olevat, sõit on üldiselt mugav ja rongiga käivad ka need, kellel auto olemas.

Brüsselis on palju raudteejaamasid, nõnda sõltub jaamast-teise aeg sellest, millise jaamaga tegu. Vahel on metroo parem kui rong. wwwb-rail.be otsingut on küllap juba proovitud?

Viidatud vana link vist ei ole otse nähtav, siis küsiks siin:

kas vahepealse segaduse järel nüüdseks, võrredes jaanuari seisuga, on uusi kogemusi – kas viisavabadus on tegelikult toimima hakanud?

!

Jätka teemat siin: http://www.trip.ee/node/47703