trip-krainetrip-ukraine-dark

Tiina Wilder

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

15 meeldimist
16 postitust
464 kommentaari

Elan 2020. aasta juunist Londonis (Kingston upon Thames), enne 2008. aasta juulist Southamptonis (lõunarannikul).

 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Abercorn House kohta. See kuulub mu tütre VSO programmi (nad viibisid 3 kuud Sierra Leone'is) kaaslase emale. Asukoht on mõlema Hammersmithi metroojaama lähedal. Internetti ent tuleb eraldi osta, kaardiga, minul üks kaartidest läks raisku, sest ei tunnistanud koodi. Olen seal vaid korra viibinud, koht on puhas, ent jagatud ruumi asemel oleks Booking.com kaudu parema hinnaga ja omaette ruumi osta saanud, nt täna on jagatud, ent puhta dushiruumi ja tualetiga 1-inimese toa hind £29, double/twin ehk 2-inimese tuba £34 (toas on väike külmik, laud jms vajalik), nende kodulehel on hinnad kõrgemad. Hostelit kasutades on kohe metroojaamade vastas ja kõrval (seal on kaks metroojaama eri liinide jaoks) St. Christopher's hostel, mis on suhteliselt puhas ja korralik variant (erinevalt ülaltoodust, kus söögi ja Interneti eest tuleb lisaks tasuda, on see kontinentaalse hommikueine ja Internetiga, mis sisalduvad hinnas). Üldiselt on LHA hostelid ehk parim variant, neidki saab Booking.com kaudu või siis LHA hostelite veebilehe kaudu (seal on jagatud tubades tavalised voodid naride asemel ja oma kapid jms korraliku mööbel, mõned neist sisaldavad hinnas ka eineid). Muuseumide kohta panin tähele märkust, et vahel on nn tasuta päevad. Muuseumid on siin maal tasuta, v.a. erandjuhtumid. Siin on top 23 tasuta Londoni muuseumi nimekiri: https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/museum/free-museums-in-london 

YHA hostelid on Booking.com vahendusel ja otsetellimusena http://www.yha.org.uk/places-to-stay/london kaudu puhtad, oma asjade hoidmiseks eraldi lukustatava kapiga ja kõrge rahulolureitinguga.

Päevahind? Esmaspäevast reedeni variandi hind?

Lodge Road Travelodge võiks olla sobiv variant, kust tuba vaadata.

Aga mul siin nurga taga - meditsiinikeskuse kõrval - on selline leid, https://www.facebook.com/almaroadhostel.co.uk/ Panin tähele, et nad üürisid nt peretoa varianti. Ega sellest odavamat vist ei leia. Alma Road Hostel 1 December 2015 · Single rooms from £25 per night Double rooms from £40 per night

64 Alma Road Southampton 023 8058 4520 Open 24 Hours Price range: £ http://almaroadhostel.co.uk/

Tegelikult eksisin. Mehel ja naisel lastakse küll stuudiokorterit üürida, aga see sõltub korterist ja muust. Ent teoreetiliselt võimalik oleks. Aga alati ei saa sellega arvestada. (Aga äkki oletegi siinsamas linnas. Ma elan küll nn kahes korteris korraga, ent see on KVB tegemata töö tõttu, kuna nad pole mu üürikorteris pesemisvõimalusi uuendanud, seega käin kõrvalkorteris, mis sama omaniku oma, dushi all ja pesu pesemas. Väga see variant just ei rahulda, kuigi peaks nn ajutine olema. Aga kui omanik ise ei ole, siis allüürnikke võtta ei anna. Teil on legaalset pinda vaja, kui siin alustada soovite. Samas, kahtlane aeg, et alustada, sest Brexiti tõttu on väga võimalik, et pärast kahe aasta möödumist siin edasioleku luba enam ei ole.....ja ega see linn just sallivaim pole. Aga siit veidi infoabiks: http://www.euwelcome.org.uk/

Double room ehk tuleks kõne alla. Kui mina tütrega 2008. aasta juulis siia saabusin, ei üüritud isegi stuudiokorterit kahele. Siin on Eestiga võrredes teised seadused. http://www.spareroom.co.uk/flatshare ehk aitaks.

Bussijaamast (Shuddehill Interchange vist oli tolle nimetus) üle trammitee minnes on vasakut kätt suurem ostukeskus ja paremale ja kaarega veidi edasi pärast erinevad pakistani ja muid eksootilisi baare ja einelaid tuli mingi Printhouse (või Printcentre) keskus, mis koondab eri söögikohti, Harvester, Nandos, Ameerika ja Mehhiko jms kohti ja vist poode samuti (ma otsisin korralikku inglise või euroopa sööki, seega mäletan vaid neid:). (Ma olin linnas teatud eesmärgiga, seetõttu palju kaugemale ei jõudnud). Aga avasta!

Siinmail nagu ütlesin, üürivad üliõpilased ja väga sageli ka töised inimesed (eriti Londonis) tuba või jagavad üürikorterit (-maja) kaasüürnikega. Kas tasub vahendite vähesuse korral siis pilli üliõpilasena lõhki ajada ja tervet korterit üürima hakata.

Kaks kallist kuluartiklit on 1) eluase ja 2) transport. Inglased sõidavad palju nt jalgrattaga, aga teisest linnast tulekul võib distants pikaks ja eri ilmastikuolude puhul vaevaliseks osutuda. Mina pole veel täheldanud õpilassoodustust, kuigi mingid kaardivõimalused on olemas küll. Samuti on NE busside ja rongiliikluse puhul vastav bussi- ja rongikaardi kasutamise võimalus, mis annab allahindlust. Huvitav oleks teada, mis summaga tegu, et hinnad taolises kohas laes. Oma üürikorteri asemel oleks üliõpilasel ehk paslikum tuba üürida või house share maja või korteri teistega üürimise võimalust kasutada.

Jah, siinmail on charity poed kohad, kuhu inimesed annetavad tavaliselt oma parimat, sest heategevus on siin au sees.

Mu laps oli Swiss Cottage'i hostelis, mis on Camdeni kandis. Sellel kohal on booking.com reitingutabelis kõrge hinne ja laps jäi rahule. Samas viibis ta just eelmise nädala lõpus Brightonis samuti sealses hostelis, sellegi kohta ei olnud tal kaebusi (mõlemas kohas anti talle viimaseks ööks nn upgrade, s.t pandi paremasse tuppa, kus vähem inimesi).

Käisin jaanuari alguses Londonis koolis (elan sealt paaritunnise teekonna kaugusel) ja peatusin Holland Roadil asuvas Holland Inn hotelis (Kensington Olympia bussipeatus, Holland Road lahutab Kensingtoni peatänavat Hammersmithi poole suunduvast teest, tänavanurgal linna poole suunduvas bussipeatuses on Universali stuudio). Booking.com kaudu oli öö hind £28.50 ringis (ühene tuba maksis sama, mis kahene, hommikusöök sisaldus hinnas). Kuna arvustused olid laest lakke, muutsin hiljem broneeringus tingimusi, soovides aknaga tuba ülakorrusele. Sealsed toad on väga hästi köetud ja nagu sain arvustustest aru, iga tuba ei ole aknaga. Mina ja mu laps jäime väga rahule oma sealse kogemusega.

Keegi eestlane oli varem kommenteerinud ja üsna tipphinde omagi kogemusele andnud.

Viiking Goods, https://www.facebook.com/pages/Viiking-Goods-Estonian-food-in-the-UK/204769172892065?fref=ts

http://www.viikinggoods.co.uk/

As a new service we now offer delivery service from the UK to Estonia. Please send an e-mail to info [at] viikinggoods.co.uk to get a quote.

Viimases kommentaaris küsitakse pakiveo kohta, veok pidi 22. nov. Ühendkuningriigist Eesti suunas välja sõitma, ent väljub viivituse tõttu kas nädalavahetusel või pärast seda.

http://www.aquariushotel.co.uk/rates.htm

Jääb mainitud hinnataseme jaoks kahjuks odavaks. Aga asukoht on Earl's Courtis, mis on Londoni kesklinnale (ja hotelli soovitanud londonlase sõnul Victoria jaamale suhteliselt lähedal) (läänepoolses piirkonnas). (Ise pole seal ööbinud, aga mu tütar võib nädala lõpus tagasisidet osutada). (Keegi, kelle juures mu laps pidi Londonis ööbima, mõtles öömaja osutamise koha pealt ringi ja tuli selle variandiga välja, koha eest ise tasudes. - Samas lugesin Trip Advisori soovitusi ja need olid laest lakke, asukoht oli kõigi arvates kiiduväärne, aga oli, kes kohta kiitsid ja teisi, kes risti vastupidist väitsid; aga hotelli asemel võiks see koht ehk B&B hulka klassifitseeruda - seda arvan mina.)

*Lapse kogemustest: Tuba on puhas ja kena, ent minimalistlik, seda mõõtudelt. Vannitoas on miniatuurne seep, dušigeeli jms pole (aga seda võis ka eeldada), rätikud jms on olemas. Vannitoas kostub torudest otsekui rongimüra meenutav heli (tuletasin talle meelde, et metroo on maja taga). Magas ja elas öö kenasti üle, hommikusöögilauast saatis sõnumi, et einestab kuninglikult. (Einestamiseks pakutakse seal tolle hinna eest jooke: teed-kohvi ja apelsinimahla ja röstsai moosidega - aga kuna mu laps taolisest toitubki hommikuti, oli tegu tema jaoks suurepärase einega, teisel ehk oleks kere heledaks jäänud - seda arvan ise, aga taas, mida taolise hinna eest Londoni öömajalt ikka tahta).

Ise oleksin paar nädalat varem head meelt tundnud antud hotelli Chiswicki tütarhotalli info üle. (Chiswick jääb Heathrow lennuvälja lähedale ja mul oli/ja on edaspidi sinna konverentsile asja).

http://o2wifi.co.uk/my

Welcome to O2 Wifi Fast, free internet. For everyone.

You don’t have to be an O2 customer to use O2 Wifi. Sign up and that’s it. No passwords or usernames to connect. Just quick wifi, whenever you’re near one of our hotspots.

Ehk eesti keeles, ei pea olema O2 klient, et O2 Wifit kasutada. Tuleb vaid registrerida. Salasõnu ega kasutajanime ühendamiseks vaja ei ole.

Easyjet hakkab ju sügisest Gatwicki lendama.

http://www.londontoolkit.com/ltn/luton_travel_lodges.htm Minu teada oli Sul, Tiina, vaja ikka Lutoni lennujaamaga seonduvat infot. Guugeldamine aitab, aga kindlasti ka kogenute ja sealviibinute info. Internetist leidsin sealsete nn odavate variantide kohta järgmist (mis ehk Sinu rahakoti jaoks niivõrd odavad pole, sestap ehk otsiksid soodsamaid variante, aga majutuse odavus on suhteline mõiste siin Inglismaal, odavaimad oleksid mingid hostelid, aga neid vaevalt et lennujaamade lähedal leidub). Travel Lodge on tavaliselt odavam. Ka Ibis, siinselt lingilt leiab, et oleks võimalik saada £33 eest toa lennujaama otseses läheduses, see on juba üsna hea pakkumine. (Aga hotelli hinnavõrdluses, mis samuti seal ära toodud, on märkus, et too hind kehtib vaid nädalavahetustel). Kui leiad mingi B&B koha, siis need on reeglina odavamad. (Kõrval oli link, mis viis Bed and Breakfast majutuse pakkumisteni, soovitaksin kindlasti toa ette ära broneerida, et hiljem ebameeldivusi ei tekiks).

https://www.facebook.com/pages/Viiking-Goods-Estonian-food-in-the-UK/204769172892065 Minu mäletamist mööda hakkasid ka nemad Eesti-Inglismaa ja vastupidises suunas pakiveoga tegelema. http://www.viikinggoods.co.uk/

As a new service we now offer delivery service from the UK to Estonia. Please send an e-mail to info [at] viikinggoods.co.uk to get a quote.

Ei sunnita toitu nii väga midagi ostma. Klaasikesest mahlast piisab. Ise elan siin ja seega netiprobleemi pole. Aga on olemas ka nn pulgaga neti soetamise võimalus. Või nt ise soetasin eile omale Blackberry. Pay-as-you-go ehk kõnekaardiga. Selle internetikasutuseks ja telefoni aktiveerimiseks pidin juhistes kirjapandud numbril helistama. 30 päeva internetti maksab £5. (John Lewise kaubamajast ostmisel sai Blackberry'ga kaasa £10 tasuta kõneaega, sellele lisaks £10 laadimisel sai 500MB tasuta veebipääsu ning 300 sõnumit). (T-Mobile aga pakkus veelgi soodsamaid tingimusi...ja on hulk muid operaatoreid, Orange, O2 jms)

Üldiselt sülearvuti puhul võiks sel juhul kõne alla tulla ehk toosama mainitud nn pulgaga interneti kasutusvõimalus. (See tähendab, et osta internetiühendust võimaldav pulk mingilt ülalmainitud operaatorilt, see oleks Blackberry interneti kuutasuga enam-vähem samas suurusjärgus)

Kindlustuse pead siis ka tegema!

BBC poliitikat ei oska kahjuks kommenteerida:) Saate sisu on ungari, slovaki, tšehhi ja poola noorte ootustest enne Inglismaale tulekut. Ja reaalsusest. Ning kuidas mõned neist teel olevad takistused seljatada suutsid, teised aga pöörasid raha lõppedes ringi ja läksid kodumaale tagasi.

Mitu neist tuli viiesaja naelaga, mis haihtus imekiirelt (nad toonitasid, et kui Inglismaale tulla ja eriti veel Londonis alustada, siis viiesajast naelast kohe kindlasti ei piisa). Ungari noormees, kes oli raudselt eneses kindel, et leiab tõlgina töö (kusjuures ta inglise keele oskus pärines vaid telerist ja ei olnud sugugi nii hea ja ladus sellise töö jaoks ja saksa keelegi oskus ei olnud ülihea), ostis raha otsa lõppedes Doverist Calais sadamasse National Expressi bussipileti ja lootis Prantsusmaalt Ungarisse hääletades minna.

Poolakast sotsioloogia alase magistrikraadiga neiu oli kindel, et leiab kohe töö. Laotööd ta ütles kohe alguses, tema tegema ei hakka. Kuna ta oli kõrgelt kvalifitseeritud. Paari kuu pärast oli ta rahapuudusel sunnitud siiski taolise töö vastu võtma, miinimumpalga eest. Hiljem astus ta Nottinghami Trenti Ülikooli (ja liikus sedamoodi edasi).

Anthony (vist tšehhi noormees) oli Oxfordi Ülikooli vastu võetud, kuid vajas elamiseks raha. Alguses otsis temagi sõbraga, kellega nad Edmontonis lutikaid täis elukohas elamist jagasid, paremat töökohta. Nad käisid kuu-paar iga päev restoranides ja kohvikutes ja jagasid oma CVsid. Kogemuste puudumise tõttu aga nad sedasorti tööd ei saanud. (Samas päris rikka tagataustaga slovaki ja vist tšehhi noorpaar - noormees oli kodumaal aastaid perefirma tegevjuht olnud - said restoranis teenindustöö ja liikusid sedamoodi edasi; neil oli unistus pere loomisest ja mõlemad tahtsid näitekunsti Londonis õppida.) Anthony, kes Oxfordi teel, võttis lõpuks härjal sarvist ja kasutas ära tuttava pakkumise hakata Londonis rikšajuhiks. Kogemus ei olnudki väga ebameeldiv, esimese ööga teenis ta saja naela ringis. Ja sai enne ülikooli algust esimese semestri jaoks rahad kokku - seega temagi sai nn ree peale.)

Päris huvitavalt tehtud dokumentaalfilm.