cineguru

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
21 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aastanumber võrreldes algse postitusega on muutunud ja Eurolines jagunenud Lux Express - Simple Express - Toks. Juhtide keeleoskus: Kuna ise valdan vene keelt inglise keelest paremini, siis no problem. Oli Vilinusest Tallinnasse tagasisõidul üks vanaproua, kes püüdis suhelda bussijuhtidega inglise keeles suht edutult, kuid peatselt leiti suhtluskeel mida mõlemad mõistsid ja selleks oli poola keel. Kõik peatused Tallinn-Pärnu-Riia-Vilnius bussijaamas, Vilniuses lisaks veel Panorama ostukeskuse juures.

22.04.2010 11:53 esitatud plaan tundub suht ulmeline. Kuid 15:30 väljub Pärnu ja Tallinna poole tavaekspres (140 EEK Pärnu) ning 18:30 Lux Express (170 EEK Pärnu), mõlemal sõiduaeg umbes 2.5 tundi. Seda, mis kohta buss enne läbib kas Riia lennujaama või bussijaama on mitu korda tõenäoliselt muudetud. Kui 2010. aasta veebruari lõpus Riiat külastasin, siis selgus, et buss (väljumine 00:30 Tallinnast) suundub Eestist tulles kõigepealt RIX lennujaama ja alles seejärel bussijaama, kuid piletit ostes tuleb arvestada, et pileti hind Riia lennujaama on kallim kui Riia bussijaama.

Ja loomulikult sõltub veel väga palju sellest, mida Islandi vulkaanid lähitulevikus ja ka kaugemas tulevikus teha otsustavad

Tundub, et Tallinn - London lennuajad enamvähem samad, mis olid Tallinn - Berliin (Schönefeld) puhul kuni novembri alguseni 2008, mil EasyJet'i Tallinn - Berliin lennud katkesid. Berliinis sai küll eeleelviimase S-Bahn'iga broneeritud ja väljaostetud hotelli jõutud, kuid Londoni läheduses (Stansted siiski Londonist rohkem kui 50 km kaugusel) võib see viidata pigem vajadusele saabuv öö lennujaamas veeta, viide http://www.sleepinginairports.net/europe/londonstansted.htm , loomulikult eelarvest ja isiklikust vastupidavusest olenev lugu.

Sõitsin viimati Riiga 27.02.2010 selle öise Eurolines Lux Expressi bussiga. Kuigi oma lõppsihiks oli bussijaam, siis selgus, et Riia peatused on järgmised Kaubanduskeskus Alfa, Riia Lennujaam, Riia Bussijaam. Lennujaama jõudmise aeg oli 04:46 (80% resisijaist väljusid just lennujaamas), bussijaama 05:04 ehk 11 minutit sõiduplaanist varemgi. Tasub märkida, et Tallinnast Riia bussijaama maksis pilet 275 EEK, sain hiljem teada, et lennujaama maksnuks 300 EEK.

Tean omast kogemusest, et nimetatud registreerimise kohustus kehtiv Valgevenes, kus see teostati hotellis koheselt peale saabumist ning samalaadne protseduur ka Vene riigis info järgi olemas, mida pole peale NSVL aega veel küslastada jõudnud. Siiski suht ootamatu, et Euroopa Liidu riik midagi sellist veel praktiseerib. Oletan ja loodan, et Euroopa Liidu survel see praktika peatselt hääbub, kuid millal pole teada. Omalegi hoiatus, kui peaks tekkima mõte Bulgaariasse reisida

Kuigis teemaalgataja Mr. Y postitas küsimuse juba 27 kuud tagasi, siis tänu Ungari külastusele mais 2008 lisaksin, et vene keelega pole tõenäoliselt suurt midagi teha, kuid üldjoontes saksa keelt mõistavad vanemad inimesed ja inglise keelt nooremad inimesed. Kui teele jäävad ka Läti ja Leedu, siis vene keelest palju abi, kui just vastva riigi keelt ei juhtu osakama. Poolas vene keelt just eriti ei aktsepteerita, inglise keelega saab hakkama.

Arvatavasti Ashford, Kent. Sel juhul buss rongist soodsam. London-Ashford edasi tagasi rongiga 25-30 GBP, kuid National Express bussiga 19 GBP, kui õnnestub leida funafare variant, siis muidugi veelgi soodsam

Lükkan ümber hbert'i arvamuse, kontrolli Valgevene-Venemapiiril küll ei olnud / ei ole kuid Venemaal Venemaa viisa puudumine tekitab suure tõenäosusega suuri probleeme. Hoiatus kas või see, et iga 3 päeva tagant vaja oma paiknemist registreerida, mida hotelis ööbimise korral tehakse täiesti tavalise lisana ja ilma lisatasuta

Erinevalt ats'i kogemustest mainin, et 2008 juuni kogemustele tuginedes oli pangaautomaadist raha võtmine võimatu, kuid kaardimakse toimis. Kuid vist on juhtum stiilis shit happens.

Kui majandusaruannne esitatud mitteelektrooniliselt, siis kajastus võib tekkida alles mitme kuu pärast ka juhul kui majandusaruanne sai esitatud tähtaegselt, sest paberaruande töötlemine võtab tänu järjekordadele tavaliselt mitu kuud

Siis võrdluseks, et CNY = RMB LVL = Ls EEK = kr. EUR = € Võrdusmägist vasakul on valuuta rahvusvaheline tähis vastavalt standardile ISO 4217 ja paremal pool riigisiseselt kasutatav tavalühend valuutale

Tegin omale rate.ee konto mais 2009 seoses juhusega, et oli vaja kontakteeruda inimesega, kelle ainus kontakt oli seotud nimeatud portaaliga. Ei suutnud ka leida, milline see sihtkoht üleüldse on. Seega autorile loveyou soe soovitus teatada trip.ee kasutajatele see sihtkoht (linn, riik ja/või geograafiline koordinaat) või äärmisel juhul seletada registreeritud kasutajatele, kuidas jõuda nimetatud sihtkoha viitele.

Olles külastanud seda maad jaanipäeva paiku 2008 lisaks mõned arvamused ja arvutused.

Üldjoontes on mõistlik kaasa võtta eurosid ja kohapeal Valgevene rubladeks vahetada. Toon näite saja tuhande Valgevene rublaga arvelduste kohta lähtudes summast 100000 BYR, mis on ühtlasi käibel oleva suurima kupüüri väärtus. Lähtun Tavidi euro müügikursist 1 EUR = 15.685 EEK ja Valgevene halvima kursiga panga EUR/BYR vahetuskurist 1 EUR = 3685 BYR saab 100000 BYR = 425.65 EEK. Ostes Tavidist Valgevene rublasid kurisga 1 BYR = 0,004453 EEK saab 100000 BYR = 444.53 EEK. Võit 4.4%. Kui kohapeal valida parima kursiga pank siis kuni 6.3%. Nimetatud võit aastaga vähenes, sest siis müüs BYR'i ainult Eurex, seejuures 0.0075 EEK / BYR ja neil oli pakkuda vaid 100000 BYR kupüür. Ise ostsin pisut Leedust LTL'ide eest BYR'e ja peamise osa Valgevenes eurode eest. Leedust osta oli soodam kui Eestist kuid veelgi soodsam oli EUR-BYR vahetus Minskis.

Veelgi tähtsam on BYR enne riigist lahkumist euroks vahetada, kui just ei kavatseta mingit osa Valgevene rahast suveniiriks jätta. Variant on jätta miskit järele järgmiseks võimalikuks külastuseks, kuid kes teab milliseks kujuneb selle valuuta edasine evolutsioon, sest 02.01.2009 toimus BYR devalveerimine 20.5% võrra.

Vahetades 100000 BYR halvima kursiga pangas 1 EUR = 3685 BYR, saab 100000 BYR = 26,316 EUR ja omakorda Tavidis kurss 1 EUR = 15.625 EEK saab 26.316 EUR = 411.842 EEK. Vahetades aga 100000 BYR eesti kroonideks kursiga 1 BYR = 0,002742 EEK saab kõigest 274.20 EEK ehk kaotades ligikaudu 33%. Tuleb arvestada, et nimetatud protsent paraneb, kui valida Valgevenes parem kursiga pank ja samuti teeb Tavid soodasama kursi valuuta tagasi müümise korral, kui on ette näidata tšekk eelnenud sama valuuta ostu kohta.

Peale USD/EUR/RUB/BYR muid valuutavahetuse variante Valgevenes ei kohanud.

Takso hind oli aasta tagasi 1100 BYR/km ehk pisut üle 5 EEK. Ühistransport Minsikis umbes 3-5 korda Tallinna omast odavam. Juhin tähelepanu, et perioodikaarti (10 või 30 päeva) ostes hakkab see kehtima mitte enne järgmist päeva.

Viited: Tavid valuutavahetuskursid: http://www.tavid.ee/index.php?main=5 Valgevene pankade vahetuskursid (vene keeles): http://www.afn.by/finances/currency/banks.asp

Oma kogemus, pärineb kuupäevadest 22.06.2007-24.06.2007. Ühe otsa pilet on 9 GBP (1 nael rohkem kui 2007 suvel), edasi-tagasi pilet aga endiselt 14 GBP. Arvestades aga inglise naela kursi madalamaks muutumist (siis oli 22.5 EEK/GBP, praegu < 20) on kokkuvõtteks pisut odavamakski muutunud.

Pileti saab osta Stansted'i lennujaamast või bussi juures olevalt piletimüüjalt. Olenemata piletiostu kohast ei kindlusta konkreetne kellaaeg täpselt sama kella aja bussile saamist, toimib elav järjekord kõigile nii pileti internetist, lennujaamast kui ka bussi juurest ostes.

Viited: Ajatabel http://www.terravision.eu/london_victoria_timetable.html Hinnatabel http://www.terravision.eu/london_liverpoolst_price.html Firma Terravision avaleht http://www.terravision.eu/

Täna 02.11.2008 siis tomiuvad viimased 2008. aasta EasyJet lennud liinil Tallinn - Berliin - Tallinn, ehk EasyJeti kodulehe põhjal 106.99 EUR Tallinn - Berliin 22:10 ja 133.99 EUR Berliin - Tallinn 19:00. Sama päring Riia - Berliin - Riia kohta ei andnud enam tulemusi, kuid lennud pidid varasema info kohaselt samuti lõppema 02.11.2008. Kas 2009 uuesti aveneb võimalus lennata nimeatud odavlennufirmaga Tallinnast või Riiast Berliini ja tagasi ei paista kahjuks teada olevat.

Kuigi mu vastus ei pruugi ole täpne, otsustasin vastata, kuna endal Londonis käidud 2006. aastal ja kasutades EasyJet’i teenust. Kuigi küsija pole märkinud kontserdi toimumise aega leidsin lihtsa otsinguga, et kuupäev on 08.11.2008. Lähim lend EasyJet’ilt on 07.08.2008. Edasi püüan vastata küsitud punktide kaupa

  1. Seisuga 22.09.2008 sain hinnaks 102.22 EUR, mis sisaldab ka 7.5 EUR lisatasu krediitkaardiga maksmise eest, mis Eestis tõenäoliselt kõige tavalisem (ise kasutasin SEB virtuaalkaarti). Samas on see hind ainult käsipagasiga reisides, mis on kuni 20 kg ja peab mahtuma EasyJeti määratud mõõtmetesse (vastavad mõõtekastid Tallinna (TLN)lennujaamas olemas). Mida lähemale ostuaeg lennuajale, seda kõrgemaks hind üldjoontes muutub väikeste eranditega. Aega veel 47 päeva, sellest suht odav hind ehk siis tasub kiirustada et odavat hinda saada.
  2. Ei tea, et oleks ootamatuid kulutusi peale selle, et kreeditkaardimakse lisab tavahinnale 7.50 EUR (kui mitu lendu siis see lisand lisandub kogu broneeringule) või 2.5% (alates 300 EUR) olenevalt kumb suurem. Pardal toidud söögid muidugi mitte just mitte väikese lisatasu eest.
  3. Kogemuse järgi pole varem broneerimisest just erilist kasu, niikuinii toimub bussile saamine elavals järjekorras, sõitsin Stanstedist Victoria’sse 14 GBP edasi-tagasi, National Express oli pistu kallim, võibolla 2 aastaga midagi lisandunud hinnas ehkki kontrollimine näitab, et spetsiaalhind internetist broneerijatele 12 GBP Stansted-Victoria-Stansted. Paraku ei oska öelda, kas nimeatud staadion jääb Londoni 6 ühistrasnpordivööndi piiridesse.
  4. Ise pidasin turvaliseks kasutada travel Card’i, mis kehtib 3 päeva ja maksis 500 EEK, see oli 2 aastat tagasi (osetud Esttravel’ist). Erilist tähelepanu juhiks nähtusele, et nimetatud kaart kethib puhkepäevadel ja tööpäevadel alates 09:30 või öösel enne 04:30. Kui vaja ka tööpäeva algust katta on hind ligi 40-60% suurem.
  5. Kuna Tallinna taksosõidu hinda pean ka mõttetult kalliks, siis ei huvitunudki Londoni vastavatest hindadest. (6). Kui võimalust viitsimist võin vastata veel mõnele küsimusele Londoni ühistranspordi kohta.

Kahju, et Easyjet Berliinist Tallinna ja Riiga lennud lähitulevikus lõpetab. Mis põhjusel küll sooviks teada. Ise lendasin Easyjetiga Tallinn-Berlin-Tallinn 29.04.2008 - 04.05.2008

Külastasin nimetatud maad 20-23.06.2008. Sõiduvahendiks liinibussid: Tallinn - Vilnius 21:00-06:20 Eurolines/Toks, 441 EEK (edasitagasi pilet 10% soodustusega võrreldes ühe suunaga) Vilnius - Minsk 09:00-12:50 Kautra (arvatavasti lühend Kaunas Transpordist), 174 EEK Pisut üle 3 ööpäeva kohapeal ja Minsk - Vilnius 16:00-19:55 Kautra, 174 EEK Vilnius - Tallinn 21:00-06:20, Eurolines/Tibus, 441 EEK Kokku 1230 EEK kaugbussi sõidule ehk siis loomulikult Eesti Õhust odavam. Tallinn - Vilnius ja Vilnius - Tallinn kahekordes bussis Lisandus viisa hankimine resibüroo kaudu 750 EEK ja reisikindlustus 50 EEK, samuti turismi viisa eelduseks olev hotelli broneering täielik ettemaks 1970 EEK kolmeks ööks.

Lisaküsimused ja arvamused teretulnud.

Täpsustaks siis: Ecolines väljub Tallinna Bussijaamast kell 06:30 ja kohal 11:30, täispilet 265 EEK Eurolines väljub Tallinna Bussijaamast kell 00:30 ja kohal 05:40, täispilet 230 EEK