murimari

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
22 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Egeris ongi. Hungaroringi ääres on ka tore veepark ja ka telkimisvõimalus.

Kah aiandushuviline. Olen käinud 2 korda Madeiral. Aia on vägevad, mida külastada. Aga pole mina kummalgi korral autot rentinud. Viimane kord (2008 aasta detsembris) sõitsime ringi taksodega. Päris raske on jalgsi nendes aedades käia, suhteliselt väsitav. Arvan, et vanemal inimesel ei ole see ka väga kerge. Palju on tõuse ja laskumisi ja need aiad on päris suured. Kindlasti tasub seal minna: Montel nii alumisse linna aeda, kui üleval troopika-aeda, Blandy´s perekonna aeda, Keisri aeda ja kindlasti all-linnas külastada linnaparke ning botaanika-aeda. Palheiro aeda, ei soovita, suhteliselt käest on ära lastud minna.

Käisime Ungaris autotripil 2007. aasta suvel. Kui lähed bussireisiga, siis saad reisijuhilt juhtnöörid palju võiksid raha vahetada. Oma kogemus ütleb, et Ungaris ei olnud nii kerge kaardiga maksta. Nii peab ikka olema. Küsi julgesti reisi organiseerijalt firmalt.

Nähtu põhjal ei tohiks olla probleeme ratastoolis reisijal. San Franciscos oli trammil isegi spets koht peatuses Fishermans Wharfis, kuskohast ta ratastooliga reisijad peale võttis. Grand Canyonis sõitis shuttle buss, mis laskus madalamale, et reisija saaks peale. Yosemites ja Sekvoia Nat. pargis saab ka hakkama, ilusate vaadete juurde läeb asfalt tee, mis on mõeldud nii jalakäijale ku ratastoolis liikujale. San Diego looma-aias saab ka kenasti hakkama. San Franciscos on tänavad nii üles alla, et saab ilma autota raske olema sel ratastooliga inimesel, või siis vastupidi, et hea trenn. Mõnest tänavast ikka annab üles minna.

Täiesti kummastav, kas sa siis enne ei teadnud et sul pass kapsas on? Passi saab ju uue teha, eile käisin ise KMA-s ja passi saab kätte nädalaga.

Täitsa normaalne hotell. Natuke kulunud välimusega, aga puhas. ÖÖsiti on seal päris palju lärmi ümberringi, nii et kui tahad rahu ja vaikust, võta kõrvatropid kaasa. Prussakasi ei ninud ja midagi kaduma ei läinud. Riided jäid vahest rõdule kuivama, ka sealt ei tahtnud keegi midagi minema viia.

Praegu on võibolla muutunud asi. Aga jõulud on seal suur püha. Tänavatele ja asutustesse tehakse suuri lillekompositsioone. Väga ilus on seal jõulude ajal. Aga samas tookord oli küll nii, et kahe päevaga muutusid Funchali tänavad räpaseks ja mustaks, kuna prügikastid ajasid üle ja keegi ei koristanud. Postkontor ja poed olid kinni. Meie jalutasime niisama linnas ringi, ühistransport ei liikunud.

Paar aastat tagasi oli jõuluaeg seal vaikne. Midagi ei toimunud, bussid ei sõitnud, poed olid kinni, ilmselt varesed ka ei lennanud. Aga nüüd võibolla on asjad muutunud.

Pakend oli väga hea, suur pappümbrik. Ilma lõhkumata poleks küll sealt midagi laenata saanud.

Aga mis siin ikka toriseda, tuleb hoopis rõõmu tunda, sest keegi ei laenanud ju midagi ja väärt kraam on käes.

Täna sain oma raamatud kätte. Väge hea õhtune lektüür:)

Tellisin ka 4 raamatut ja olen väga rahul, et sain hakkama alla 50 euro. Igal juhul on odavam, kui Estravelist osta.

Tänan info eest, nüüd ootan raamatuid, pikad silmad peas:)

Suwalki on suht piiriääres. Terve päev sõidate piirini arvan ja tagasi ka päev, nii et kahe päevaga käib ära küll edasi-tagasi. Aga via michelini lehelt saad uurida näiteks.

Botaanika aed on seal küll vägev, tasub alati minna. Meie sõitsime Montele kohaliku liinibussiga, alla botaanika sõitsime köisraudteega. Botaanika aiast jalutasime alla linna tagasi. Olime seal 2005. aasta detsembris. Nunnade orgu läksime samuti kohaliku bussiga, ekstreemsust oli küll ja veel:) Samuti käisime õhupalliga üleval.

Eemine nädal Loksa kandis: kukeseened, männiriisikad, erinevad puravikud, kaseriisikad, tõmmuriisikad. Kernu kandis: kuuseriisikad, võiseened. Väga hiad olid, nämm:)

Aastaid kasutanud, siiani on kõik toiminud hästi, Põhiliselt olen uk e-bays ostnud ja üle maailma maksnud. Väga mugav maksmine minu arust.

Käisime mõned aastad tagasi jõulude ajal. Ilm oli soe, kuid sajune. Aga sai ka natuke päikesekäes lesida. Kiid tookord rääkis, et kui kuurordist kesklinna jalutad, või päeval paarkümmend vihmahoogu olla vehaldumisi päiksega.Kuurordist kesklinna oli u. 1,5 kilti. Õhtuti peab kindlasti kampsun kaasas olema.

Mina olen oma colemani asjad saanud kõik matkaspordist. Kas nende kaudu ei saa siis tellida?

Käisime kunagi ratastega, 4 aastat tagasi vist, nii et autodega sõitsime Mõisakülla. Autod jäid sinna piirivalve hoolde. Edasi Lätis ratastega oli marsruut: Limbasi, Sigulda, Cesis, Valmiera, Rujena, Mõisaküla. Päris vahva oli. Ööbisime telkides, mõnes kohas maksime ka 3-5 latti platsi eest, mõnes kohas, näiteks Koiva ääres saab tasuta telkida, puudki lõkketegemiseks olemas. Turaida lossi juurest Siguldasse oli eriti lahe vändata, meeletu langus ja siis pikk tõus. Rattad on ju ka suht rasked oma pampudega. Igal juhul edu ja toredat velotamist!

Poola on väga lahe. Kindlasti käi ära seal soolakaevanduses Wielickas. Zakopanes müüvad teeääres talunikud lambanahku, mis on nii mõnusad soojad ja võrreldes meie hindadega, superodavad. Käisime seal koonduslaagris 2006 aasta suvel, ei ütleks et see on disneyland. Tegelt võttis väga mõtlikuks see, mis üks inimene võib ikka teisega teha. Krakowi vanalinn on ilus oma kaunite lillepeenardega.

Hakkama saab nii vene kui inglise keelega, poolakad on väga sõbralik rahvas. Öömaja leidmisega ei peaks probleeme olema, me oleme igal aastal külalistemajades ööbinud, kunagi pole öömaja ette broneerinud.

Politseiga nii, et trahvi saab ka tingida, kui piisavalt hale nägu teha ja nad ei näe palju sul rahakotis raha on, meie 200 zl-sest trahvist sai 50;) Kiiruse pärast meid kinni peeti, samas polnud ühtegi märki et asula algab, aga no mida sa ikka nendega vaidled seal..

Tänud, Avele, kes oli vaffa reisisindaja Tenerifel eelmine nädal. Olge ikka sama lõbusad ja rõõmsad!

Olime eelmine aasta Las Arenases, normaalne hotell oli, aga magada sai vähe, kuna seal kõrval käib trall hommikuni:P