universum

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
21 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Noh seda olen ise ka lugenud kuid praktika huvitab mind rohkem sest minu ümberistumise ajaks on ca 65 minutit. Selle aja sees pean ma riiki sisse möllima ja sealt jalga laskma.

Kas tõesti keegi pole Gatwickis terminale vahetanud

Pole küll pabistamiseks põhjust. Need paberid on iseenesest formaalsus, sest kõik andmed saadetakse koos nimedega nii hotelli kui lennufirmale. Võtke telefon pihku ja küsige ning teile selgitatakse mida teha kui teha. Need vautšerid võib saata kulleri, posti teel või tuuakse lennujaama. Võite loomulikult ise järgi minna.

Selleks, et teada saada milline ilm on näiteks Playa de Troyas, mis on Playa de Americase juures võib vaadata näiteks webi kaamerast. Praegu on seal taevas praktiliselt pilvitu ja sooja on kohaliku aja 13.10 järgi 25 kraadi. Kes soovib selles veenduda siis löögu Google otsingusse Playa de Troya sisse ja veendugu selles. Sealt saab vaadata ka Playa Fanabe kaamerat.

Põhja Tenerife lennuväljale pole minul küll õnnestunud kunagi maanduda ka isegi siis kui ma Puerto de la Cruzis ööbisin. Eesti lennukid kohe kindlasti sinna ei lenda. Minu teada on sellel lennuväljal põhirõhk Hispaania siselendudel. Kui lennuväljalt hotellidesse viimine on paketis siis viiakse teid bussidega ära kui mitte siis tuleb loomulikult oma jõududega minna. Minu teada on selline võimalus Soome reiskorraldajate loteriimajutusel kus tuleb vedu eraldi maksta. Lennujaamast saab autot rentida ja rentida saab ka läbi interneti ning see toimetatakse sinna kuhu ise tahad.

Tollieeskirjad EL-i liikmesriikides liikuvale reisijale Koguselised piirangud teisest liikmesriigist Eestisse saabumisel Vähemalt 18 aasta vanusel reisijal on lubatud teisest liikmesriigist Eestisse tulles ühe päeva jooksul esmakordsel Eestisse saabumisel oma pagasis kaasa tuua maksuvabalt tubakatooteid, alkoholi ja mootorikütust isiklikuks kasutamiseks üldjuhul järgnevalt toodud kogustes. Tubakatooteid: 800 sigaretti; 400 sigarillot; 200 sigarit; 1 kg suitsetamistubakat ja 1 kg närimistubakat. Alkoholi: kuni 90 liitrit veini, mille hulgas võib olla kuni 60 liitrit vahuveini; kuni 110 liitrit õlut; kuni 10 liitrit kangeid alkohoolseid jooke (alkoholisisaldus üle 22%); 20 liitrit muid eelnevalt nimetamata alkohoolseid jooke (alkoholisisaldusega alla 22%). Lennukile loomulikult seda kogust kaalu tõttu võtt ei saa kuid võimalused nagu oleks.

Soovitan külastada kodulehte http://www.hvsl.es/. Kui Te leiate sealt sellise majutuskoha mille hinda ei arvestata isiku kohta vaid toa, korteri kohta siis on võimalus, et Te saate enamvähem normaalse summaga hakkama, juhul kui Teie seltskond on piisavalt suur ja puhkamise aeg on vähemalt kaks nädalat. Juhul kui seltskond väike ja kohal olemise aeg väike siis läheb eelarve väga kalliks, sest reisifirmad on lennud väga kalliks ajanud. Olen nimetatud kodulehe teenuseid kasutanud ja see kõik toimis tõrgeteta.

Võtan selles küsimuses veel viimast korda sõna, sest tutvusin meie mõlema kõnealuse vahendusportaali hinnapoliitikaga. Lastminute.ee tutvustav informatsioon väidab seda, et keskkond on reisikorraldajate, -büroode reisipakettide ja lennufirmade lendude hindu tutvustav ja ta ainult vahendab informatsiooni. Kõik toimingud käivad põhiliselt läbi Reisieksperdi või toodet vahendava firma. Bookinhouse võib võtta tasu juhul kui reisitoodet ostetakse läbi telefoni või e-posti. Lennupiletitelt võetakse kogu aeg tasu. Libaprobleem see ei ole, sest ostja ei pruugi soovida hinnale midagi juurde maksta ja kui ta peab vastutahtmist seda tegema siis on see eksitav reklaam. Samal ajal võib ta selle sama toote vahendavast reisibüroost saada ilma juurdemakstava tasuta. Mis aga puudutab mind isiklikult siis suurema osa oma reisidest olen organiseerinud ise ja saanud need palju odavamalt ja tunduvalt parema kvaliteediga kui on suutnud teha seda meie reisikorraldajad. Kahjuks puudub teinekord piisav aeg, sellega tegelemiseks või on väga kiire tekkinud puhkamisvõimaluse tekkimisega.

Mul polegi tegelikult probleemi. Probleem on tegelikult neil kes läbi lastminute.ee ostes maksavad paketthinnale peale ja kui seda teeb ka Bookinghause siis olen küll väga pettunud, sest vähemalt ühe Eesti reisikorraldaja edasimüüjate nimistus on Bookinghause ilusti sees, mis omakorda tähendab et ta saab komisjonitasu.

Kindlasti paigutatakse loteriis Sind sellisesse kohta nagu on see GRAN HOTEL BAHIA DEL DUQUE RESORT.

Kõik hinnas variant on olnud erinevatel maadel erinev. Minule on kõige meeldivama kogemuse jätnud just Gran Canarial olnud 3* majutuskoha kõik hinnas teenused. Sellist koonerdamist ja arvestamist kui toimus see Egiptuses ja Kreetal ma seal ei kohanud. Pidevalt olid saada erinevad jäätised, joogiautomaatidest väljastavad joogid alates fantadest kuni lõpetades veinidega rääkimata söökidest ja snäkkidest. Baaridest oli võimalik saada erinevaid kokteile nii alkohooliga kui ilma ja ka kangemaid jooke. Sisuliselt 2 nädalat oleks saanud ilma igasuguse väljaminekuta ära elada juhul kui välja ei oleks läinud. Eriti soovitaks sellist varianti lastega peredele, kellede võsukesed on magusalembelised. Suupistete valik nagu ka söökide valik võib olla erinev, sõltub majutuskoha tärnide hulgast. Mingeid krõpse, pähkleid ja muud samalaadset nänni ma küll pole kohanud. Põhiliselt on tegemist ikka kohaliku kulinaaria poolt toodetavate kookide, jäätiste jm toodanguga.

Eks neid omal käel tegutsejaid on palju ja alati on kõigil õigus. Kahjuks pean mainima, et võimalusi on igasuguseid ja mõningad vahendusfirmad ainult solgivad turgu. Kui ma ikka pean sisuliselt vahendajalt välja ostma tema poolt kokkukahmatud odavat toodangut siis võiks ta seda teha selliselt, et ta paneks saadud paketi hinnale selle 500 kr otsa ja näitab paketi hinna 500 kr kallimana aga ei müü mulle reisikorraldaja paketti ja küsib vahendustasu peale. Sellepärast ongi asi kahtlane, sest reisikorraldaja üldjuhul ei ole huvitatud oma toodangu kallimalt müümisest kui ta seda õigeks peab. See ongi see mis vihale ajab. Rääkida siin seda, et vahendaja võtab vastutuse on ka täielik jama. Vahendaja ongi sellepärast ära näidanud reisikorraldaja ja kui asi tuliseks läheb siis on reisikorraldaja see kes peaks kandma kahjud. Irv ja veelkord irw.

Ma ei saa teie murest päris hästi aru. Kui meie nn vahendusfirmad vahendaks tõesti juhuslikke tooteid suvalistelt firmadelt siis oleks loomulik, et nad võtavad oma vahendustasu peale. Kui aga vahendustasu võetakse peale selliselt firmalt nagu Horizon Travel või Novatours siis on see täielik jama. Miks ei ole seal pakkumistes paljusid suuri reisifirmasid, kelle müügihinnad on poole väiksemad meie firmade müügihindadest. Jah võib ju väita et need on kaugel ja nii edasi. Figureerivad kindlate firmade pakkumised ja see pole juhuslik.

Loomulikult elavad vahendusfirmad vahendustasust, kuid kui teenuse - toodete müümise eest saavad nad toote niiöelda katalooghinnast madalamalt ja peaksid müüma katalooghinnaga siis katalooghinnale pealeküsimine on juba liiast. Olen selliste asjadega toodete müügil päris sageli kokku puutunud ja vaevalt nüüd ka see teisiti käib, et tooteid võetakse katalooghinnaga müümiseks ja küsitakse vahendustasu ostja käest peale.

Bookinghausest ei tea kuid lastminute.ee küsis küll midagi. Saatsin nad selle tõttu kuradile. Ma ei saa aru sellisest müügist kus küsitakse kliendilt peale ise kui samal ajal krabatakse ka vahendustasu. Ültse Eesti vahendusfirmasid iseloomustab suur saamahimu võetakse nii ühelt kui teiselt poolt.

Noh eks paista, mis kesk kuud juhtub. Tundub, et reisifirmad tõmblevad st manipuleerivad hindadega siis kui on kõige rohkem siis kui on kõige suurem reisihuvi. Kuna lennukite broneerimine on arvatavalt etteplaneeritud siis juhul kui on näha et reisid ei täitu müüakse osa pakette odavamalt. Tava olukorras st praegu risk on väiksem ja selle tõttu ka hinnad üleval olgugi, et soojale maale tahtjaid nii palju pole kuid ikkagi korjab soovitud arvu(lennukitäie) kokku.

On ka väike plaan kohe veebruari alguses minna, kuid normaalseid pakkumisi ei paista. Kui mõni reisifirma loeb siis kahega võiks arvestada juhul kui pakkumine inimese kohta 5000 krooni kanti nädal jääb. Väljalend loomulikult Tallinnast. Rohkem pole küll mõtet maksta katuse eest, pigem siis kui on kõik hinnas variant.

Kahju, et selle Saksamaaga nii kehv ühendus on. Sealsed pakkumised on hinnalt ideaalsed kuid kahjuks meie lennuühenduse kaootilisust arvestades on väga raske siit väljalennukohta ja tagasi saada mõistliku hinnaga. Kui keegi suudaks sakslastega punti lüüa selliselt, et saaks lennutäie rahvast toimetada näiteks Tallinnast Hamburgi ja sealt edasi nende lennukitega Kanaaridele siis alles tekiks võimalusi valikuteks.

... et igal päeval restos süüa. Samas mõnel korral ikka võib kui tõesti midagi huvitavat ette juhtub. Üldiselt Kanaari saartel söögiga probleeme ei peaks tekkima isegi kui peaks pidevalt väljas süüa.

Olen käinud veebruari alguses paar korda ja võin öelda, et midagi hullu pole olnud, sest olen olnud kahe nädala pikkustel reisidel. Jah ilmad on muutlikumad kuid kui üks nädal on kehv olnud siis teine nädal on selle võrra parem.