silvia

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
5 postitust
17 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

aga kui mul on tagasisõidu pilet 3 kuu pärast ja Hurghada lennujaamas saan 1 kuulise turismiviisa, kas siis seal ei teki probleeme?

Tulin detsembri algul Zanzibarilt. Kollapalaviku vaktsiin oli tehtud, aga seda kusagil ei küsitud. Käisin vahepeal ka Daris ja tulin uuesti Zanzibarile tagasi, kedagi vaktsineerimise pass ei huvitanud, kuigi nad võivad seda kontrollida ja mõistlikum oleks see vaktsineerimine ära teha.

Bussid ja daalad sõidavad ülitihti. Meie hotell Mtoni Marin asub Stone Townist umbes 5km kaugusel, sõit sinna 300 kohalikku. Oleme õhtul hiljem ka linnas käinud, tõsi küll, tagasi taksoga 4USD. Hotell suurepärase rannaga. Kas mõni eestlane momendil siinkandis on?

Soodsa hinnaga viisa võib saada Vaatevinklist, kodulehel hinnad ja tingimused kõik ilusasti kirjas.

Kõige suurema väljamineku oledki juba teinud lennupiletite ja hotellikohtade maksmise eest. Meie olime märtsis 15 päeva Põhja-Goas ja meil kulus 150 eur.nägu. Käisime 2 korda päevas söömas, ostsime suveniire, kohustuslik ananass igal hommikul rannas 70 eurosendi eest,mõned kleidikesed 2-3 eur.tk, päev taksosõitu kolmekesi 30 USD.Lahedalt elasime selle raha eest.

Mina eelistan okt.-nov.esimene pool, siis on vesi veel soe ja õhtuti harva puhuvad külmad kõrbetuuled. Meie lemmikhotelliks on Sea Gull, asub kesklinnas, norm. rand ja teenindus, kõik hinnas pakett ja kindlasti 2 nädalat, isegi sellest jääb väheseks. Minek juba sel laupäeval.

Eksootiline, odav ja 100% ,et soojus on garanteeritud - Indias Põhja-Goa või Phuketi saar Tais. Kui ainult odavamalt kohale saaks. Viimane aeg hakata otsima soodsaid lende. Seda reisi ei kahetse te iialgi.

Olime Phuketil novembris. Kaasa võtsime USD ja kohapeal tänaval rahavahetuspunktides vahetasime kohalikuks bahtiks. Kurss oli erinev vastavalt rahatähe suurusele- mida suurem raha, seda parem kurss. Mõned korrad einestasime restoranides, aga seal on tunduvalt kallim kui tänaval kärude pealt ostetud riis kanaga või praetud rannakarbid munaga, hinnaks kuni 20EEK. Mereandide söögikohad on küll päris kallid. Väga tore maa, toredad inimesed, ilus loodus, imesoe vesi. Kui tuleks veel nii soodne pakkumine, et 5900 EEk Riiast Bangkoki, siis lendaks kasvõi homme. Ja hotelli pole ka mõtet ette broneerida, kui siis ainult 1-2 päeva, kohapeal saab palju odavamaid.

veetsime novembrikuu Phuketil Patongi rannas. Eelnevalt oli hotell broneeritud, aga kuna seal tehti parajasti remonti, siis järgmisel päeval vahetasime elukohta. Valisime Leelawadee Boutique Hotel. Hea hotell, hommikusöök rikkalik, toad suured ja rõduga, asukoht soodne - randa umbes 500m, ööelukeskus Bangla Road jalutuskäigu kaugusel, hotelli personal abivalmid ja hind 700bahti tuba kahele. Odavam tulebki hotell kohapeal otsida.

Teadmiseks kõigile reisima.net'ilt pettasaanutele. Kui teil oli tehtud reisitõrkekindlustus, siis pöörduge kohe kindlustusfirmasse ja saate oma raha tagasi. Meie saime, arvati maha ainult omavastutus 750EEK.

Arusaamatu on see, et kuidas nüüd keegi midagi enne messi ei teadnud. Meil hakkasid jamad reisima.net´ga juba möödunud aasta nov. keskel ja 8.jaanuaril 2010 teavitasime sellest kirjalikult tarbijakaitset. Pidevalt kuni messini oli meil ühendus tarbijakaitsega. Messi esimesel päeval olid nad vestelnud Linda ja Taneliga, aga ikkagi midagi ette ei võetud vaid usuti petiste lubadusi. Arusaamatu on ka see, et politsei ei näe ka midagi kriminaalset. Meie avaldusele vastati 2 päeva pärast messi:"käesolevaks ajaks pole tuvastatud, et reisifirma Digistar Group OÜ on tahtlikult loonud oma klientidele tegelikest asjaoludest ebaõige ettekujutuse ning lepingute sõlmimise momendiks oli teadlik, et ei kavatse või ei ole võimeline oma lepingulisi kohustusi täitma, seega sai varalist kasu pettuse teel." Natuke naljakas ja arusaamatu,et kas siis saidki kasu, aga see pole kuritegu?

Mis te ikka pahandate selle reisima.net´i peale. Käisime seitsmekesi koos "Võsareporteriga" messil oma saamata Tai reisi tagasi nõudmas. Kohapeal selgus, et nad on ju nii vaesed: auto ja arvutid liisitud, maksuvõlg kaelas, hulga petetud ja hädaldavaid kliente igapäevaselt tülitamas. No raske on neilgi.Hea seegi, et neil esialgu veel tegutsemislusti jätkub. Ma isiklikult arvan, et seda viimast ei ole enam kauaks. Saime 73,5 tonnist 14 tagasi. Meie vähemalt teeme kõik, et ka ülejäänud kätte saada, selleks on antud aega 22.veebruarini, siis tõesti "ilma hongita kongi".

Nii see oligi, et keegi pidi teie õnne kinni maksma. Seda kinnitas täna ka firma juht Tanel Soa, kes väitis, et meie, kes me ihkasime märtsis sõita Taisse ja reisifirma pettuse tõttu pidime sellest loobuma, saame oma raha kätte alles siis, kui nad leiavad raha uute pettuste arvelt, et meile ära maksta, kuna meie tagastatud rahad kanti üle teistele, kes olid enne meid järjekorras. Tundub, et ka see on järjekordne vale.

Palju võib olla Eestis neid inimesi, keda reisima.net on petnud? Mina tean28 reisihuvilist. Ise muidugi 5 reisikaaslasega nende seas. Vähe sellest, et ilma nendepoolse põhjenduseta tühistati vaheldumisi nii hotellibroneeringud, siis broneeriti olematule lennule piletid ja lõpuks kui hakkasime nõudma arvete koopiaid, tühistati broneeringud täiesti. See jama on kestnud 3 kuud, reisini on aega 1 kuu. Kuni arvete maksmiseni sujus kõik OK. Arusaamatused tekkisid pärast raha ülekandmist, mida pidime tegema kindlasti mõne tunni jooksul, muidu jäävat soodukast ilma. Nüüd siis tuli reisiagent Linda koos oma petistega suurepärasele mõttele, et kui me raha tagasi üldse saamegi, siis arvatakse sellest maha broneeringute tasu ja muud kulutused, mis me nendele oleme tekitanud seoses sooviga lennata Taisse.Tule taevas appi! Aga meie raha, kulutused telefonikõnedele, raisatud aeg meilide saatmisele(32), närvipinge, asjata planeeritud puhkus, mida enam muuta ei saa? Kallid reisihuvilised, palun ärge tehke seda viga, et usaldate reisima.net´i.

Kõik sujus normaalselt. Saime uued broneeringud. Igaks juhuks küsisime arvete koopiaid, et näha, kas raha on ikka lennufirmadele üle kantud. Neid muidugi lubati kohe saata. Laupäeval otsustasin lendu uuesti kontrollida ja selgus, et broneeringud on tühistatud. Põhjust meile ei öelda. Nüüd siis hakkab jama peale, et raha kätte saada. Raiskasime oma aega ja lootsime asjatult 3 kuud, et saame ikkagi reisima.net´i kaudu Taisse sõita. Asjatu vaev. Ärge usaldage seda firmat. Meiega on ühendust võtnud veel 22 inimest, kes on petta saanud.

Meil praegu asjaajamine pooleli Phuketi reisiga, mis peaks toimuma märtsi algul. Juba 2 kuud ajame taga lennu-ja hotelli broneeringuid. Reisi pakkumine ja arve tulid väga kiiresti. Sama kiiresti kandsime meie raha üle. Siis aga hakkasid sekeldused. Pärast 5-6 telefonikõnet ja maili saime broneeringud kätte. Kuna selle firma kohta on ebameeldivaid kommentaare olnud, siis otsustasime kõik üle kontrollida. Tulemused- HongKong-Phuket sellise numriga ja sel kellajal lendu ei toimu, hotelli broneering Phuketil oli algul olemas, aga siis olevat reisifirma selle tühistanud. Reisiagent aga raiub siiani, et kõik on kõige paremas korras. No see on midagi täiesti uskumatut. Viimane lootus pole veel kadunud. Andsime aega esmaspäevani, siis aga läheb asi päris kurjaks.

"Mis oleks kaunim Napolist..." Käisime selle aasta apr. Kariibi mere kruiisil ja olime ühe päeva ka St Lucial. Hommikul kui laev randus võtsime takso linnast ja sõitsime 45USD kolmekesi saare läbi. See on tõesti väga ilus saar õnnelike inimestega. Hindade kohta ei oska midagi öelda, ostsime ainult paar suveniiri.