MailisN

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere! Vabandan, päris kõigile Sinu küsimustele vastata ei oska, sest meie marsruut oli veidi teine (suures plaanis: Windhoek-Waterberg-Etosha-Torra Bay- Swakopmund- Walvis Bay - Sossusvlei - Windhoek).

Kogemus on aga positiivne, riik on meie arust turvaline, st inimesed ohtlikud ei ole:) Küll puudub neil aga meie mõistes häbitunne, st kui nendega suhtled, siis nad on ikka millegi saamise peal väljas (söök, raha). Meie reisisime 4x4 autoga ja sõltuvalt perioodist, nt vihmaperioodil, on see ainuõige ja -võimalik valik.

Auto rentisime kaugteel (internetist leiab täiesti korralikke firmasid), ettemaksu taheti alguses ka saada aga sellest keeldusime, lepiti ka nii. Maksime kohapeal sularahas (nii on odavam, auto telkide jm täisvarustusega 12 päevaks u 16000 krooni). Krediitkaarti ära kasuta! Isegi mitte suurtes kohtades, selle pettuse ohvriks langesime küll (andmeid kopeeriti ja arve tehti tühjaks). Deebetkaardiga saad üsna OK kursiga raha välja võtta.

Sõitmisel peate arvestama pikkade vahemaadega, miinimum 300 km päevas. Ühest sihtpunktist teise jõudmine võib olla üsna kurnav, maastik ei vaheldu väga tihti, lisaks peab varuma vett, kütust jmt. St igas keskuses pead kontrollima oma varusid, sest järgmine võib olla väga kaugel. Meil õnnestus sõita sadu kilomeetreid nii, et ühtegi asustust vastu ei tulnud, rääkimata inimeste / teiste autode nägemisest. Kohapeal tasub endale igaks juhuks osta ka kohalik kõnekaart, kuigi mobiil palju ei levi, siis on vähemalt mingites punkites sellest abi. Kõrbes ja põhja pool kulub ilmselt ära sateliitsüsteem. Erinevatesse parkidesse sattudes peate ennast igal pool registreerima, liikumine oli neis ka kellaajaline (ilmselt ikka turvalisuse pärast, et loomade kätte ei jääks või kõrbesse ja raha küsiti ikka ka).

Reisile minnes ostsime Londoni lennujaamast reisisarjast "Insight Guides" Namiibia raamatu. See oli meie giidiks: väga täpne, piisavalt illustratiivne jne. Selles sarjas on Namiibia naabrite kohta ka kirjeldused, usun, et nendest saad palju abi.

Igatahes, sinna me lähme veel tagasi!