marissa

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

http://www.dom-patria.com.pl/english.php

Ööbisime ise seal küll paar aastat tagasi, selle põhjal julgen soovitada. Tervitades

Olen ka raseduse kolmandas trimestris reisinud. Tõsi Euroopas, aga ükskõik, kui probleemivaba Su rasedus on, ega Sa seda reisi ilmselt muretult nautida ei suuda. Ükskõik, mida ette mõelda (olmeprobleemide vältimiseks), siis vasardab terve reisi ajal Su peas ikka kogu aja see, et midagi ei juhtuks. Laps võib sündida enneaegsena ka täiesti normaalse raseduse puhul. Kui Sa aga oled otsustanud minna, siis uuri kindlasti kõik arstiabi ja kindlustust puudutav täpsemalt järgi. Helista haigekassasse ning uuri, kas on seal nö koostööpartnereid ja mis nõu nemad annavad. Ja muidugi kindlustus. Tõesti, hoolimata sellest, et mõni Eesti kindlustus kindlustab lahkesti rasedaid kuni 28. rasedusnädalani, siis seda nad nii lahkelt ei selgita, et kui sa siis rasedana murrad jalaluu või saad "nohu", siis Su kulud kaetakse, aga kõik, mis seotud rasedusega jääb kindlustusalast välja. Loe tingimusi ja välistusi, kõik väike tekst korralikult läbi! Minuteada on maailmas kaks kindlustusfirmat, kes Sulle nö sobiks. St kataks(tagantjärgi muidugi) kõik kulud seoses raseduse ja ka enneaegse sünnituse puhul. Kuni 30. rasedusnädalani üks Inglise kindlustusfirma, mille nime ma kahjuks ei mäleta ja siis kuni 36. rasedusnädalani Taani kindlustusfirma IHI. Viimast vahendab Eestis kindlasti Iizi Kindlustus, võta ühendust nendega või tee leping otse nende kodulehelt www.ihi.com.

Otselende t6esti pole. Easyjetiga vist isegi 6nnestuks Londoni kaudu minna. Siin saavad minekul takistuseks pärastl6unased väljumised Tallinnast, kui just ei soovi vahekohas ööbida. Ise otsustasime EA Rooma otselennu kasuks ja sealt edasi liikuda rongiga. Rong tundub olevat m6istlik ja soodsam kui mistahes siselend. Kui ma nüüd ei eksi, siis peaks saama rongiga Sorrentoni välja s6ita. Tagasilennuks klappis meil ajaliselt ilma vaheööbimiseta küll lend EasyJetiga (Napoli-Berliin-Tallinn). Kuu aja pärast näeb, kas ka reaalsuses.

Karima ilmselt soovitab kodus ise pilti teha? Siis hoiatan, et täna sellised isetehtud pildid ei pruugi enam sobida. Ja väiksemate lastega ongi kergem pilti teha, valge lina abil, kas vanema ümber taustana v6i t6esti maas. Endal just seljataga kogemus kaheaastase lapsega, kellega viiekuuselt polnud mingi ooper see kl6ps ära teha. Nüüd aga laps kippus nutma ja sellises olukorras teda enam eraldi pukile istuma ja ammugi sirgelt istuma ei saanud. Veidi karude vaatamist ja asi 6nnestus nii, et istusime kahekesi k6rvuti toolidel, laps k6veras minupoole koogutamas, arvutis keerati laps sirgeks ja saime uutele n6uetele vastava näopildi ilusti kätte.

Aga see selleks, igaljuhul ei peaks korrektselt dokumentidega reisimine pildistamise enda taha jääma.

See viimane ongi paras ülesanne ning eks see on juba ka fotograafi fantaasias kinni. Soovitan siinkohal Tallinna vanalinnas Vana-Viru tänava alguses olevat fotosalongi ja sealset fotograafi Angelikat. Neil on seal abiks mänguasju ja mis peamine, kannatlikkust. Tänapäeval pole ka probleem näopilti arvutis otse nihutada ja taustamüra välja l6igata. Pilt ei jää kindlasti tegemata.

Vastavalt Riigipiiri seadusele on iga inimene(sh. laps) kohustatud välismaale reisides omama isikutt6endavat dokumenti (pass V6I ID-kaart). Kuna Eestis enam lapsi vanemate passi ei kanta, siis tuleb lapsele teha isiklik dokument. NB! Sünnitunnistus (vanemal lapsel ka 6pilaspilet) ei ole isikutt6endavad dokumendid. Kuidas lapsele dokumente vormistada leiad Veigo poolt lisatud veebilehelt, samuti Kodaniku- ja Migratsiooniameti kodulehelt (www.mig.ee). Lisan, et Schengeni leppel ja sellega seotud LIHTSUSTATUD piiriületusel pole mingit seost Riigipiiri seadusega. Viimase rikkumise korral määratakse trahvid. Peale selle ei ole isikutt6endaval dokumendil tähtsus ainult piiriületamisel, selle vajadus v6ib osutuda laiemalt kasulikuks (arstiabi, jms ootamatud probleemid välismaal, kus on vajalik enda isikut t6estada).

Tervitades!

Aga oletame nüüd, et Teiega või lapsega välisriigis mingi terviseprobleem tekib ja Te vajate esmaabi vms? Mis siis ilma isikuttõendava dokumendita teete? Perekool.ee on neid hulle täis, kes uhkus rinnas dokumentideta lastega üle piiri siiberdavad, sest keegi ju nagunii ei kontrolli. Tule taevas appi! PS. sünnitunnistus ja õpilaspilet ei ole isikuttõendavad dokumendid.

Minu poolt nimetatud on küll pigem rõivapoed. Mänguasjad olen ostnud BR-Lelut kauplustest. Viimane olemas nii Forumis kui Kamppis. Mööbli osas pole lihtsalt ise huvi tundnud ja seetõttu ei oska aidata. Ehk tasub beebimööbli tarvis sõita IKEAsse.

Kesklinnas on Aleksanderinkatul eraldi H&M Kids pood. Igas suuremas kaubanduskeskuses Lindex ja KappaAhl. Forumi kaubamajas lisaks eelnimetatutele www.jesperjunior.fi. Ja Kamppi keskuse koduleheküljel http://www.kamppi.fi/UK/Default.aspx vali store locatoris ema ja lapse kategooria, siis saad vastavate poodide nimekirja. Need on kohad, mis tavaliselt endal südalinnas teepeale jäävad. Tervitades.

Jah! Mina saan aru küll nii. Sa võid muidugi neile helistada ja üle küsida. Jätkulendude kohta on igatahes täpsustus kodulehel olemas: Kastuspõhimõtted/Lennufirma eeskirjad/7 Jätkulennud

Tavaliselt tahetakse kiirelt silmad kinni Poolast läbi sõita, kuid siiski... Soovitaksin võimalusel ka Krakowi külje alla jäävat UNESCO kultuuriväärtuste nimistusse kuuluvat Wieliczka soolakaevandust külastada. Võibolla ei kõla ahvatlevalt, aga see jättis mulle küll meeldejääva elamuse! http://www.kopalnia.pl/home.php?action=&id_language=2& PS. antud lehel on info, et see on ligipääsetav ka ratastooliga liikujatele.