trip-krainetrip-ukraine-dark

maiks

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
19 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tänan teid kõiki, kes võtsid vaevaks jagada asjalike viiteid.

Meilgi plaan juulikuus põhja Norrat külastada. Me alustame reisi 12.juulil ja suundume üle Ivalo põhja välja ja siis sealt Nordkap jne ikka Tromso poole. Kindel siht on veel külastada ka Lofoote ning seal olevaid muuseume. Bluemondy äkki oskad öelda palju maksab Nordkapi tunneli läbimine? Tahame seal platool ära käia, kuigi pidi ainult turistilõks olema. Kas ühtegi ööd ei olnud kämpingus? Kus te metsikult olles peseda saite?

täpsustus kämpingutes ööbimise kohta, et kämpinguplatsil ööbisime oma telgiga.

et pärast rõõmu tunda, kui kõik ära ei kulu. :) Meie eelmise aasta reisi maksumus oli ~15000. Ööbisime enamasti kämpingutes ja Poolas 2 ööd tasuta teeääres. Need kulud 2 täiskasvanu ja 1a9k lapse peale arvestatud - seega enamasti tema pealt maksma ei pidanud. Sellel aastal tuleb kindlasti arvestada rohkem juba ainuüksi kütuse pärast. Hind sõltub ka kindlasti sellest palju te tasulisi muuseume ja muid vaatamisväärsusi külastada soovite. Ilusat reisi ja käige kindlasti mägedes.

Haagisel on siis mõte kui soovid olla pikemalt ühes kohas st ööbid ühes kohas ja päevasel ajal tutvud ümbruskonnaga. Arvan, et nii reisides hoiab oluliselt kütust kokku kui autosuvilaga. Ma pole selles muidugi kindel aga see minu arvamus. Austrias olles kasutasime meiegi seda varianti, et jätsime oma haagise (skif) ja trääni kämpinguplatsile ja siis seiklesime ringi. Korra pidime isegi salzburgi lähedalt viini sõitma, et üks reisuline lennukile viia ja kui selle vahemaa edasi-tagasi oleks pidanud haagisega läbima oleks see täielik mõrv rahakotile olnud.

Meie telkisime mõned aastad tagasi mereääres. Sõitsime jurmalast läbi ning mere äärt mööda edasi ning valisime sobiva koha. Seal metsa all säädisime oma telgid püsti ning hommikul tuldi küsiti telgi eest raha. Summat ei mäleta aga mingi üüratu nüüd ka polnud. Vahva igatahes.

Kus keskel see siis asub? Kas see su enese oma?

See selline hea lahendus meie jaoks. Ei maga maas ja hea lahe olla. 2 aastat tagasi põhja soomes rännates oli hea varjuda ka sääskede eest sellesse, sest peale magamisasemete on veel seal istumiskohad ja laud. Sellelgi aastal plaan sellega rändama minna. Lisaks magamis asjadele saab autost panna ka muu tavaari ilusasti sinna kärusse nii, et 2in1. Seega pole viitsinud Renault Masterist matkamiseks sobilikku masinat välja ehitada, kuigi mitu korda on selline mõte peas keerelnud.

Meil sama plaan soome kaudu põhja välja ja siis rannikut mööda alla poole nii palju kui jõuame :) Algaja - kas juuli keskel ei taha norrat avastama minna? Meil plaan ikka endiselt 18 alustada kuna 19.07 rovaniemis jõuluvana juures ja siis riburada pidi ülesse poole. meil praegu 3 kindlat minejat (2 täiskasvanud ja laps 2,5 aastane)aga võimalik, et 3 reisijat lisandub veel.

2 aastat tagasi käisime Kilpisjärvi kaudu pisut Norras ning siis sõitsid enamus vastu haagissuvilaga mitte autoga kuid oli siiski ka autosuvilaid. Arvan, et nagu alpideski on kombeks jätta haagis maha platsile ning sõidetakse ringi ja siis kui vaja võtad haagise sappa ja sõidad edasi.

Tere Sain nüüd lehekülje kus nordkapi tunneli maks kirjas aga see leht ainult norra keelne ja seega paluks abi, kes oskab ära tõlkida. Infot leidsin sellelt leheküljelt: www.nordkappbompengeselskap.no/index_ie.htm Oma pisikese aruga arvan, et see esimene rida on sõiduauto kohta aga kui autol haagis taga mis siis hinnaks võiks kujuneda ja mida tähendavad need protsendid seal tabeli all osas. Teadjamad aidake.

Me plaanime minna 18 juuli ja seega kahjuks ei saa teiega ühineda. Muidu oleks täitsa vahva teistega ühineda. Kust kaudu olete plaaninud minna ja mida kaeda ning kauaks?

See hea, et kõik entusiastid ja halbu kogemusi pole. Küsimus tekkis just turvalisuse osas seetõttu, et sugulast tuttav norrakas oli hoiatanud paar aastat tagasi, et ööbida tasub seal kus teisi ka.

Hintertuxis eelmine aasta 14.juulil sõideti veel mäel üsna usinasti suuskadega. Meie ise suuskadel ei olnud aga sõitsime 3250 meetri kõrgusel merepinnast snowtuubidega. Seega kui jaanipäeva paiku seal kandis siis peaks tõenäoliselt täitsa asjalik lumi kõrgel mägedes veel olema. Päikesekreem peab kindlasti ligidal olema, sest päike on ikka väga ere ja paitab hoolega.

Me käisime eelmisel aastal austria tripil ning jäime reisuga igati rahule. Meie reis jäi juulikuu lõpu poole ja eelnevalt mingeid ööbimiskohti kinni ei pannud, sest polnud kindlad kas plaanitud ajaks õigesse kohta jõuame ning seepärast kiirustama ka hakata ei tahtnud. Netist otsisin ööbimikohtade st telkimiskohtade kohta infi ja kui mõni sobilikus hinnas ja kohas, kust tõenäoliselt meiegi läbi sõitma pidime kirjutasin ülesse ja märkisin kaardile. Enamasti leidsime juhuslikkuse teel omale ööbimiskohad. Kui täpsemalt teada soovid, kus meie ööbimiskohad olid ja mis hinnad, siis võid endast teada anda ja jagan meelsasti oma häid kogemusi. Mis kanti teil austrias plaanis külastada?

Meie käisime eelmine aasta juulikuus austrias autoreisil ja kaasas oli 1,8 aastane laps. Ilusasti pidas reisi vastu arvestades päevakuumust, mis meie reisi vältel oli vilus ligi 30 ja päikse käes veelgi rohkem ning autol konditsioneeri polnud. Oli ka üks vahejuhtum: Saksa-Austria piiri juures söögikohas kadus meil poja silmist ning korraks oli paanika aga kõik lõppes õnnelikult. Eks talle oleks meeldinud rohkem vees sulistada ja ringi joosta aga neid rõõme saime ka ikka pisut nautida. Meie pisike poja on muidugi harjunud autoga ringi sõitma ning egas tal see suurt piina valmistagi. Kui tüdimus peale tuleb siis teegime pausi ja sirutasime ning mõne aja möödudes sõitsime jälle edasi. Sellel aastal plaanime minna Põhja-Norra ja nüüd juba poja aastake vanem.

Käisime pundiga ja autodeks olid 2 Peugeot Experti. Ühel oli 51kw ilma turbota ning mägedes sõitis esimese ja teise käiguga - suht vaevaline aga hakkama sai. Teisel oli 68kw HDI ja lisaks 6 reisijale koormaks haagistelk skif sõitis teise ja kolmanda käiguga ning jänni ei jäänud. Piduritele oli muidugi koormav. Edelweisi mägi oli selle reisi juures kõige tipuks, kitsas ja järsk ning nõrgema mootoriga autol tuli lausa teise mööda laskmiseks korraks järsakul seisma jääda, siis oli küll sohvril natuke "nutune mõte" peas aga kõik läks hästi. Käiguga igati rahul ja läheks veelgi.

Ise küll otseselt haagissuvilaga ei käinud aga käru oli autol taga raskuseks küll. Tundub, et sealsel rahval kombeks reisida haagissuvilaga nii, et jätavad suvila kusagile kämpinguplatsile maha ning päevasel ajal sõidavad autoga ringi ja õhtuks saabuvad oma platsile tagasi. Päris mägedesse ei tasu vast ronida suvilaga.