anmet

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
20 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Viimased postitused Odessast on aastast 2014, On seal üldse keegi viimasel ajal siit käinud ja millised on muljed? Ette tänades

Bussi ja rongiga tulles vajad Vene ja Valgevene viisat. Esmaspäeviti ja kolmapäeviti tuleb Lvivist Ecolinesi buss Riiga läbi Poola ja siis ei ole viisa olemasolu vajalik. Riias on võimalik ümber istuda nii Tallinna kui ka Tartu bussile. http://legacy.ecolines.net/index.php?s=525

Venemaa viisa kehtib /ka aastane/ Venemaa territooriumil. Ise külastasin eelmisel nädal nn. Moskva aastase viisaga Kaliningradi ja mingeid probleeme ei olnud ja pole olnud ka varasematel aastatel.

Läksin Sovetsk - Mamonovo kaudu ja tulin ka sealt kaudu. Uurisin piirilt ka seda Kura sääre kaudu käimist - ka sealt on võimalik, kuid lisanduvad mõlemal poolel kuurortmaksud ja ka praamipilet. Kui aega ja tahtmist on, siis sealt kaudu sõita on tõesti kena, eriti Neringa. Auto läbiveol oli vajalik täita tollideklaratsioon kahel lehel ja sinna pandi vastav kleeps. Pole vist ilmas suuremat kuritegu, kui see ära kaotada. Vene piiril oldi sõbralikud, ülbem suhtumine oli nii Leedu kui ka Poola piiril.Kütuse kogus ühelgi piiril ei huvitanud kedagi ja see maksis oblastis umbes 80 eurosenti. Transiitviisast ei tea täpselt midagi aga mõni reisibüroo korraldab selle ära. Ise olen aastase Venemaa kommertsviisa ja aastase Valgevene transiitviisa omanik, Seda Valgevene transiitviisat ajades pakuti mulle reisisihiks Ukrainat, sest Vene viisa ei olnud siis käes, aga idee järgi võiks Venemaa trasnsiidil olla lõppsihiks ka Poola.

Ise küsin, ise vastan. Käisin just Poolas läbi Kaliningradi. Ainuke tõrge oli Poola sisenemisel, kus Poola piirivalve litsalt venitas ja ooteaeg lähenes neljale tunnile. Muud piiriületused toimusid sujuvalt. Järjekordi lihtsalt ei olnud. Järjekordi ei olnud ka tagasiteel üheski piiripunktis. Kütuse kogus paagis ei huvitunud kedagi. Küll aga tundis Leedu toll huvi sissetoodava tubaka ja alkoholi vastu. Teed oblastis korralikud ja mitmekordse Vene viisa omanikud võivad seda kasutada küll.

Kalininradi

Kas keegi on viimasel ajal autoga Kaliningradis käinud? Kui kaua aega läheb piiril, on kellelgi selles osas kogemusi?

Kaliningradi oblasti piir. Kas on kellelgi uuemat infot, kuidas sealkandis piirijärjekorrad on?

Ka oma autoga on Moskvas reaalne ära käia. Olen seda mitu korda teinud. Linnaliiklus on veidi kõhe,aga peagi harjub ka sellega. Tore ja ilus linn - tasub külastada-

Aastanumber on muutunud ja üks suurimaid saladusi on Edelaraudtee uus sõiduplaan, mis hakkab kehtima mai viimasest nädalavahetusest. Kodulehe otsing näitab jätkuvalt. Kui sisestada mai lõpu või juuni alguse kuupäev "Reisid puuduvad". küll aga annab Läti raudtee koduleht ilusasti ka Riia - Valga rongi uued sõiduajad. Neil on muutus, et Riia - Valga lõunane rong väljub Riiast varem, kell 13.20 ja jõuab Valka 16.35. Valga - Tallinn väljub aga veidi varem, s.o 16.27. Meili teel küsisin Edelaraudteelt infot Valga Tallinna rongide kohta aga sain vastuseks, et kehtib ikkagi vana sõiduplaan plussmiinus paar minutit.Siit järeldus, ka sellel hooajal ei saa rongiga Riiast Tartu ja Tallinna. Tundub, et Tallinn Riia ümberistumisvariant säilib. Ainult tühine 5 - 7 minutit ja Rail Baltica tiguversioon ei hakkagi toimima. Ega asjata öelda, kus lõpeb mõistus - seal algab raudtee.

Kui on Vene viisa siis saab Tallinn - Pihkva liinibussiga Pihkvasse, saabub 15.05, Otseühendusvagun Minskisse väljub Moskva rongi koosseisus kell 18.00 ja on varahommikul kell 3.54 Viitebskis.

Teine variant on reedeti Tallinn - Moskva bussiga Pihkvasse. Saabumine kell 22.05, edasi buss kell 00.30, saabub Vitebskisse kl 5.00 hommikul.

Kolmas võimalus on Vilniusest mitu korda päevas rongiga.

Tartust kl.10. 50 bussiga Pihkvasse. kl. 18.00 firmaekspress "Pskov" -iga Moskvasse. Varahommikul oled kohal. Teenindus korralik. Hinnad soodsad. Ka tagasiteel jõuab ümber istuda Pihkva - Tallinna bussiga, millega oled jällegi kl.10. 50 Tartus tagasi. Ära unusta , et bussipilet tuleb Pihkvas osta ainult kassast ja sularaha eest. Bussi- ja rongijaam on Pihkvas kõrvuti.

Kõige mugavam on tulla Tartusse Riiast kell 19.20 väljuva Riia Tartu lennukiga, mis on ka 23. detsembril käigus.

Nüüd on see lubatud Valga - Riia olemas , aga Tartust Valgani sellest kevadest enam Valka ei saa. soovitatakse kasutada külavahebusse.

Antud liini teenindab ka Läti vedaja Nordeka www. nordeka.lv